Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (14)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ШАПТАЛ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=СЕРГІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Шаптала О. С. 
Державне управління сферою рекреаційного обслуговування в Автономній Республіці Крим в умовах ринкових відносин : Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. С. Шаптала; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2005. - 36 c. - укp.

З використанням системного підходу досліджено стан сфери рекреаційного обслуговування в Автономній Республіці Крим (АРК), її функціонування за ринкових умов, державне управління цією сферою в період становлення української державності у разі переходу від адміністративно-командної системи до ринкових відносин. Розкрито суть понять рекреації, рекреаційної діяльності, туризму, туристичної діяльності, сфери рекреаційного обслуговування, державного управління, державного управління сферою рекреаційного обслуговування за умов використання єдиного рекреаційного потенціалу. Висвітлено організаційно-правові форми і процесуальні аспекти державного управління розвитком сфери рекреаційного обслуговування в АРК. Визначено сукупності гарантій громадян як суб'єктів та об'єктів управління даною сферою на підставі сформованої в Україні нормативно-правової бази. Обгрунтовано структуру та механізм процесу формування управлінських рішень у системі державного управління сферою рекреаційного обслуговування. Запропоновано шляхи його вдосконалення в АРК на інтеграційній і оптимізаційній основі, а також на підставі обгрунтування зворотного зв'язку з використанням функції контролю за процесами функціонування й розвитку дослідженої сфери та керування ними органами державного управління. Розроблено механізм формування сукупності якостей, специфічних для управлінської діяльності керівників даних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114.5 + Х819(4УКР-6КРМ)121

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335034 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


2.
Шаптала Н. К. 
Конституційне право України : навч. посіб. / Н. К. Шаптала, Г. В. Задорожня. - Д. : ЛізуновПрес, 2012. - 470 c. - Бібліогр.: 40 назв - укp.

Висвітлено поняття, предмет, метод конституційного права, його місце та роль у системі національного права України. Викладено основні положення теорії конституціоналізму. Надано загальну характеристику Конституції України, описано порядок внесення змін до неї. Розкрито поняття, ознаки та зміст конституційного ладу України, його співвідношення з державним ладом. Розглянуто конституційні права, свободи й обов'язки людини та громадянина, види референдумів, конституційну систему органів державної влади. Охарактеризовано конституційно-правовий статус Верховної Ради, Президента, Кабінету Міністрів України, а також інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Увагу приділено конституційним засадам і системі територіального устрою країни, формам здійснення народовладдя, повноваженням державних органів і посадових осіб щодо вирішення громадянства України, відповідальності за порушення виборчих прав громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751233 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Шаптала Н. К. 
Конституційне право України : навч. посіб. / Н. К. Шаптала, Г. В. Задорожня. - Запоріжжя : Дике Поле, 2012. - 479 c. - Бібліогр.: 40 назв - укp.

Висвітлено поняття, предмет і метод конституційного права, показано його місце та роль в системі національного права України. Розглянуто види конституцій, основні положення теорії конституціоналізму, історію конституційного розвитку України. Наведено загальну характеристику Конституції України та порядок внесення змін до неї. Охарактеризовано конституційно-правовий статус людини та громадянина, форми безпосереднього народовладдя, види виборів і референдумів. Увагу приділено особливостям територіального устрою України, конституційно-правовим засадам судової системи й органів прокуратури в Україні, формам роботи та сфері компетенції органів місцевого самоврядування. Подано інформацію про конституційно-правовий статус Верховної Ради України, Президента та Кабінета Міністрів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751910 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Осташко Т. О. 
Оцінка втрат у зовнішній торгівлі України від можливої зміни тарифних режимів торгівлі у ЗВТ СНД / Т. О. Осташко, В. В. Венгер, Ю. А. Олександренко, Г. В. Ленівова // Економіка і прогнозування. - 2014. - № 3. - С. 93-106. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто потенційні наслідки одностороннього підвищення ставок ввізного мита для окремих товарів походженням з України у торгівлі в рамках ЗВТ СНД після створення ЗВТ між ЄС та Україною, в тому числі оцінено втрати експортного виторгу вітчизняних експортерів за різними сценаріями зміни тарифних режимів та виявлено товари, експорт яких до Російської Федерації / МС припиниться після підвищення ними ввізного мита до рівня ставок тарифу режиму найбільшого сприяння Російської Федерації в СОТ. Зроблено висновки щодо недоцільності підвищення Україною ввізного мита до рівня ставок її тарифу РНС в СОТ у торгівлі з країнами МС у рамках ЗВТ СНД.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-182-866 + Х819(4УКР)120.03 + Х915.22(4/5СНД)-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Правове забезпечення соціальної сфери : матеріали VI Міжнар. наук. конф. студентів, аспірантів та молодих вчених, 4 квіт. 2015 р., Одеса : у 2 т. Т. 2 / уклад.: В. Р. Кравчук, М. П. Прачук, О. П. Олександрук; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса, 2015. - 286 c. - укp. - рус.

Висвітлено проблемні питання віднесення процесуальних правовідносин до предмета права соціального забезпечення. Викладено деякі аспекти пенсійного забезпечення військовослужбовців у разі настання інвалідності. Проаналізовано досягнення європейських соціальних стандартів в Україні. Досліджено проблеми бідності в Україні та шляхи їх подолання. Розкрито особливості надання житлових субсидій у 2015 р. Визначено шляхи подолання безробіття. Розглянуто деякі питання щодо переведення інваліда на іншу роботу. Увагу приділено реформуванню пенсійного віку в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 я431(0) + Х819(4УКР)14 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355864/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


6.
Правове забезпечення соціальної сфери : матеріали VI Міжнар. наук. конф. студентів, аспірантів та молодих вчених, 4 квіт. 2015 р., Одеса: у 2 т. Т. 1 / упоряд.: В. Р Кравчук, М. П. Прачук, О. П. Олександрук; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса, 2015. - 371 c. - укp. - рус. - англ.

Досліджено проблеми визначення меж здійснення суб'єктивного трудового права працівника. Обгрунтовано основні принципи соціального діалогу. Визначено основні напрями удосконалення трудового законодавства України та його гармонізацію з правом ЄС. Розглянуто участь профспілок у регулюванні трудових відносин. Увагу приділено проблемам гендерної рівності під час прийняття на роботу за законодавством України і зарубіжних країн. Визначено роль профспілок і трудових колективів у правовому регулюванні праці. Викладено теоретичні аспекти правового статусу роботодавця. Розкрито особливості кримінальної відповідальності роботодавця за трудовим правом. Проаналізовано причини та заходи запобіганню нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Досліджено виникнення трудової правосуб'єктності працівника. Вивчено основні етапи формування трудового законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355864/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


7.
Криміналістичні засоби та методи розкриття та розслідування кримінальних правопорушень : підручник / уклад.: О. М. Цільмак, О. Є. Користін, О. С. Шаптала, Д. В. Талалай; Одес. держ. ун-т внутр. справ. - Одеса : ОДУВС, 2016. - 301 c. - Бібліогр.: с. 292-300, в кінці глав - укp.

Висвітлено загальні положення щодо криміналістичних засобів розкриття та розслідування кримінальних правопорушень. Розглянуто засоби виявлення, пошуку, вимірювання, фіксації, вилучення та попереднього дослідження слідів та інших речових доказів. Акцентовано увагу на спеціальних технічних засобах. Охарактеризовано новітні технології програмного забезпечення розкриття та розслідування кримінальних правопорушень. Розкрито особливості застосування криміналістичних засобів під час виявлення, фіксації, вилучення та упаковки слідів рук. Викладено криміналістичні методи розкриття та розслідування кримінальних правопорушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801526 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Шаптала Н. К. 
Доказування в конституційному судовому процесі: філософсько-правові засади : монографія / Н. К. Шаптала. - Київ : Логос, 2018. - 384, [1] c. - укp.

Уперше в науці конституційного права проведено комплексний аналіз теорії та практики доказування у конституційному судовому процесі, виявлено специфіку означених питань, обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення їх нормативного регулювання. Зокрема, вперше у вітчизняній науці конституційного права розроблено систему класифікації доказів у конституційному судовому процесі, в основу якої покладено філософсько-методологічний підхід щодо визначення ролі доказування для прийняття об'єктивного та обгрунтованого рішення у справі. Детально досліджено особливості доказування кожного виду конституційного судового процесу, виявлено їх загальні риси та відмінності у логічному, аксіологічному, онтологічному, епістемному й інших філософсько-правових вимірах. Внесено пропозиції щодо докорінного реформування законодавства, яким врегульовано діяльність Конституційного суду України (КСУ), з метою підвищення його ролі у загальнодержавному механізмі захисту прав, свобод та законних інтересів фізичних та юридичних осіб. Зазначено, що питання доказування у конституційному судовому процесі потребують нагального законодавчого врегулювання, оскільки суворе дотримання процесуальної процедури під час дослідження судових доказів має глибокий сенс: воно покликане гарантувати отримання якісного доказового матеріалу на підставі якого Суд може дійти безпомилкових висновків про існування чи відсутність певних фактів у справі, з якими норми права пов'язують виникнення, зміну та припинення прав і обов'язків. Запропоновано впровадження сучасної системи законодавчого забезпечення діяльності вітчизняного органу конституційної юрисдикції за схемою, яку умовно можна визначити як "Конституція - закони про КСУ - інші закони та кодекси". Зокрема, запропоновано розробити та прийняти окремі закони з питань: статусу конституційної юрисдикції та суддів КСУ, повноважень Суду та порядку звернення до нього, конституційного судового процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)111.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833702 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Шаптала Є. Ю. 
Стимули у податково-правовому регулюванні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. Ю. Шаптала; Державна фіскальна служба України, Університет державної фіскальної служби України. - Ірпінь, 2019. - 20 c. - укp.

Досліджено правові стимули у податкових відносинах. Проаналізовано податкові правовідносини як сферу застосування стимулів, виявлено їх змістові характеристики та класифіковано за різними підставами. Розглянуто структуру податкових відносин, аргументовано підхід до необхідності віднесення до змісту вищенаведених відносин законних інтересів відповідних суб’єктів, нарівні із суб’єктивними правами та юридичними обов’язками. Проведено співвідношення категорій «правовий режим», «податково-правовий режим», «загальний податковий режим», «спеціальний податковий режим», на підставі якого зроблено висновок, що «режим» є інституційною категорією, що означає порядок регулювання відповідних суспільних відносин за допомогою певних засобів, методів та способів. Підкреслено, що обрання платником податків спеціального податкового режиму (єдиного податку) замість загальної системи оподаткування породжує не лише його сплату, а й спрощений порядок обліку і звітності. Разом із тим, суттєвою відмінністю вищевказаного виду податкових стимулів є відсутність традиційного підходу до визначення та закріплення його елементів. На основі теоретичних та практичних висновків, зроблених в результаті дослідження, а також з урахуванням іноземного досвіду, сформульовано рекомендації стосовно подальшого удосконалення податкового законодавства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440533 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Шаптала Н. К. 
Філософсько-правові виміри доказування в конституційному судовому процесі : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / Н. К. Шаптала; Національна академія внутрішніх справ. - Київ, 2019. - 36 c. - укp.

Увагу присвячено дослідженню філософсько-правових засад і процесуальних вимог щодо формування доказової бази при розгляді справ з питань, що віднесені до юрисдикції конституційного судочинства як форми захисту прав і свобод людини та громадянина. Розкрито сутність, зміст і світоглядні основи дослідження феномену доказування у конституційному судовому процесі. Проаналізовано гносеологічний зміст судового пізнання, враховуючи специфіку діяльності органу конституційної юрисдикції. Охарактеризовано теоретико-методологічний та практичний рівні доказування як форми юридичного пізнання в судовому конституційному процесі. Розкрито сутність філософсько-правових засад доказування в європейських і міжнародних судах при здійсненні наднаціональної юрисдикції. Досліджено коло джерел доказів і визначено їх епістемологічно-правові характеристики як основи доказування у конституційному судовому процесі. За результатами дослідження зроблено висновки про необхідність суттєвого удосконалення наукової та законодавчої бази діяльності Конституційного Суду України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441158 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського