Бази даних

Юристам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (103)Юристам - Реферативна інформація (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>M=Національний Інститут Стратегічних Досліджень<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: аналітична доповідь   
1.

Баровська, А.
ОГАС як національний проект: постановка проблеми [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. Баровська ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2011. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.77 Мб


Присвячено розробці академіка В. М. Глушкова – ОГАСу (рос. – общегосударственная автоматизированная система). Порушено питання щодо спроможності ОГАСу відповісти на виклики, що постали нині перед державним управлінням в Україні. Здійснено порівняння вимог до ОГАСу з вимогами, що зараз висуваються до ІТ -забезпечення державного сектору, та феноменів ОГАСу та електронного уряду. Вироблено алгоритм аналізу доцільності впровадження ОГАСу. Доведено, що діагностика через SWOT-аналіз та глибинне дослідження ОГАСу і контексту його впровадження через методику AIE (Applied information economics) й аналіз стейкхолдерів забезпечують достатність підстав для ухвалення відповідного управлінського рішення. Розраховано на співробітників органів державної влади, науковців, викладачів та усіх, хто цікавиться проблемами інформаційно-аналітичного забезпечення процесу державного управління.

Кл.слова:
інформатизація -- кібернетика -- державне управління


   
Тип видання: аналітична доповідь   
2.


Оцінка регіональних еколого-ресурсних та еколого-техногенних загроз національній безпеці України [Електронний ресурс] : аналітичний огляд / Є. О. Яковлєв [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - 2-ге вид., доп. - Київ : [б. в.], 2011. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.21 Мб


Виділені та охарактеризовані основні еколого-ресурсні та еколого-техногенні загрози національній безпеці України. При підготовці огляду використані матеріали національних доповідей МНС, Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ, виїзного засідання «круглого столу» на тему: «Проблеми запобігання трансграничної еколого-техногенної надзвичайної ситуації внаслідок негативних змін екологічного стану Калуської промислово-міграційної агломерації» (м.Калуш Івано-Франківської області, 31 серпня 2011 року), а також матеріали Міноборони, Мінагрополітики, Мінохорониздоров’я та статистичні дані Державної служби статистики України.

Кл.слова:
екологічна свідомість -- промислове навантаження -- біосферний потенціал


   
Тип видання: аналітична доповідь   
3.


Становлення і розвиток недержавних суб’єктів сектору безпеки України (система безпеки підприємництва) [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / В. В. Крутов, В. Г. Пилипчук ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2011. - 136 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.37 Мб


На основі системного аналізу та поєднання різних методологічних підходів висвітлено глобальні виклики й загрози, проблему рейдерства та інші загрози економічній діяльності підприємств; розкрито основні тенденції та проблеми становлення і розвитку недержавних суб’єктів сектору безпеки й системи безпеки підприємництва в Україні. Розроблено низку прикладних рекомендацій і пропозицій щодо розвитку законодавства України. Доповідь обговорювалася під час засідання «круглого столу» «Проблеми становлення недержавних суб’єктів сектору безпеки в Україні», організованого в Національному інституті стратегічних досліджень за участі Українського союзу промисловців і підприємців та Науково-дослідного центру правової політики Національної академії правових наук України. Розраховано на підприємців і промисловців, керівників і фахівців державних органів, експертів і вчених, викладачів, аспірантів, студентів і всіх, хто цікавиться проблемами розбудови недержавних суб’єктів сектору безпеки України.

Кл.слова:
загрози безпеці -- рейдерські атаки -- недержавний сектор


   
Тип видання: аналітична доповідь   
4.

Більовський, О. А.
Державна житлова політика України: проблема соціально-економічної ефективності [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. А. Більовський ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 136 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.54 Мб


Розглянуто нинішній стан забезпечення конституційного права громадян України на житло, дано оцінку соціально-економічній ефективності чинних житлових програм. Запропоновано модель підвищення соціально-економічної ефективності державної житлової політики через відновлення житлового будівництва за рахунок державних коштів і подальше надання збудованого житла в довготривалу оренду громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, із правом подальшого викупу. У додатку наведено матеріали засідання «круглого столу» «Державна житлова політика України: проблема соціально-економічної ефективності», що відбувся 16 жовтня 2012 р. у Національному інституті стратегічних досліджень.

Кл.слова:
ринок житла -- іпотечне кредитування -- цільові програми


   
Тип видання: аналітична доповідь   
5.

Тищук, Т. А.
Шляхи протидії прихованому відпливу капіталу з України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Т. А. Тищук, О. В. Іванов ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.31 Мб


В аналітичній доповіді авторами розглянуто проблему прихованого відпливу капіталу з України як джерело ризику для економічної та фінансової безпеки країни, а також ризику для реалізації економічних реформ в Україні, надано аналіз сучасних тенденцій, чинників та основних каналів прихованого відпливу капіталу з України, визначено пріоритети та основні напрями протидії такому явищу в Україні. У додатку подано матеріали засідання «круглого столу» «Прихований відплив капіталу з Україні: форми та засоби протидії», який відбувся у вересні 2012 року в Національному інституті стратегічних досліджень.

Кл.слова:
офшоринг -- трансфертне ціноутворення -- штучні транзакції -- приватний капітал


   
Тип видання: аналітична доповідь   
6.

Кочемировська, О. О.
Основні напрями оптимізації системи соціального захисту в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. О. Кочемировська, О. М. Піщуліна ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.27 Мб


Визначено пріоритети державної стратегії соціального захисту як системи управління соціальними ризиками, ширшої за політику фінансової підтримки окремих груп населення України, та спрямованої на підвищення ролі трудових доходів як чинник подолання бідності. Розглянуто проблеми здійснення права на соціальний захист в Україні, надано оцінку наявному стану його нормативно-правового та організаційно-фінансового забезпечення (зокрема щодо надання пільг та інших видів соціальних виплат і матеріальних допомог, а також урегулювання інфраструктури соціальних послуг). Запропоновано концептуальні ідеї щодо зміни стратегічних пріоритетів та ідеології здійснення соціального захисту в Україні, перегляду політики доходів громадян, реформування системи соціальних послуг у контексті соціальних ініціатив Президента України. Для науковців, органів державної та виконавчої влади, а також широкого кола фахівців із питань соціально-економічного розвитку держави, зокрема в частині функціонування системи соціального захисту.

Кл.слова:
пільги -- субсидії -- тарифна політика -- соціальне забезпечення


   
Тип видання: аналітична доповідь   
7.

Пилипчук, В. Г.
Система організації управління і правового забезпечення діяльності спецслужб (досвід країн Європейського Союзу та Північної Америки) [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / В. Г. Пилипчук, М. О. Будаков, В. М. Гірич ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.22 Мб


На основі системного аналізу висвітлено підходи до організації управління спеціальними службами у країнах Північної Америки, Західної та Центральної Європи (організаційні і правові аспекти). Результати аналізу можуть бути враховані під час реформування правоохорон них і розвідувальних органів України, удосконалення вітчизняної системи стратегічного управління спеціальним службами та розвитку законодавства у сфері національної безпеки. Доповідь розрахована на керівників та фахівців спеціальних служб, правоохоронних органів, експертів і вчених, педагогічних працівників, аспірантів, студентів і слухачів навчальних закладів, суб’єктів сектору безпеки та всіх, хто цікавиться проблемами державного управління у сфері національної безпеки.

Кл.слова:
розвідувальна діяльність -- національна безпека -- парламентський контроль


   
Тип видання: монографія   
8.

Національний Інститут Стратегічних Досліджень.
Європейський проект та Україна [Електронний ресурс] / Єрмолаєв А. В., Парахонський Б. О., Яворська Г. М. [та інш.] ; Національний Інститут Стратегічних Досліджень. - К. : НІСД, 2012. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підготовлена колективом дослідників Національного інституту стратегічних досліджень монографія присвячена проблемі європейської інтеграції України. У книзі поєднано дослідження особливостей еволюції ЄС як специфічного інтеграційного утворення з аналізом євроінтеграційного руху України. Такий підхід дозволяє по-новому поглянути на європейський вибір України у зв’язку з проблемами державного суверенітету та комплексом зовнішньополітичних, соціально-економічних і гуманітарних питань. Особливу увагу приділено визначенню місця і ролі нашої держави в сучасному європейському безпековому просторі. Автори пропонують нову концепцію формування сучасних наддержавних утворень, які реалізуються як «стратегічні проекти», тобто плановані у конкретній часовій перспективі системні утворення з екстраполяцією результатів у майбутнє. Приділено увагу проблемним питанням європейської інтеграції та способам подолання труднощів у контексті можливих варіантів розвитку подій у ЄС. Для фахівців у сфері міжнародних відносин, безпекових студій, широкого кола читачів, які цікавляться європейським майбутнім України.



   
Тип видання: аналітична доповідь   
9.

Бірюков, Д. С.
Захист критичної інфраструктури: проблеми та перспективи впровадження в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Д. С. Бірюков, С. І. Кондратов ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.29 Мб


Обґрунтовано необхідність формування єдиної державної політики у сфері захисту критично важливих об’єктів та інфраструктури в Україні. Представлено огляд досвіду запровадження концепції критичної інфраструктури у провідних країнах світу. Проаналізовано нормативно-правові акти національного законодавства, що виокремлюють і встановлюють особливі умови захисту низки категорій об’єктів в Україні, які за міжнародними підходами належать до критичної інфраструктури. У додатку друкуються матеріали засідання «круглого столу» «Захист критичної інфраструктури: проблеми та перспективи впровадження в Україні», що відбувся 17 липня 2012 р. у Національному інституті стратегічних досліджень.

Кл.слова:
енергетичні мережі -- банківська система -- телекомунікації -- національна безпека


   
Тип видання: аналітична доповідь   
10.

Дубов, Д. В.
Майбутнє кіберпростору та національні інтереси України: нові міжнародні ініціативи провідних геополітичних гравців [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Д. В. Дубов, М. А. Ожеван ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.14 Мб


Розглянуто питання підходів основних геополітичних гравців (США, КНР і РФ) до майбутнього кіберпростору. Зазначено особливості таких підходів, форматів їхнього затвердження на міжнародному рівні та можливої позиції України щодо таких ініціатив. Проведено загальний аналіз міжнародних ініціатив на їхню відповідність національним інтересам України та на відповідність їхніх окремих положень вітчизняному законодавству.

Кл.слова:
електронне врядування -- інформаційна інфраструктура -- цифрова нерівність -- кіберзлочинність


   
Тип видання: аналітична доповідь   
11.


Забезпечення доступу до публічної інформації як стратегічний пріоритет державної політики України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. А. Корнієвський [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.22 Мб


Проаналізовано стан виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», зокрема щодо забезпечення відкритості та прозорості публічної політики. Значна увага приділяється проблемам доступу громадян до інформації та рішень місцевих органів влади. Більшої доказовості матеріалам і висновкам аналітичної доповіді щодо забезпечення доступу громадян України до публічної інформації надають результати опитування представників інститутів громадянського суспільства, а також результати проведеного українськими урядовцями моніторингу виконання органами виконавчої влади зазначеного Закону.

Кл.слова:
інформаційна політика -- соціальна комунікація -- підзвітність


   
Тип видання: аналітична доповідь   
12.

Баровська, А. В.
Міфи щодо європейської інтеграції в офіційному дискурсі ЄС [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. В. Баровська ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.22 Мб


В аналітичній доповіді порушено нову для вітчизняного наукового простору тему міфів щодо європейської інтеграції (увагу зосереджено на тих, що підтримуються офіційним дискурсом ЄС). Проаналізовано методи їх дослідження як логічно перший дослідний крок. Застосування критичного аналізу проілюстровано на прикладі таких міфів: Вестфальський мир як історична точка відліку європейської інтеграції та Просвітництво як ідейна основа європейської інтеграції. Концепт-аналіз проілюстровано на прикладі концепту [європейської] інтеграції, а можливості методології контекстуального конструкціонізму – на прикладі міфу про “батьків-засновників” ЄС.

Кл.слова:
міфологізація -- символічні наративи -- інтегративні чинники


   
Тип видання: аналітична доповідь   
13.

Токар-Остапенко, О. В.
Урегулювання конфлікту інтересів на державній службі: можливості застосування європейського досвіду в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. В. Токар-Остапенко ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.97 Мб


Розглянуто особливості врегулювання конфлікту інтересів на державній службі в зарубіжних країнах. Проаналізовано вітчизняний досвід урегулювання ситуацій довкола конфлікту інтересів, визначено основні проблеми у цій сфері, які перешкоджають реальній адаптації до умов Європейського співтовариства та потребують вирішення, надано практичні рекомендації.

Кл.слова:
управління персоналом -- конфліктологія -- етичні норми -- посадові інструкції


   
Тип видання: аналітична доповідь   
14.

Парахонський, Б. О.
Міжнародне безпекове середовище: виклики і загрози національній безпеці України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Б. О. Парахонський, Г. М. Яворська, О. О. Резнікова ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.18 Мб


Досліджено процеси змін, що відбуваються в сучасному міжнародному середовищі безпеки, та визначено їхній вплив на національну безпеку України. Розглянуто дію «жорстких» та «м’яких» загроз безпеці в умовах глобалізації. Ідеться про визначення загроз за ступенем і масштабом їхніх наслідків, а також за засобами, які при цьому використовуються, та чинниками, які в них задіяні. У цьому ракурсі докладно проаналізовано особливості глобального безпекового середо вища і визначено роль новітніх викликів та загроз, актуальних для України. Окрему увагу приділено характеристиці європейського довкілля безпеки та впливові євроінтеграційних процесів на безпеку України. Подано аналіз особливостей безпеки держави в добу глобалізації та представлено засоби національного реагування на зов нішні виклики та загрози.

Кл.слова:
нелегальна міграція -- глобальна злочинність -- кібербезпека -- тероризм


   
Тип видання: аналітична доповідь   
15.

Єжеєв, М. Ф.
Особливості формування сучасної зовнішньої політики Російської Федерації [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / М. Ф. Єжеєв, В. В. Орлик, Н. І. Мхитарян ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.26 Мб


В аналітичній доповіді проаналізовано актуальні питання зовнішньої політики України, її взаємовідносини із Росією та країнами Співдружності Незалежних Держав. Показано особливості формування зов нішньої політики Російської Федерації при президентові В. Путіні, роль і місце Росії у зовнішньополітичних процесах у Центральній Азії, на Південному Кавказі. Наведено думки експертів та вироблено пропозиції щодо підвищення ефективності зовнішньої політики України на пострадянському просторі. Видання розраховане на фахівців у сфері зов нішньої політики і національної безпеки.

Кл.слова:
імперський шовінізм -- пропаганда -- військова агресія -- гібридна війна


   
Тип видання: аналітична доповідь   
16.

Бегма, В. М.
Військово-технічна та оборонно-промислова політика України в сучасних умовах [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / В. М. Бегма, О. О. Свергунов ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.38 Мб


В аналітичній доповіді оцінено поточний стан військово-технічної та оборонно-промислової політики України в сучасних умовах, сформульовано підходи до удосконалення методології та механізмів формування і реалізації військово-технічної та оборонно-промислової політики держави. У додатку друкуються матеріали «круглого столу» з теми «Військово-технічна та оборонно-промислова політика України в сучасних умовах», що відбувся 29 листопада 2012 р. у Національному інституті стратегічних досліджень. Видання розраховане на фахівців у сфері безпеки та оборони.

Кл.слова:
переозброєння -- оборонна промисловість -- військова техніка


   
Тип видання: наукове видання   
17.


Розвиток взаємодії держави і громадянського суспільства в контексті впровадження європейських принципів належного врядування : зб. матеріалів міжнар. наук.-практ. конф. (12 грудня 2012 р., м. Київ) [Електронний ресурс] / уклад. В. М. Яблонський ; Національний Інститут Стратегічних Досліджень. - Київ : НІСД, 2013. - 504 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлено матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток взаємодії держави і громадянського суспільства в контексті впровадження європейських принципів належного врядування», організованої Національним інститутом стратегічних досліджень, присвяченої питанням оптимізації системи відносин між органами влади та громадськістю. Учасники конференції обговорили актуальні проблеми налагодження суспільного діалогу та співпраці органів влади з громадським сектором відповідно до європейських і світових практик ефективного врядування, соціального контексту легітимності та ефективності функціонування держави в умовах поширення новітніх інформаційно-комунікативних технологій та мережевої громадської самоорганізації. Видання розраховане на науковців, політиків, державних службовців, громадських активістів та експертів неурядових аналітичних центрів, усіх, хто цікавиться сучасними проблемами розвитку суспільства і держави, що трансформуються.

Кл.слова:
регулювання правове


   
Тип видання: національна доповідь   
18.


Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна-2013 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень, Національний інститут стратегічних досліджень ; за заг. ред. А. Єрмолаєва, Е. Лібанової. - Київ : [б. в.], 2013. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.07 Мб


Для прогнозування тенденцій майбутнього суспільного розвитку та стратегічного планування необхідним є вивчення винесених уроків із досягнення ЦРТ. Здійснення об’єктивного аналізу досягнень та здобутків на шляху виконання завдань ЦРТ до 2015 року, ретельне вивчення існуючих проблем, їх причин та можливих наслідків, врахування незавершених завдань ЦРТ та нових викликів, що постають на шляху розвитку, та вироблення рекомендацій щодо прискорення прогресу на шляху досягнення ЦРТ – ці питання стали ключовими у процесі розроблення доповіді «ЦРТ.Україна.2013». В рамках відкритого обговорення згаданих питань проведено низку заходів: 7 експертних дискусій та 7 круглих столів за участю високопосадовців, електронне обговорення кожної цілі, круглий стіл з представлення проекту доповіді. До процесу обговорення та доопрацювання проекту доповіді «ЦРТ.Україна.2013» долучилось понад 150 представників експертної спільноти за напрямами, що відповідають тематичним сферам ЦРТ: урядовці, управлінці, фахівці агентств системи ООН, дипломати, науковці, економісти, демографи, лікарі, епідеміологи, екологи, освітяни, журналісти, підприємці, представники недержавних організацій, діяльність яких сприяє досягненню ЦРТ, та інші представники громадянського суспільства. Доповідь «ЦРТ.Україна.2013» є результуючим наслідком цієї роботи.

Кл.слова:
соціально-економічний розвиток -- стратегічне планування -- пріорітети розвитку


   
Тип видання: аналітична доповідь   
19.


Модернізація системи державної підтримки суб’єктів господарювання в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Д. О. Черніков, Я. А. Жаліло ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.18 Мб


Висвітлено економічні та правові аспекти впровадження в Україні правил державної допомоги Європейського Союзу для стимулювання структурних перетворень в економіці. Проаналізовано тенденції державної підтримки суб’єктів господарювання в Україні у вигляді бюджетних видатків, податкових пільг і державних гарантій. Запропоновано періодизацію трансформації державної політики підтримки національного виробника, представлено основні елементи правил державної допомоги ЄС, надано рекомендації щодо їх упровадження.

Кл.слова:
мале підприємництво -- податкові пільги -- державні гарантії


   
Тип видання: зб. статей   
20.


Правова політика України: концептуальні засади та механізми формування : зб. матеріалів наук.-практ. конф. (Київ, 5 груд. 2012 р.) [Електронний ресурс] / за ред. О. М. Руднєвої ; Національний інститут стратегічних досліджень. - К. : НІСД, 2013. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подано аналітичну доповідь і стислий виклад виступів та повідомлень науковців, аналітиків, експертів, юристів-практиків, представників органів державної влади на науково-практичній конференції «Правова політика України: концептуальні засади та механізми формування», яку організовано відділом державної правової політики Національного інституту стратегічних досліджень спільно з Національною академією правових наук України та проведено 5 грудня 2012 р. Конференція була присвячена обговоренню питання концептуалізації та підвищення ефективності правової політики в Україні; основних напрямів формування і розвитку правової політики, у т.ч. в умовах глобалізації та європейської інтеграції тощо.

Кл.слова:
правова політика

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського