Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (181)Юристам - Наукова електронна бібліотека (56)Юристам - Автореферати дисертацій (37)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=СУСПІЛЬСТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 671
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Відкрите суспільство: Україна у світовій цивілізації : Матеріали засід. Дискус. клубу укр. наук. інтелігенції, 22 черв. 1999 р. / ред.: О. О. Покрещук; Укр. акад. зовніш. торгівлі. - К. : Вид-во УАЗТ, 1999. - 72 c. - укp.

Розглянуто питання національної безпеки, державотворення, відкритого суспільства та ринкової економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я431 + У9(4УКР)0 я431 + Х2(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Кириченко С. О. 
Громадянське суспільство і правова держава: поняття та зміст / С. О. Кириченко. - К. : Логос, 1999. - 47 c. - укp.

Роботу присвячено проблемам правової держави і громадянського суспільства в їх історичному, загальносоціальному, духовному та правовому аспектах. Досить важливе місце відведено об'єктивним передумовам та історичній перспективі проголошення незалежності України як основи розбудови української правової держави. Детально проаналізовано соціальний та матеріальний виміри правової держави і громадянського суспільства, а також шляхи, засоби та методи досягнення головної мети - побудови реальної правової держави і справжнього громадянського суспільства на теренах незалежної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Т3(4УКР)64-5 + Х001.01 + Х2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Рябченко О. П. 
Держава і економіка: адміністративно-правові аспекти взаємовідносин / О. П. Рябченко; ред.: О. М. Бандурка; Ун-т внутр. справ. - Х., 1999. - 299 c. - Бібліогр.: с. 284-294. - укp.

Монографію присвячено дослідженню проблеми взаємовідносин держави та економіки в адміністративно-правовому аспекті. Загальнотеоретичні засади державного управління економікою: поняття, форми, принципи, функції та методи наведено у контексті системних перетворень суспільних відносин в Україні. Розглянуто питання впливу економіки на управлінську діяльність держави. Досліджено особливості адміністративно-правового регулювання макроекономічних перетворень. Виявлено тенденції змін у державному управлінні, спільні й особливі для демократичних і постсоціалістичних країн, які будують демократичне суспільство. Досліджено проблеми правового регулювання відносин у сфері економіки і визначено шляхи їх удосконалення. Висвітлено систему і правовий статус органів державної влади та управління. Значну увагу приділено правовим засадам змін відносин власності, бюджетним процесам, а також реструктуризації економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)12 я73 + У9(4УКР)21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Балабанова Н. В. 
Державні органи влади та суспільство: можливості взаємодії / Н. В. Балабанова // Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна. Соціол. дослідж. сучас. сусп-ва: методологія, теорія, методи. - 2000. - № 462. - С. 81-84. - укp.

Досліджено проблему взаємодії влади та суспільства, представлених органами державної влади та громадськими інститутами. У процесі аналізу експертного соціологічного опитування представників держадміністрацій виявлено, що між громадянським суспільством і структурами влади сформовано протистояння. Для зростання ефективності соціального управління на етапі трансформації українського суспільства необхідно створити умови для життєдіяльності громадських ініціатив. Розвиток співробітництва між владою та суспільством, подолання відчуженості населення від впливу на політичні процеси у суспільстві можливі завдяки організації діалогових процедур взаємодії, застосуванню соціальних та інформаційних комунікацій, розвитку системи "public relations".


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4 + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Законодавство України: проблеми та перспективи розвитку : Матеріали міжвуз. наук. студ. конф. 30 січ. - 2 лют. 2000 р., м.Косів Івано-Франків. обл. Вип. 1 / ред.: Ю. С. Шемшученко; Вища шк. права при Ін-ті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К., 2000. - 208 c. - укp.

Розглянуто напрями розвитку соціальної системи в Україні, співвідношення категорій "суспільство" та "держава", шляхи формування правової держави в Україні. Розкрито сутність та ознаки соціальної держави, підходи до розуміння громадянського суспільства. Висвітлено проблеми створення адміністративної юстиції, ефективності конституції, засад місцевого самоврядування. Проаналізовано питання правового регулювання кредитного договору, захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності, модифікації розвитку приватної власності та статусу приватного підприємця. Окрему увагу приділено стану існування господарських злочинів в Україні та злочинів, пов'язаних із наркоманією, ключовим аспектам гармонізації законодавства, виконання іноземних арбітражних рішень, імплементації міжнародних стандартів прав людини та регламентації міжнародного й національного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4Укр)-30 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


6.
Тускоз Ж.  
Міжнародне право : Підруч.: Пер. з фр. / Ж. Тускоз. - К. : АртЕк, 1998. - 401 c. - Бібліогр.: с. 384-394. - укp.

Наведено визначення міжнародного права, висвітлюється історія його виникнення та засадові доктрини. Більш, ніж інші юридичні дисципліни, міжнародне право пов'язане з різноманітними науками про людину та суспільство (соціологією, психологією, географією, політичними науками) і, особливо, з історією та філософією. Проаналізовано характерні ознаки сучасного міжнародного правопорядку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587287 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Гарчев П. І. 
Первісне суспільство і початок державотворення на території України. (До розгрому Скіфського царства) / П. І. Гарчев; Нац. ун-т внутр. справ., Крим. ф-т. Каф. держ.-прав. дисциплін. - Сімф. : ДОЛЯ, 2001. - 174 c. - укp.

Висвітлено складні процеси антропогенезу, етногенезу, соціально-економічних відносин за умов первісного суспільства та появи у період неоліту перших держав на терені України, згодом - Кіммерійського, Скіфського та Боспорського царств, елліністичних міст-республік.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)2 + Х2(47)33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608654 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Волинець Л. С. 
Права дитини в Україні: проблеми та перспективи / Л. С. Волинець; Укр. ін-т соц. дослідж. - К. : Логос, 2000. - 75 c. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

На підставі аналізу наукової літератури, міжнародних і нормативних документів досліджено процеси становлення норм Конвенції ООН про права дитини, узагальнено дані щодо досягнутих успіхів, а також висвітлено труднощі, з якими стикається суспільство, втілюючи у життя положення даного документа. Наведено дані соціологічних опитувань дітей та батьків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)34 + С5*423.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34375 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Кузьменко Б.  
Правління права, політична демократія, громадянське суспільство: перспективи інтегративної ідеології / Б. Кузьменко // Право України. - 1999. - № 11. - С. 20-23. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Волинка К.  
Проблема забезпечення прав та свобод особи в Україні / К. Волинка // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 64-68. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто проблему забезпечення прав і свобод особи в Україні. Проаналізовано гарантії прав і свобод, їх види, проблеми реалізації прав і свобод особи. Констатовано, що у нашій державі вільне громадянське суспільство ще не склалося, економічна ситуація дуже складна, тому поки ще існує розрив між гарантованими Конституцією та іншими законодавчими документами правами і свободами та їх практичною реалізацією.


Ключ. слова: права і свободи особи, громадянське суспільство, правова держава
Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Конончук С. Г. 
Розвиток демократії в Україні: 1999 рік / С. Г. Конончук, О. А. Ярош; Укр. незалеж. центр політ. дослідж. - К., 2000. - 256 c. - (Демокр. в Україні). - укp.

Проаналізовано тенденції розвитку демократії у громадянському суспільстві, законодавчої та виконавчої влади, реформування економіки та забезпечення національної безпеки. Висвітлено процеси, що відбувалися в українських політичних партіях, профспілках, неурядових організаціях спільно з правозахисними, жіночими та молодіжними об'єднаннями, у церковних конфесіях (у контексті їх відносин з державою) та інших релігійних організаціях, у засобах масової інформації. Відображено діяльність Президента України Л.Кучми. Простежено трансформацію президентських структур України та зміни в Адміністрації Президента і Раді національної безпеки та оборони України, а також у Кабінеті міністрів. Особливу увагу приділено стану адміністративної реформи, яка має відповідати зміні самого базису у відносинах між державою та суспільством. Розглянуто діяльність українського парламенту - Верховної Ради України, його внесок у розвиток демократії. Визначено демократичні та антидемократичні тенденції у діяльності судової влади та Генеральної прокуратури України. Розкрито особливості прийняття закону про столицю України та розглянуто перебіг виборів міського голови у Києві. Викладено політичні засади перебудови економіки та досліджено соціально-економічні проблеми, що виникають у її процесі. Охарактеризовано державну політику у сфері освіти, науки та охорони здоров'я. Висвітлено діяльність Служби безпеки України, Національного бюро розслідувань, Міністерства внутрішніх справ, Збройних сил України та Національної гвардії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х8(4УКР),0 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605330 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Задоянчук О.  
Соціально-політичні аспекти становлення громадянського суспільства в Україні / О. Задоянчук // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 16-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розкрито сутність поняття "громадянське суспільство" та його відносини з державою. Проаналізовано основні необхідні передумови, які дозволяють суспільству та державі розглядати себе як партнерів. Розглянуто тенденції та проблеми, пов'язані з неминучою зміною соціально-економічної структури українського суспільства, що реформується; напрямок розвитку політичної структури; його складові: партії, громадські організації, профспілки, недержавні ЗМІ та їх роль у становленні громадянського суспільства в Україні.


Ключ. слова: громадянське суспільство, недержавна власність, політичні партії, групи інтересів, соціальна структура суспільства
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Кремень В. Г. 
Україна: шлях до себе. Проблеми суспільної трансформації : Навч. посіб. для студ. вузів / В. Г. Кремень, В. М. Ткаченко. - К., 1998. - 446 c. - укp.

Розглядається проблема суспільної трансформації України за доби незалежності у контексті багатовікового історичного досвіду. Засвідчено, що за останні сім років суспільство зіткнулося з низкою нових проблем: прийняттям Конституції України, пошуком "української ідеї", глибоким суспільним розколом, феноменом нелегітимності політичної влади. Підкреслено, що два стратегічні завдання - розбудова правової соціальної держави та розвиток громадянського суспільства - ще дуже далекі від свого розв'язання. Подолання синдрому "неісторичного народу" та комплексу "меншого брата" автори монографії пов'язують із поглибленням самоорганізації суспільства та підвищенням його партнерських якостей щодо інших країн світової співдружності. Вказується, що ці завдання набули особливої гостроти за умов протиборства ідеологем "західного лібералізму" і "євразійської соборності" в суспільно-політичній думці середини 1990-х років. Акцентується увага на утвердженні української ідентичності, віднайденні Україною шляху до себе, визначенні магістрального напряму суспільного поступу, що пов'язується з необхідністю "зняття" дилеми "Схід - Захід" шляхом культурно-політичного синтезу цивілізаційних надбань кожного народу на просторі "Великої Європи".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64 + Ф1(4УКР) + Х2(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587128 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Кресіна І.  
Громадянське суспільство і проблеми народовладдя в Україні / І. Кресіна // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2004. - Вип. 25. - С. 36-49. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х001.013 + Х809(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Кочубей Л.  
Громадянське суспільство та виборчий процес в Україні / Л. Кочубей // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2004. - Вип. 25. - С. 325-337. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф052 + Х809(4УКР)526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Рудич Ф.  
Громадянське суспільство та народовладдя: методологічний контекст / Ф. Рудич // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2004. - Вип. 25. - С. 8-22. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х001.013в + Х809(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Кагляк Я.  
Громадянське суспільство: аспект правосвідомості / Я. Кагляк // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2004. - Вип. 25. - С. 358-374. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Щедрова Г.  
Громадянське суспільство: прагнення та реалії / Г. Щедрова // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2004. - Вип. 25. - С. 234-247. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х001.013 + Х809(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Пащенко В.  
Громадянське суспільство: предмет дослідження / В. Пащенко // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2004. - Вип. 25. - С. 128-140. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х001.013

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Магновський І.  
Демократична, соціальна, правова держава і громадянське суспільство: єдність та обумовленість / І. Магновський // Право України. - 2005. - № 7. - С. 25-29. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Ф036 + Ф024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського