Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>TJ=Прикарпатський вісник НТШ. Серія Думка<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Вархов Г. В. 
Структура, повноваження та особливості діяльності Європейського парламенту / Г. В. Вархов // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2014. - № 3. - С. 82-93. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто особливості внутрішньої структури Європейського парламенту як законодавчого органу Європейського Союзу. Зосереджено увагу на його повноваженнях і визначено особливості діяльності в інституційній системі Європейського Союзу. Проаналізовано вплив діяльності партійних груп на політику ЄС і міжнародній арені загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60 + Х915.232.501,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Білоус Л. В. 
Україна і НАТО: до питання історіографії дослідження проблеми / Л. В. Білоус // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2014. - № 3. - С. 108-121. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Висвітлено деякі аспекти відносин Україна - НАТО, аналізу яких приділяється помітна увага з боку вітчизняних науковців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),9(0),633 + Х915.232.3-96(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

3.
Кириленко О. М. 
Політика в сфері збереження здоров'я: національні проблеми та глобальні виклики / О. М. Кириленко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2014. - № 3. - С. 180-195. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Проаналізовано зміст, стратегії та напрями сучасної політики в сфері збереження здоров'я населення на національному та глобальному рівнях. Визначено основні проблеми державного управління розвитком системи охорони здоров'я в Україні за умов лібералізації та глобалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)4 + Х819(4УКР)14 + Р11(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

4.
Вархов Г. В. 
Новий партійний склад Європейського парламенту: майбутнє Європейського Союзу / Г. В. Вархов // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2015. - № 3. - С. 104-111. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано особливості проведення виборів до Європейського парламенту 2014 р. Розглянуто основні фактори, які вплинули на результати виборів і мотивували громадян держав-членів Європейського Союзу (ЄС) віддати свій голос за ту чи іншу політичну силу. Визначено вплив діяльності партійних груп на зовнішню та внутрішню політику ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.501 + Ф4(4),60 + Ф69(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Липчук О. І. 
Територіальна громада як суб'єкт місцевого самоврядування в Україні / О. І. Липчук // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2015. - № 3. - С. 155-161. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто сутність поняття територіальної громади, як суб'єкта місцевого самоврядування. Важливе місце в даному дослідженні посідає аналіз основних проблем і перспектив розвитку територіальної громади в Україні. Запропоновано практичні рекомендації щодо особливостей функціонування територіальної громади на сучасному етапі розвитку місцевого самоврядування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)124 + Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

6.
Кавилін О. А. 
Політична участь в умовах реформи місцевого самоврядування в Україні / О. А. Кавилін // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2015. - № 3. - С. 162-171. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено політичну участь, описано процеси реформування місцевого самоврядування та децентралізації, що розпочалися після революції гідності, які потребують підвищення рівня залученості громадян. Зазначено, що місцеве самоврядування виступає як спосіб здійснення народом належної йому влади, як форми народовладдя (що випливає із ст. 5 Основного Закону України) і є однією з підвалин сучасної демократичної системи управління, забезпечує можливість самостійного функціонування, без втручання органів державної влади, спираючись на самоорганізацію та самофінансування. Досліджено роль місцевого самоврядування як ключової ланки громадянського суспільства, яке не мислиться без компетентної, відповідальної участі громадян у прийнятті та реалізації управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)124 + Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Липчук О. І. 
Політичні права та свободи людини і громадянина: сучасний стан та проблеми реалізації в Україні / О. І. Липчук // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2016. - № 3. - С. 72-78. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто проблему реалізації політичних прав і свобод людини та громадянина в Україні. Визначено основні нагальні проблеми сучасного українського суспільства, пов'язані з захистом прав і свобод людини та громадянина. Запропоновано найбільш дієві шляхи вирішення та усунення наслідків цих проблем, а також причини їх прояву, фактори впливу на реалізацію та захист прав в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Москалюк М. Ф. 
Президентство в Україні: проблеми інституційного становлення, розвитку та функціонування / М. Ф. Москалюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2017. - № 5/6. - С. 79-89. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто виникнення, становлення та функціонування інституту президентства в Україні. На основі кількісних і, особливо, якісних показників здійснено політологічний аналіз вітчизняної президентури в контексті еволюційних етапів її становлення та проведено індексне оцінювання обсягу президентських повноважень. До уваги взято теоретичні напрацювання західних дослідників М. Шугарта і Дж. Кері, А. Сіароффа, А. Кроувела, та вітчизняних вчених А. Кудряченка, Ю. Сурганової, М. Зелінської і А. Романюка. З'ясовано вплив форми республіканського правління на еволюцію статусно-функціональних особливостей глави держави, роль і місце інституту президентства в політичній системі України. Виокремлено позитивні та проблемні аспекти становлення і функціонування вітчизняної президентури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Ф3(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

9.
Дерев'янко С. М. 
Інститут місцевого референдуму в Україні: доцільність та перспективи оновлення його конституційної моделі / С. М. Дерев'янко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2018. - № 5. - С. 85-96. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано особливості української національної конституційної моделі політико-правового інституту місцевого референдуму. Висловлено міркування про правові підстави та політичну доцільність оновлення конституційних норм і приписів, щодо безпосереднього здійснення муніципальної влади територіальною громадою та сформульовано конкретні пропозиції про внесення відповідних змін до чинної Конституції України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.201

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

10.
Зельманович І. І. 
Миротворча місія ООН на Донбасі: міф чи реальність? / І. І. Зельманович // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2018. - № 5. - С. 187-194. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано особливості діяльності Організації Об'єд-наних Націй (ООН) та розглянуто питання про можливе введення на окуповану Росією територію Донбасу міжнародної миротворчої місії ООН. Проаналізовано всі плюси та ризики з якими може зіткнутись Україна у ході розгляду даного питання. Увагу приділено темі, що стосується мандату та чисельного складу місії. Зазначається, що українська держава повинна докласти максимум зусиль для того, щоб міжнародний миротворчий контингент став однією з ефективних ланок, що сприятиме відновленню суверенітету та територіальної цілісності України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212 + Ц35(4УКР)644УКР555"2014-..."

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Липчук О. І. 
Законодавче врегулювання інтересів національних меншин в процесі утворення Української держави на початку XX ст. / О. І. Липчук, І. І. Ломака // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2018. - № 6. - С. 85-95. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Зазначено, що Перша світова війна прискорила політичні зміни в Центральній і Східній Європі і виникнення українських державних утворень на Наддніпрянщині та в Галичині. Основним результатом законодавчої діяльності владних структур ЗУНР щодо національностей стало впровадження і вироблення базових нормативно-правових документів у таких сферах державного та суспільно-політичного життя, як формування органів державної влади та управління, правосуддя, Збройних Сил, соціальній, економічній, національно-культурній та освітній ділянках. Механізм державотворення і національної політики ЗУНР щодо неукраїнського населення базувався на демократичних традиціях парламентаризму колишньої Австро-Угорщини. Такі основоположні принципи національної політики надали можливість владним структурам спрямувати державне будівництво у демократичне русло, зробити його соціально-орієнтованим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)6 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського