Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (18)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х829(4УКР)2-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

1.
Діхтієвський П. В. 
Забезпечення принципу верховенства права у державному управлінні та його особливості у сфері управління податковими правовідносинами / П. В. Діхтієвський, В. С. Лісовська // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право. - 2010. - № 4. - С. 41-45. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Узагальнено проблеми реалізації принципу верховенства права на сучасному етапі реформування державного управління, визначено пріоритетні напрямі удосконалення адміністратівно-правовго регулювання діяльності органів виконавчої влади щодо забезпечення реалізації принципу верховенства права, обгрунтовано необхідність його закріплення у законодавстві, що регулює податкові правовідносини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)0-2 + Х829(4УКР)2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


2.
Теремецький В. І. 
Податкові правовідносини в Україні : монографія / В. І. Теремецький. - Х. : Диса плюс, 2012. - 648 c. - Бібліогр.: с. 595-648 - укp.

Розкрито питання щодо сутності податкових правовідносин, визначено їх структуру й охарактеризовано її елементи. Досліджено підстави виникнення, зміни та припинення податкових правовідносин, встановлено критерії їх розмежування від інших правовідносин, що виникають у сфері оподаткування. Розглянуто систему суб'єктів податкових правовідносин, проаналізовано їх правовий статус і роль у податковій системі України. Охарактеризовано види податково-правових режимів, сутність адміністрування податків та особливості реалізації адміністративних процедур у сфері податкових правовідносин. З'ясовано зміст контролю у сфері оподаткування й особливості адміністративної відповідальності за порушення податкового законодавства. Запропоновано шляхи вдосконалення чинного законодавства з питань адміністративно-правового регулювання податкових відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА765177 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Проскура К. П. 
Оцінювання ефективності податкового адміністрування в умовах посткризового розвитку / К. П. Проскура // Наук. вісн. Черніг. держ. ін-ту економіки і упр. Сер. Економіка. - 2012. - Вип. 4. - С. 186-192. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Податкове адміністрування можна представити як механізм управління відносинами у податковій сфері, що проявляється через різні напрями діяльності. Ефективність податкового адміністрування може бути виражена шляхом розрахунку інтегрального (синтетичного) показника, який враховує результативність окремих напрямів діяльності у сфері податкового адміністрування. Здійснено розробку методики оцінки ефективності податкового адміністрування та визначено напрями підвищення його ефективності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.141.3 + У9(4УКР)261.413 + Х829(4УКР)2-4 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620/с.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

4.
Пасічна І. О. 
Класифікаційні ознаки податкових правовідносин / І. О. Пасічна // Держава та регіони. Сер. Право. - 2011. - Вип. 3. - С. 55-59. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено види податкових правовідносин, запропоновано зовнішню та внутрішню класифікацію податкових правовідносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

5.
Пасічна І. О. 
Податкові правовідносини в Україні: стан та перспективи розвитку : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. О. Пасічна; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2014. - 20 c. - укp.

Визначено сутність податкових правовідносин, їх місце в системі правовідносин в Україні, виявлено ознаки та запропоновано авторську класифікацію цих правовідносин. Удосконалено понятійний апарат науки фінансового права. Розкрито особливості об’єкта податкових правовідносин, їх суб’єктного складу та змісту. Проаналізовано підстави виникнення, зміни та припинення податкових правовідносин, сформульовано вимоги до нормативного закріплення юридичних фактів. Обгрунтовано модель податкових правовідносин, визначено основні напрями та перспективи їх розвитку. Запропоновано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення чинного податкового законодавства України та практики його застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406624 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Свириденко В. М. 
Правові аспекти конфліктів у сфері податкових відносин: питання теорії та практики правового регулювання : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. М. Свириденко; Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2012. - 20 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження концептуальних проблем конфліктів у сфері податкових відносин. Розглянуто теоретико-практичні питання виникнення, розвитку податкових конфліктів і досудового порядку їх врегулювання. Запропоновано визначення поняття податкового конфлікту, проведено його дослідження в статистиці та динаміці. Виокремлено види податкових конфліктів і визначено умови їх перетворення в податковий спір. Розглянуто правові основи регулятивного впливу на конфліктні податкові відносини, а саме: принципи, норми та засоби їх правового регулювання. На підставі вивчення досудового порядку врегулювання податкових конфліктів обгрунтовано наявність у податковому праві процесуальних податково-правових норм, які відрізняються від тих, що застосовуються в межах адміністративного права, а це дозволило стверджувати про наявність такого правового інституту, як інститут вирішення податкового конфлікту. З урахуванням завдань, що стоять перед органами виконавчої влади в частині відповідальності за податкову політику, обгрунтовано необхідність посилення їх ролі у регулюванні конфліктних податкових відносин і недопущення їх до судового розгляду. Виявлено недоліки правового регулювання податкових конфліктів, запропоновано практичні рекомендації щодо вдосконалення досудового порядку їх вирішення та науково обгрунтовано проекти змін до законодавства України за даною темою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-4 + Х819(4УКР)072.894

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393080 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Євсікова О. В. 
Захист податкових правовідносин у адміністративних судах України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Євсікова; Нац. авіац. ун-т. - К., 2012. - 19 c. - укp.

Досліджено податкові правовідносини (ППВ) і процесуальні проблеми їх захисту у адміністративних судах України, проаналізовано порядок розгляду справ, що випливають з податкових правовідносин, у адміністративних судах України. Вироблено основні шляхи удосконалення правового забезпечення захисту ППВ, розглянуто порядок його реалізації в адміністративних судах України першої, апеляційної та касаційної інстанцій. Досліджено ступінь наукової розробки проблеми ППВ і методологічні підходи до їх вивчення у юридичній науці. Розкрито поняття та зміст категорії "податкові правовідносини", досліджено систему їх суб'єктів. Проведено аналіз джерел (форм) правового регулювання податкових правовідносин та їх захисту в адміністративних судах України. Запропоновано класифікацію порядку розгляду справ, що випливають з ППВ, в адміністративних судах, виділено характерні особливості їх розгляду в загальному порядку позовного провадження адміністративного судочинства, в порядку скороченого провадження, в порядку окремого провадження в суді першої інстанції, а також у порядку апеляційного та касаційного оскарження. Увагу приділено дослідженню правового статусу головних учасників ППВ, розкриттю категорії "адміністративний процесуальний статус" сторін у справах, що випливають з ППВ, та "процесуальне податкове представництво". Розкрито основні шляхи удосконалення правового регулювання процесуальних правовідносин у адміністративних судах України різних інстанцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-4 + Х819(4УКР)072.894

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394668 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Гаруст Ю.В. 
Адміністративно-правовий механізм забезпечення прав громадян у податковій сфері : монографія / Ю.В. Гаруст. - Харків : Золота миля, 2014. - 471 c. - Бібліогр.: с. 426-470 - укp.

Уточнено поняття та розкрито юридичні елементи адміністративно-правового механізму забезпечення прав громадян у податковій сфері. Визначено поняття та систему гарантій забезпечення прав громадян у зазначеній сфері. Охарактеризовано повноваження суб'єктів забезпечення прав громадян у податковій сфері. Встановлено місце адміністративної відповідальності в системі засобів забезпечення прав громадян у такій сфері. Надано пропозиції та рекомендації щодо розвитку і вдосконалення кадрової політики в контролюючих органах у податковій сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА793941 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


9.
Пасічна І. О. 
Стан та перспективи розвитку податкових правовідносин в Україні : монографії / І. О. Пасічна. - Полтава : ПолтНТУ, 2015. - 182 c. - Бібліогр.: с. 165-182 - укp.

Досліджено актуальні проблеми теорії та практики податкових правовідносин. Акцентовано увагу на понятті та класифікації податкових правовідносин, їх суб'єктах, змісті, а також підставах їх виникнення, зміни та припинення. Проаналізовано стан правового регулювання податкових правовідносин. Надано пропозиції щодо вдосконалення податкового законодавства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА798332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Павленко К. К. 
Дія податково-правових норм у часі : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / К. К. Павленко; Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2015. - 20 c. - укp.

Розглянуто правовий час як форму існування правової дійсності та розкрито значення часу для податково-правового регулювання. Досліджено співвідношення між чинністю та дією в часі податкових нормативно-правових актів і закріплених ними податково-правових норм, узагальнено темпоральні зв'язки між системою податкового законодавства та системою податкового права. Обгрунтовано нетотожність часових меж категорій "чинність" і "дія" в податково-правовому регулюванні. Визначено порядок і позначені умови початку дії податково-правових норм. Розглянуто різновиди припинення дії норм податкового права. Значну увагу приділено формам темпоральної дії податково-правових норм, розглянуто та зіставлено між собою пряму та зворотну форми їх дії. Виявлено алгоритм і охарактеризовано особливості зворотної дії податково-правових норм, обгрунтовано допустимість і визначено правові межі ретроактивного податково-правового регулювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420098 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Гетманцев Д. О. 
Адміністрування податкових платежів: проблеми теорії та практики : наук.-практ. посіб. / Д. О. Гетманцев, Ю. А. Коваль, М. В. Нечай; Нац. шк. суддів України, Юрид. компанія "Jurimex". - Київ : Юрінком Інтер, 2017. - 775 c. - Бібліогр.: с. 765-775 - укp.

Проаналізовано питання правового регулювання адміністративних процедур в оподаткуванні на підставі дослідження правозастосовчої практики Вищого адміністратиного та Верховного Суду України, інших судів, а також Державної фіскальної служби України. Розглянуто нормотворчі податкові процедури як самостійну групу податкових процедур. Охарактеризовано податкові процедури, пов'язані з реалізацією податкового обов'язку. Розглянуто динаміку податковго обов'язку податкового агента, процедури стягнення податкового боргу, камеральні, документальні та фактичні податкові перевірки. Увагу приділено податковій конфліктології, проблемам оскарження рішень контролюючих органів в адміністративному порядку, особливим податково-процедурним режимам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-4 + У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС62587 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Баїк О. 
Сутність та ознаки податкових правовідносин в Україні / О. Баїк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 855. - С. 367-373. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано наукові підходи щодо визначення поняття податкових правовідносин. Визначено проблематику законодавчого закріплення поняття "податкові правовідносини". Виокремлено загальні, особливі та індивідуальні (специфічні) ознаки податкових правовідносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Мінаєва О. М. 
Процедурне регулювання податкових відносин (методологічний аспект) : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. М. Мінаєва; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2017. - 30 c. - укp.

Розкрито правову природу податково-процедурного регулювання податкових відносин. З'ясовано співвідношення таких категорій, як "норма податкового права", "податково-процесуальна норма права" та "податково-процедурна норма права". Окреслено коло функцій, на забезпечення реалізації яких спрямовані податкові процедури, - регулятивна та охоронна функції. Окреслено коло прав та обов'язків учасників окремих податково-процедурних стадій. Встановлено стадійність реалізації податкових процедур і визначено їх видове різноманіття. Здійснено компаративний аналіз специфіки реалізації податкових процедур у низці зарубіжних держав. Сформульовано принципи реалізації окремих податково-процедурних стадій. Увагу приділено дослідженню специфіки правореалізації окремих податкових процедур, визначено коло їх учасників і встановлено цілі, які ставляться у межах відповідних стадій. Встановлено специфічний характер процедур податкового контролю та процедур притягнення платника податків до фінансової відповідальності. Шляхом системного аналізу нормативно-правових приписів чинного податкового законодавства визначено окремі податково-правові приписи, які потребують доопрацювання. Сформульовано висновки та розроблено пропозиції щодо вдосконалення приписів чинного податкового законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Сахно Д. С. 
Зловживання правом у податкових правовідносинах : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д. С. Сахно; Державна фіскальна служба України, Університет державної фіскальної служби України. - Ірпінь, 2019. - 20 c. - укp.

Присвячено характеристиці феномену зловживання правом у податкових правовідносинах. Розглянуто природу й сутність податкових правовідносин як сфери зловживання правом. Здійснено характеристику публічного і приватних інтересів суб’єктів податкових відносин. Розкрито зміст поняття "зловживання правом у податкових правовідносинах", відмежовано його від суміжних категорій. Представлено класифікацію зловживань правом у податкових відносинах. Розглянуто види зловживань платниками податків своїми правами при виконанні податкового обов’язку і при оскарженні рішень і дій контролюючих органів. Охарактеризовано форми зловживань контролюючих органів у регулятивних та охоронних податкових правовідносинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441998 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського