Бази даних

Юристам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (658)Юристам - Реферативна інформація (7093)Юристам - Автореферати дисертацій (1325)Юристам - Електронні колекції (70)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ЧИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 113
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: методичний посібник   
1.


Здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень Національною поліцією України: актуальне законодавство, судова практика та інформаційні матеріали [Електронний ресурс] : інформаційне видання / М. С. Цуцкірідзе [и др.] ; Головне слідче управління національної поліції України, Управління дізнання національної поліції України, Дніпропетровський державний унверситет внутрішніх справ, Державний науково-дослідний інститут міністерства внутрішніх справ України. - Київ : ТОВ "7БЦ", 2021. - 682 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 9.03 Мб


В інформаційному виданні, укладачами, зібрано й систематизовано: чинні нормативно-правові акти а також витяги з них, що регламентують здійснення досудового розслідування слідчими і дізнавачами Національної поліції України; актуальні інформаційні матеріали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, в яких надано рекомендаційні роз’яснення щодо застосування окремих норм кримінального процесуального законодавства, що регулюють проведення досудового розслідування із метою однакового його застосування та уникнення неоднозначного тлумачення, а також релевантну судову практику Верховного Суду та Європейського суду з прав людини, правові позиції яких повинні враховуватися слідчими та дізнавачами при застосуванні кримінального процесуального законодавства.

Кл.слова:
постанови -- Витяг -- інформаційні матеріали


   
Тип видання: монографія   
2.


Публічне управління та адміністрування операцій з товарами, що переходять у власність держави за порушення митного законодавств [Електронний ресурс] : монографія. Том 162. Серія: "Податкова та митна справа в Україні" / В. А. Бондаренко [и др.]. ; Міністерство фінансів України, Університет державної фіскальної служби України, Науково-дослідний інститут фіскальної політики, Науково-дослідний центр митної справи. - Хмельницький : Університет ДФС України, 2020. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.30 Мб


Монографія є результатом наукових досліджень в межах виконання Тематичного плану наукових (науково-технічних) робіт ДФС України на 2019 р. та паспорту бюджетної програми на 2020 рік Міністерства фінансів України за КПКВК 3501530. У виданні всебічно проаналізовано основні аспекти публічного управління та адміністру-вання операцій з товарами, що переходять у власність держави за порушення митного законодавства, зокрема правові та організаційні засади здійснення операцій з майном; напрями вдосконалення механізму відбору суб‘єктів господарювання, які залучаються митницями до операцій з майном; форми та ефективність чинних реалізаційних процедур, встановлення резервів і факторів їх покращення; адміністрування податків при операціях з реалізації майна, що переходить у власність держави за порушення митного законодавства.

Монографія буде корисною для наукових та науково-педагогічних працівників, здобувачів другого, третього, наукового рівнів вищої освіти, а також фахівців митного спрямування та усіх, хто цікавиться митною проблематикою.

Кл.слова:
реалізація майна -- ефективність роботи митниць -- розпорядження майном


   
Тип видання: методичний посібник   
3.


Інвентаризація земель наукових установ, підприємств та організацій Національної академії аграрних наук України [Електронний ресурс] : методичний посібник / Дорош Й.М. [и др.] ; Національна академія аграрних наук України, Інститут землекористування. - Київ : ФОП Ямчинський О. В., 2020. - 133 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.24 Мб


В методичному посібнику проаналізовано питання нормативно-правового забезпечення інвентаризації земель та відповідність існуючої інформації про землі (земельні ділянки) наукових установ, підприємств та організацій НААН вимогам чинного законодавства. Описано основні проблеми, які виникають за відсутності методики проведення та галузевого стандарту інвентаризації земель для землекористувань, що мають специфічні особливості у використанні на прикладі наукових установ, підприємств та організацій НААН. Висвітлено стандартизацію та нормування робіт із землеустрою. Наведено основні положення галузевого стандарту, а також його структуру, зміст та склад при проведенні інвентаризації земель наукових установ, підприємств та організацій НААН. Представлено аналіз сучасного стану використання земель наукових установ, підприємств та організацій НААН як передумова інвентаризації земель Запропоновано методичні рекомендації щодо проведення інвентаризації земель (земельних ділянок) наукових установ, підприємств та організацій НААН.

Методичний посібник розрахований для вчених, аспірантів, сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів, працівників наукових установ, підприємств та організацій Національної академії аграрних наук України, працівників сфери державного управління земельними ресурсами, органів місцевого самоврядування.

Кл.слова:
галузевий стандарт інвентаризації -- стандартизація -- використання земельних ділянок


      
4.

Ємельянов, В. П.
Кримінальне право України: Загальна частина. Основні питання вчення про злочин [Електронний ресурс] : науково-практичний посібник / В. П. Ємельянов ; Харківський національний університет внутрішніх справ. - Харків : «Право», 2018. - 142 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.99 Мб


У посібнику на підставі Конституції України, чинного Кримінального кодексу України та досягнень науки кримінального права висвітлюються основні питання вчення про злочин Загальної частини кримінального права України, у тому числі деякі дискусійні питання, а також даються певні відомості про зарубіжне кримінальне законодавство. Для аспірантів, ад’юнктів та викладачів юридичних закладів вищої освіти, наукових і практичних працівників, а також студентів і курсантів.

Кл.слова:
злочин -- кримінальний закон -- кримінальна відповідальність


   
Тип видання: монографія   
5.


Запобігання корупції в органах ДФС України: науково-методичний та прикладний аспекти [Електронний ресурс] : монографія. Серія: "Податкова та митна справа в Україні" / Ю. В. Далте [и др.] ; Державна фіскальна служба України, Університет державної фіскальної служби України, Науково-дослідний інститут фіскальної політики. - Київ : Алерта, 2017. - 242 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.44 Мб


У монографії досліджено сутність та співвідношення таких понять, як «корупція», «запобігання та протидія корупції», «фактори», «ризики», «стандарти», «керівництво і лідерство», у контексті запобігання корупції. Проаналізовано міжнародний, зарубіжний та вітчизняний досвід із запобігання та протидії корупції. На цій підставі окреслено визнані світовою спільнотою антикорупційні стандарти в органах державного управління та розроблено модель антикорупційної діяльності Державної фіскальної служби України, а також рекомендації щодо упровадження антикорупційних стандартів. Висвітлено фактори, що впливають на формування внутрівідомчих корупційних ризиків ДФС. Запропоновано систематизацію корупційних ризиків у контексті функцій і процедур, які закріплені за структурними підрозділами ДФС та її органами. Також у роботі проаналізовано міжнародну, зарубіжну та національну практику управління корупційними ризиками, досліджено науково-теоретичні аспекти функціонування систем управління зазначеними ризиками, розроблено та запропоновано методику вдосконалення сиcтеми ризик-менеджменту у сфері запобігання корупції. У монографії розкрито проблематику керівництва і лідерства у контексті забезпечення антикорупційних стандартів в органах ДФС. Зроблено висновок про визначальну роль керівників органів та структурних підрозділів ДФС України у реалізації антикорупційної політики. Запропоновано науково обґрунтовані методичні рекомендації щодо приведення у відповідність до чинного законодавства функціональних обов’язків керівників органів і структурних підрозділів Державної фіскальної служби України, конкретизації та посилення їх ролі у процесі внутрівідомчої антикорупційної діяльності, а також в удосконаленні відомчих нормативно-правових актів у цій сфері.

Видання розраховано на широке коло читачів, насамперед науковців, викладачів, студентів, працівників органів фіскальної.

Кл.слова:
антикорупційні стандарти та принципи -- запобігання і протидії корупції -- корупція


   
Тип видання: аналітична доповідь   
6.

Залуцький, І. Р.
Інституційно-правові проблеми розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні та напрями їх вирішення [Електронний ресурс] : аналітична записка / І. Р. Залуцький ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2016. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.34 Мб


В науковій доповіді висвітлено специфіку та засади світової кооперативної політики щодо сприяння розвитку кооперативів. Виявлено особливості та недоліки становлення законодавчої бази України в сфері розвитку сільськогосподарської кооперації. Розкрито національну специфіку функціонування виробничих та обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів. Означено деструктивні чинники у сфері діяльності виробничих сільськогосподарських кооперативів. Аргументовано наявність системних протиріч сучасного законодавства України щодо обмежень легітимізації правового статусу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, як неприбуткових організацій. Визначено, що виявлені недоліки є чинником подальшої стагнації кооперації в сільській місцевості, занепаду сільськогосподарських кооперативів, як бази формування соціального капіталу сільської території та її комплексного розвитку. Обґрунтовано пропозиції щодо системного державного врегулювання політики децентралізованого стимулювання та сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні в контексті актуалізації пріоритетів Державної стратегії регіонального розвитку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 385.

Кл.слова:
місцевий розвиток -- аграрне виробництво -- податкова дерегуляція


      
7.

Ємельянов, В. П.
Антитерористичне законодавство: поняття, система, шляхи вдосконалення [Електронний ресурс] : монографія / В. П. Ємельянов. - Харків : «Право», 2016. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.82 Мб


Монографія присвячена питанням протидії терористичним проявам правовими засобами. У виданні на підґрунті досягнень юридичної науки, аналізу чинного вітчизняного та зарубіжного законодавства і відповідних міжнародно-правових документів встановлюються недоліки й суперечливості антитерористичного законодавства України та пропонуються науково обґрунтовані шляхи його вдосконалення. Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних вищих навчальних закладів і факультетів та практичних працівників.

Кл.слова:
протидія тероризму -- склад злочину -- терористичні злочини -- злочин


   
Тип видання: аналітична доповідь   
8.

Парахонський, Б. О.
Зовнішня політика України в умовах кризи міжнародного безпекового середовища [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Б. О. Парахонський, Г. М. Яворська ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2015. - 100 с. - (Серія «Національно безпека» ; випуск 10)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.28 Мб


Російська агресія проти України посилила негативні чинники, наявні в міжнародному безпековому середовищі, й запустила додаткові руйнівні тенденції, порушивши міжнародно-правові засади світового порядку. У доповіді детально проаналізовано сучасну кризу системи міжнародної безпеки, визначено чинники глобальної й регіональної нестабільності та їх вплив на міжнародну позицію України. Обґрунтовано потребу поновного осмислення засад зовнішньої політики держави та запропоновано концепцію нової зовнішньополітичної доктрини «опору й модернізації». Окрему увагу приділено питанню міжнародних гарантій безпеки, проб лемам регіональної політики України й новим аспектам європейської та євроатлантичної інтеграції в умовах агресії.

Кл.слова:
національна безпека -- євроатлантична інтеграція -- міжнародні гарантії


   
Тип видання: автореферат   
9.

Дикий, Олег Вікторович.
Кримінологічні засади вивчення і попередження злочинів у сфері обороту житлової нерухомості в Україні [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. В. Дикий ; Одеська юридична академія. - Одеса : [б. в.], 2015. - 24 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.66 Мб


Процес формування та розвитку ринку житлової нерухомості в Україні відбувається в складних умовах багатоаспектних правових, економічних та політичних реформ, що, як правило, не сприяє у цілому стабільності суспільних відносин, у тому числі у сфері ринку житла. Недосконалість та незбалансованість чинного законодавства, відсутність системи та координації у роботі державних органів, недосвідченість учасників правовідносин є факторами, що сприяють стрімкій криміналізації сфери обігу житла в Україні. Замість легального, системного, цивілізованого ринку житла виникло явище, яке може бути охарактеризовано як «оборот житлової нерухомості» з ознаками кримінальної діяльності. Значна кількість поодиноких злочинів та системна злочинна діяльність утворили окремий вид злочинності у сфері обороту житлової нерухомості. Особливої уваги заслуговує тенденція щодо формування та збільшення кількості організованих груп та злочинних організацій, які діють у сфері незаконного обороту житлової нерухомості, що свідчить про перехід злочинності з площини простої групової в системну організовану форму. Такі якісні зміни відбуваються в процесі організації цілеспрямованої злочинної діяльності, яка полягає у систематичному вчиненні злочинних посягань на об’єкти житлової нерухомості для отримання у короткі строки надприбутків. Ще одним фактором такої організаційної зміни її структури є стійкі тенденції до розширення, тобто включення нових учасників, які мають спеціальні знання, займають посади у державних органах. Суб’єктами таких злочинів часто виступають працівники ріелторських компаній та приватні ріелтори. Нерідко співучасниками є посадові особи органів державної влади, нотаріуси. Злочинна діяльність починає набирати ознаки підприємницької діяльності, що існує поряд з легальною та переходить на якісно новий рівень небезпеки для суспільства та економіки загалом. Фактично у вказаній сфері функціонує «кримінальний бізнес». Вказане обумовлює теоретичну та практичну значущість дослідження.

Кл.слова:
шахрайство -- економічні злочини -- ринок нерухомості


   
Тип видання: монографія   
10.

Коваленко, Микола Миколайович.
Держава та банківський сектор: реалістична організація взаємодії [Електронний ресурс] : монографія / М. М. Коваленко. - Харків : Tim Publishing Group, 2015. - 332 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.73 Мб


Монографія присвячена визначенню стратегічних орієнтирів налагодження взаємодії між державою і банківським сектором України для забезпечення соціально-економічного розвитку країни. Охарактеризовано межу між державним і ринковим регулюванням банківського сектора та чинники її визначення. Розроблено рекомендації щодо підвищення відповідальності діяльності установ, які здійснюють державне регулювання банківського сектора. Сформовано методологію організації механізму державного регулювання банківського сектора на засадах системного та синергетичного підходів з урахуванням низки законів загальної організаційної науки. Визначено проблеми функціонування банківського сектора в контексті запезпечення відродження господарства України. Запропоновано підходи до побудови організаційно-функціональної структури механузму державного регулювання банківського сектора як форми реалістичного впливу держави на банківський сектор. Узагальнено інноваційні шляхи розвитку банківського сектора, в рамках чого запропоновано систему його соціальної відповідальності, а також концепцію залучення механізму державного регулювання банківського сектора до стимулювання інноваційно-інвестиційних процесів в Україні. Для науковців і практиків, слухачів, студентів та викладачів різних спеціальностей, а також усіх тих, хто своє майбутнє не відокремлює від майбутнього нашої держави.

Кл.слова:
державне регулювання -- управлінські відносини -- фінансова безпека -- протидія корупції


   
Тип видання: монографія   
11.


Правове виховання в сучасній Україні [Електронний ресурс] : монографія / А. П. Гетьман, Л. М. Герасіна, О. Г. Данильян, О. П. Дзьобань, Ю. Ю. Калиновський, Г. П. Клімова, І. І. Коваленко, В. О. Лозовой, С. І. Максимов, Є. М. Мануйлов, Ю. В. Мелякова, О. В. Петришин, В. Я. Тацій, М. П. Требін, С. В. Шефель ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - 2-ге вид., переробл. і допов. - Харків : Право, 2013. - 440 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.95 Мб


Монографію присвячено дослідженню фундаментальних засад правового виховання, визначенню методологічних підходів і понятійних конструктів, з’ясуванню правового виховання як базового чинника державотворчого процесу в Україні. Особливістю видання є те, що його автори розглядають правове виховання у політологічному, державознавчому, філософсько-правовому та соціологічному аспектах.

Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних вищих навчальних закладів, працівників органів державного управління та органів місцевого самоврядування.

Кл.слова:
правове виховання в Україні -- організація правового виховання -- правові ідеї


   
Тип видання: національна доповідь   
12.


Про виконання зобов’язань України відповідно до Конвенції про ядерну безпеку [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, Державне спеціалізоване підприємство “Чорнобильська АЕС" ; відп. вип. О. Миколайчук. - Київ : [б. в.], 2013. - 99 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.89 Мб


Ця, Шоста Національна Доповідь, розроблена у повній відповідності до вимог Конвенції про ядерну безпеку, “Керівних принципів, які стосуються національних доповідей, що надаються у відповідності з Конвенцією про ядерну безпеку” (МАГАТЕ, Інформаційний циркуляр, INFCIRC/572/Rev.4, 16 квітня 2013 року). Поданням цієї Національної Доповіді Україна у повній мірі виконує свої зобов’язання щодо Статті 20 Конвенції про ядерну безпеку. Доповідь базується на чинних в Україні законодавчих та нормативно- правових актах і офіційних звітах центральних органів виконавчої влади, які здійснюють реалізацію державної політики у сфері використання ядерної енергії. Головною метою Доповіді є надання об’єктивної та неупередженої інформації про стан безпеки ядерних установок і заходів, що вживаються для підвищення її рівня та захисту населення й навколишнього природного середовища в Україні, а також висвітлення змін і прогресу в законодавчій та регулюючій основі та ядерно- енергетичному секторі України за останні три роки.

Кл.слова:
аварійна готовність -- кризове реагування -- радіаційна безпека


   
Тип видання: методичний посібник   
13.


Використання методики вирішення проблем для розробки та експертизи проектів нормативно-правових актів [Електронний ресурс] / Т. Фулей ; Міжнародний консорціум з права і розвитку. - Київ : [ФОП Москаленко О. М.], 2013. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику пропонується удосконалена та адаптована авторами до умов України версія методики вирішення проблем (англ. Problem-Solving Method), яка широко використовується в багатьох державах при розробці та експертизі проектів нормативно-правових актів. Застосування цієї методики дозволяє врахувати не лише структурний аналіз проблеми та виявити латентні чинники, що її спричинили, але і проаналізувати їх крізь призму причин проблемної поведінки осіб, задіяних у проблему (ролевиконавців), використовуючи запропоновані авторами стратегії та інструменти. Видання розраховане для усіх фахівців, які здійснюють розробку та експертизу проектів нормативно-правових актів, а також може використовуватися для слухачів Національної академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів, студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями «правознавство», «державне управління» та «державна служба», підготовки і підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, представників громадянського суспільства.

Кл.слова:
регулювання


   
Тип видання: аналітична доповідь   
14.

Баровська, А. В.
Міфи щодо європейської інтеграції в офіційному дискурсі ЄС [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. В. Баровська ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.22 Мб


В аналітичній доповіді порушено нову для вітчизняного наукового простору тему міфів щодо європейської інтеграції (увагу зосереджено на тих, що підтримуються офіційним дискурсом ЄС). Проаналізовано методи їх дослідження як логічно перший дослідний крок. Застосування критичного аналізу проілюстровано на прикладі таких міфів: Вестфальський мир як історична точка відліку європейської інтеграції та Просвітництво як ідейна основа європейської інтеграції. Концепт-аналіз проілюстровано на прикладі концепту [європейської] інтеграції, а можливості методології контекстуального конструкціонізму – на прикладі міфу про “батьків-засновників” ЄС.

Кл.слова:
міфологізація -- символічні наративи -- інтегративні чинники


   
Тип видання: аналітична доповідь   
15.

Парахонський, Б. О.
Міжнародне безпекове середовище: виклики і загрози національній безпеці України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Б. О. Парахонський, Г. М. Яворська, О. О. Резнікова ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.18 Мб


Досліджено процеси змін, що відбуваються в сучасному міжнародному середовищі безпеки, та визначено їхній вплив на національну безпеку України. Розглянуто дію «жорстких» та «м’яких» загроз безпеці в умовах глобалізації. Ідеться про визначення загроз за ступенем і масштабом їхніх наслідків, а також за засобами, які при цьому використовуються, та чинниками, які в них задіяні. У цьому ракурсі докладно проаналізовано особливості глобального безпекового середо вища і визначено роль новітніх викликів та загроз, актуальних для України. Окрему увагу приділено характеристиці європейського довкілля безпеки та впливові євроінтеграційних процесів на безпеку України. Подано аналіз особливостей безпеки держави в добу глобалізації та представлено засоби національного реагування на зов нішні виклики та загрози.

Кл.слова:
нелегальна міграція -- глобальна злочинність -- кібербезпека -- тероризм


   
Тип видання: навчальний посібник   
16.

Калінеску, Т. В.
Адміністрування податків [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Т. В. Калінеску, В. О. Корецька-Гармаш, В. В. Демидович. - К. : Центр учбової літератури, 2013. - 290 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику викладено особливості адміністрування податків, ефективного застосування процедур та механізмів, передбачених чинним законодавством у сфері погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами з боку платників податків. Доповнено практикумом, у якому представлено ситуації, тестові завдання для самостійної роботи та закріплення теоретичного матеріалу. Посібник призначено для викладачів та студентів економічних спеціальностей всіх форм навчання, підприємців, спеціалістів усіх напрямів діяльності підприємств, які цікавляться проблемами адміністрування податків

Кл.слова:
адміністрування податків -- оподаткування -- контролюючий орган


   
Тип видання: наукове видання   
17.


Науково-практичний коментар до земельного кодексу України [Електронний ресурс] : (за станом нормативно-правових актів на 24 вересня 2012 року) ; Міністерство юстиції України / Міністерство юстиції України. - К. : [б. в.], 2012. - 145 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання підготовлене експертом Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) к.е.н. Андрієм Мартином в межах виконання спільного проекту ПРООН та Міністерства юстиції України «Юридичне забезпечення прав і можливостей бідних».

У виданні увага головним чином спрямована на детальне коментування тих статей та розділів, які стосуються прав та можливостей малозабезпечених верств населення у сфері земельних відносин. Це видання було розроблене головним чином для фахівців у сфері надання безоплатної правової допомоги.

Кл.слова:
земельний кадастр -- консервація земель -- земельний сервітут


   
Тип видання: підручник   
18.

Ратушняк, С. П.
Правознавство. Академічний рівень. 10 клас [Електронний ресурс] : підручник / С. П. Ратушняк. - Вид. 2-е, перероб. і доп. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2012. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник укладено за чинною навчальною програмою для загальноосвітньої школи з курсу "Правознавство. 10 клас. Академічний рівень".

Підручник охоплює основні питання теорії держави і права й складається з 4-х частин: "Основни теорії держави", "Основи теорії і права та правовідносин", "Основи публічного права України", "Основи приватного права України".

Для учнів 10 класу, вчителів правознавства, всіх, хто потребує базових правових знань

Кл.слова:
правовідносини -- теорія держави -- публічне право -- приватне право


   
Тип видання: наукове видання   
19.


Закон України «Про органи самоорганізації населення»: науково-практичний коментар [Електронний ресурс] / ред.: О.С. Орловський, А.С. Крупник, Н.В. Мішина, К.В. Терзіанова ; Одеський суспільний інститут соціальних технологій, Всеукраїнська громадська організація «Асоціація сприяння самоорганізації населення». - Одеса : ПП „Євродрук”, 2012. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований коментар підготовлено спільними зусиллями науковців та практиків, які спеціалізуються на питаннях розвитку локальної демократії в Україні та діяльності органів самоорганізації населення зокрема. Тут на основі сучасної теорії конституційного та муніципального права, з урахуванням судової практики коментуються положення Закону України «Про органи самоорганізації населення» від 11 липня 2001 року № 2625-III (Відомості Верховної Ради України, 2001, N 48, ст. 254), який набрав чинності 15 серпня 2001 р. Коментар розрахований на членів органів самоорганізації населення, депутатів місцевих рад, посадовців органів місцевого самоврядування, науковців, викладачів, слухачів і студентів, а також усіх хто займається питаннями розвитку локальної демократії у практичному та теоретичному аспектах.

Кл.слова:
органи самоорганізації


   
Тип видання: наукове видання   
20.


Закон України “Про доступ до публічної інформації” [Електронний ресурс] : науково-практичний коментар / загал. ред. Д. Котляр ; Центр суспільних медіа за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Програми сприяння Парламенту. - К. : [б. в.], 2012. - 335 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання містить постатейний науково-практичний коментар до Закону України “Про доступ до публічної інформації”, що був ухвалений 13 січня і набув чинності 9 травня 2011 року. Закон “Про доступ до публічної інформації” визначає механізми реалізації одного з основоположних прав людини – права на отримання інформації, зокрема, про діяльність органів влади. Він містить багато новацій, які раніше не використовувалися в українському законодавстві і потребують пояснень щодо їх практичного застосування. Цей Коментар ініційований Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, який Законом “Про Комітети Верховної Ради України” наділений правом в межах своєї компетенції “надавати роз’яснення щодо астосування положень законів України”. У Коментарі розкрито терміни, що вживаються в Законі, детально роз’яснено зміст його положень та наведено приклади і рекомендації щодо його застосування. У випадках, коли це необхідно, автори роз’яснюють механізм застосування норм Закону у взаємодії з іншими законами України – зокрема, з новою редакцією Закону “Про інформацію”, яка ухвалювалася і набула чинності синхронно із Законом “Про доступ до публічної інформації”. Для розуміння Закону у світлі міжнародних стандартів у Коментарі використовувалися практика Європейського суду з прав людини, Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів та інші документи. При підготовці Коментаря також було враховано першу адміністративну та судову практику застосування Закону після набуття ним чинності

Кл.слова:
публічна інформація

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського