Бази даних

Юристам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (173)Юристам - Реферативна інформація (2201)Юристам - Автореферати дисертацій (329)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ІНТЕГРАТИВНІ$<.>+<.>K=ЧИННИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

   
Тип видання: аналітична доповідь   
1.


Is poverty driving the Afghan opium boom? [Electronic resource] : discussion paper. - Vienna : UNODC, 2008. - 15 p.
Переклад назви: Документ для обговорення: Чи є бідність рушійним чинником афганського опіумного буму?

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
наркотик

   
Тип видання: підручник   
2.

Задорожній, О. В.
Конспект лекцій з основ теорії міжнародного права [Електронний ресурс] / О. В. Задорожній, В. Г. Буткевич, В. В. Мицик. - К. : Вид-во КНУ ім. Т. Шевченка, 2001. - 145 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Термін “міжнародне право” є широко визнаним у правовій, дипломатичній, зовнішньополітичній практиці держав. Разом з тим, в залежності від різних чинників в різні часи для позначення цього феномену були запропоновані та застосовувалися десятки інших термінів. Втім, за винятком терміну “право народів”, що застосовується у німецькій, норвезькій, ісландській, фламандській та деяких інших мовах, у переважній більшості вживається саме термін “міжнародне право”.

Кл.слова:
законодавство -- право


   
Тип видання: методичний посібник   
3.


Система стримувань і противаг у сфері державно-управлінських відносин [Електронний ресурс] : наук.-метод. рекомендації / за заг. ред.: В. А. Ребкала, М. М. Лагунової, В. А. Шахова. - К. : НАДУ, 2008. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.60 Мб


У науково-методичних рекомендаціях висвітлюються проблеми вдосконалення системи стримувань і противаг як найважливіший чинник розвитку процесів демократизації у сфері державно-управлінських відносин. Науково-методичні рекомендації підготовлено на виконання розпорядження віце-президента Національної академії від 4 лютого 2008 р. №14-р “Про наукові продукти за результатами науково-дослідних робіт за 2007 рік” та наказу президента Національної академії від 9 вересня 2008 р. № 37-Н “Про тематикунауково-дослідних робіт на 2009 рік”. Восновунауково-методичних рекомендацій покладено результати науково-дослідної роботи “Державне управління в умовах політичної реформи: шляхи формування дієвої системи стримувань і противаг” (номер державної реєстрації - 0107U005907) комплексного наукового проекту “Державне управління та місцеве самоврядування”. Керівник науково-дослідної роботи - В.А.Ребкало, д.філос.н., професор. Розраховано на слухачів спеціальності “Державне управління” спеціалізації “Політичні інститути і процеси”.

Кл.слова:
політологія -- влада -- демократія


   
Тип видання: методичний посібник   
4.


Міліція і населення - партнери [Електронний ресурс] : методичне забезпечення партнерських взаємовідносин міліції з населенням / В. О. Соболєв, Г. В. Попова, В. О. Болотова, В. І. Московець ; за заг. ред. О. Н. Ярмиша ; Ун-т внутр. справ. - Х. : [б. в.], 2000. - 93 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Методичний посібник присвячений проблемам основних умов ефективної взаємодії міліції з населенням. Це одне з перших видань, у якому зроблена спроба проаналізувати районний відділ як соціальну організацію, виділити основні етапи психологічного супроводу кадрової роботи, запропонувати тренінгову систему підвищення фахової комунікативної компетентності, що є основою для продуктивної партнерської взаємодії міліції з населенням. У методичному посібнику наводяться результати соціологічних і психологічних досліджень основних чинників успішної співпраці ОВС із громадськістю. Особлива увага приділяється проблемам довіри населення міліції, стратегії подачі інформації про діяльність міліції в ЗМІ. Посібник адресований працівникам практичних органів, викладачам юридичних, соціально-психологічних дисциплін, курсантам навчальних закладів МВС.

Кл.слова:
органи внутрішніх справ


   
Тип видання: дисертація   
5.

Богуславський, О. В.
Інформаційно-пресова діяльність Центральної Ради та українських урядів 1917-1920 рр. [Електронний ресурс] / О. В. Богуславський. - Запоріжжя : ЗІДМУ, 2003. - 236 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дисертація присвячена дослідженню процеса становлення, розбудови та функціонування урядової пропагандистсько-інформаційно-пресової служби доби української революції та визвольних змагань 1917-1920 рр. Проведено комплексне дослідження та аналіз урядової інформаційно-видавничої діяльності означеного періоду. З’ясовано, що урядові чинники надавали важливого значення проблемі пропаганди української ідеї та інформаційної роботи в масах, про що свідчать законодавчі акти та створення відповідних урядових структур та відповідної інфраструктури інформаційної діяльності, але в силу як об’єктивних, так і суб’єктивних причин створити систему урядового інформування не змогли, що і стало однією з причин поразки визвольних змагань. Ці процеси були характерними для урядів усіх державних формацій 1917-1920 рр. Ключові слова: інформаційна діяльність, громадська думка, зовнішнє інформування, урядова преса, агітаційно-пропагандистська робота, видавнича справа, інформаційна політика, цензура.

Кл.слова:
масова інформація -- преса -- сучасна історія -- ХХ століття


   
Тип видання: зб. статей   
6.


Життєвий простір України: політичний та гуманітарний виміри (1991–2010 роки) [Електронний ресурс] : збірник наукових статей ; Національна академія наук України, Інститут історії України / Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2012. - 261 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлені у збірнику матеріали містять авторські наукові інтерпретації стосовно дослідження різних концептуальних проблем новітньої історії України періоду незалежності, розвитку державотворчого процесу в модерному українському суспільстві (1991–2010 рр.), визначення головних тенденцій та найвагоміших політичних, економічних та соціальних чинників життєдіяльності українського суспільства на сучасному етапі. Автори збірника виявили новітні архівні документи і вперше їх ввели в науковий обіг, а також опрацювали широке коло наукової літератури міждисциплінарного характеру (з соціології, політології, статистики) з метою наукового осмислення сутності сплетінь економічнних, політичних і соціальних процесів в Україні на сучасному етапі. Збірник буде цікавим для фахових істориків та політологів, а також для широкого кола читачів, які виявляють інтерес до історії України.

Кл.слова:
Україна -- незалежність -- державотворення


   
Тип видання: законодавчі матеріали   
7.

Сердюк, Олена Михайлівна.
Збірник нормативно-правових актів сфери охорони культурної спадщини [Електронний ресурс] / О. М. Сердюк. - Чернігів : ВАТ «РВК «Деснянська правда», 2011. - 796 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культурна спадщина України є невід'ємною частиною світового культурного надбання. Збереження і примноження культурного надбання належить до пріоритетних напрямів політики держави у сфері культури. Політика у сфері збереження культурної спадщини формується під впливом конкретних політичних, ідеологічних, економічних, соціальних та етнологічних чинників. Формування теперішньої політики відбулося під дією таких чинників, як утворення незалежної держави Україна в 1991 р., формування політичної нації, перехід до ринкової економіки, розвиток приватної власності тощо.

Кл.слова:
культурна спадщина


   
Тип видання: методичний посібник   
8.


Використання методики вирішення проблем для розробки та експертизи проектів нормативно-правових актів [Електронний ресурс] / Т. Фулей ; Міжнародний консорціум з права і розвитку. - Київ : [ФОП Москаленко О. М.], 2013. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику пропонується удосконалена та адаптована авторами до умов України версія методики вирішення проблем (англ. Problem-Solving Method), яка широко використовується в багатьох державах при розробці та експертизі проектів нормативно-правових актів. Застосування цієї методики дозволяє врахувати не лише структурний аналіз проблеми та виявити латентні чинники, що її спричинили, але і проаналізувати їх крізь призму причин проблемної поведінки осіб, задіяних у проблему (ролевиконавців), використовуючи запропоновані авторами стратегії та інструменти. Видання розраховане для усіх фахівців, які здійснюють розробку та експертизу проектів нормативно-правових актів, а також може використовуватися для слухачів Національної академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів, студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями «правознавство», «державне управління» та «державна служба», підготовки і підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, представників громадянського суспільства.

Кл.слова:
регулювання


   
Тип видання: монографія   
9.

Коваленко, Микола Миколайович.
Держава та банківський сектор: реалістична організація взаємодії [Електронний ресурс] : монографія / М. М. Коваленко. - Харків : Tim Publishing Group, 2015. - 332 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.73 Мб


Монографія присвячена визначенню стратегічних орієнтирів налагодження взаємодії між державою і банківським сектором України для забезпечення соціально-економічного розвитку країни. Охарактеризовано межу між державним і ринковим регулюванням банківського сектора та чинники її визначення. Розроблено рекомендації щодо підвищення відповідальності діяльності установ, які здійснюють державне регулювання банківського сектора. Сформовано методологію організації механізму державного регулювання банківського сектора на засадах системного та синергетичного підходів з урахуванням низки законів загальної організаційної науки. Визначено проблеми функціонування банківського сектора в контексті запезпечення відродження господарства України. Запропоновано підходи до побудови організаційно-функціональної структури механузму державного регулювання банківського сектора як форми реалістичного впливу держави на банківський сектор. Узагальнено інноваційні шляхи розвитку банківського сектора, в рамках чого запропоновано систему його соціальної відповідальності, а також концепцію залучення механізму державного регулювання банківського сектора до стимулювання інноваційно-інвестиційних процесів в Україні. Для науковців і практиків, слухачів, студентів та викладачів різних спеціальностей, а також усіх тих, хто своє майбутнє не відокремлює від майбутнього нашої держави.

Кл.слова:
державне регулювання -- управлінські відносини -- фінансова безпека -- протидія корупції


   
10.

Мойсеєнко, Віктор Миколайович.
Помилувати не можна стратити [Електронний ресурс] : науково-інформаційне видання / В. М. Мойсеєнко. - Київ : Вища школа, 2011. - 376 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.01 Мб


В. Мойсеєнко створив наукову працю, яка заповнює прогалину в українській юридичній літературі. Помилування злочинців – постійна функція Президента держави. Злочинці становлять маленький сегмент суспільства і юридично помилування стосується тільки їх. Проте злочин – кара – помилування – це ті чинники, які впливають на все суспільство, бо коли злочинність мала, тоді громадяни почувають себе в безпеці, коли поширюється, тоді зростають стурбованість, знервованість і почуття небезпеки. Моральна атмосфера гіршає, і зростає незадоволення життям. Праця В. Мойсеєнка сприяє розкріпаченню душ «совітських» громадян і робить їх більш відповідними демократичному суспільству тим, що підіймає завісу й оголює ту частину реального життя суспільства, яке в колоніальну добу було заховане за сімома великими печатками. У праці цікава статистика, яка наочно виявляє тіньовий бік моралі наших людей і допомагає поглянути на самого себе та на своїх ближніх збоку. Автор тривалий час працював Керівником Служби з питань помилування і має величезний досвід у цій сфері діяльності. Йому вдалося вкласти в логічну послідовну систему виклад історії помилування, нормативну базу і практику, що склалася була в умовах незалежної української держави.

Кл.слова:
пенітенціарна система -- інститут помилування -- клопотання -- виконання вироку


   
Тип видання: аналітична доповідь   
11.

Тищук, Т. А.
Шляхи протидії прихованому відпливу капіталу з України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Т. А. Тищук, О. В. Іванов ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.31 Мб


В аналітичній доповіді авторами розглянуто проблему прихованого відпливу капіталу з України як джерело ризику для економічної та фінансової безпеки країни, а також ризику для реалізації економічних реформ в Україні, надано аналіз сучасних тенденцій, чинників та основних каналів прихованого відпливу капіталу з України, визначено пріоритети та основні напрями протидії такому явищу в Україні. У додатку подано матеріали засідання «круглого столу» «Прихований відплив капіталу з Україні: форми та засоби протидії», який відбувся у вересні 2012 року в Національному інституті стратегічних досліджень.

Кл.слова:
офшоринг -- трансфертне ціноутворення -- штучні транзакції -- приватний капітал


   
Тип видання: аналітична доповідь   
12.

Парахонський, Б. О.
Міжнародне безпекове середовище: виклики і загрози національній безпеці України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Б. О. Парахонський, Г. М. Яворська, О. О. Резнікова ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.18 Мб


Досліджено процеси змін, що відбуваються в сучасному міжнародному середовищі безпеки, та визначено їхній вплив на національну безпеку України. Розглянуто дію «жорстких» та «м’яких» загроз безпеці в умовах глобалізації. Ідеться про визначення загроз за ступенем і масштабом їхніх наслідків, а також за засобами, які при цьому використовуються, та чинниками, які в них задіяні. У цьому ракурсі докладно проаналізовано особливості глобального безпекового середо вища і визначено роль новітніх викликів та загроз, актуальних для України. Окрему увагу приділено характеристиці європейського довкілля безпеки та впливові євроінтеграційних процесів на безпеку України. Подано аналіз особливостей безпеки держави в добу глобалізації та представлено засоби національного реагування на зов нішні виклики та загрози.

Кл.слова:
нелегальна міграція -- глобальна злочинність -- кібербезпека -- тероризм


   
Тип видання: аналітична доповідь   
13.

Парахонський, Б. О.
Зовнішня політика України в умовах кризи міжнародного безпекового середовища [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Б. О. Парахонський, Г. М. Яворська ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2015. - 100 с. - (Серія «Національно безпека» ; випуск 10)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.28 Мб


Російська агресія проти України посилила негативні чинники, наявні в міжнародному безпековому середовищі, й запустила додаткові руйнівні тенденції, порушивши міжнародно-правові засади світового порядку. У доповіді детально проаналізовано сучасну кризу системи міжнародної безпеки, визначено чинники глобальної й регіональної нестабільності та їх вплив на міжнародну позицію України. Обґрунтовано потребу поновного осмислення засад зовнішньої політики держави та запропоновано концепцію нової зовнішньополітичної доктрини «опору й модернізації». Окрему увагу приділено питанню міжнародних гарантій безпеки, проб лемам регіональної політики України й новим аспектам європейської та євроатлантичної інтеграції в умовах агресії.

Кл.слова:
національна безпека -- євроатлантична інтеграція -- міжнародні гарантії


   
Тип видання: аналітична доповідь   
14.

Баровська, А. В.
Міфи щодо європейської інтеграції в офіційному дискурсі ЄС [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. В. Баровська ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.22 Мб


В аналітичній доповіді порушено нову для вітчизняного наукового простору тему міфів щодо європейської інтеграції (увагу зосереджено на тих, що підтримуються офіційним дискурсом ЄС). Проаналізовано методи їх дослідження як логічно перший дослідний крок. Застосування критичного аналізу проілюстровано на прикладі таких міфів: Вестфальський мир як історична точка відліку європейської інтеграції та Просвітництво як ідейна основа європейської інтеграції. Концепт-аналіз проілюстровано на прикладі концепту [європейської] інтеграції, а можливості методології контекстуального конструкціонізму – на прикладі міфу про “батьків-засновників” ЄС.

Кл.слова:
міфологізація -- символічні наративи -- інтегративні чинники


   
Тип видання: аналітична доповідь   
15.

Кочемировська, О. О.
Основні напрями оптимізації системи соціального захисту в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. О. Кочемировська, О. М. Піщуліна ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.27 Мб


Визначено пріоритети державної стратегії соціального захисту як системи управління соціальними ризиками, ширшої за політику фінансової підтримки окремих груп населення України, та спрямованої на підвищення ролі трудових доходів як чинник подолання бідності. Розглянуто проблеми здійснення права на соціальний захист в Україні, надано оцінку наявному стану його нормативно-правового та організаційно-фінансового забезпечення (зокрема щодо надання пільг та інших видів соціальних виплат і матеріальних допомог, а також урегулювання інфраструктури соціальних послуг). Запропоновано концептуальні ідеї щодо зміни стратегічних пріоритетів та ідеології здійснення соціального захисту в Україні, перегляду політики доходів громадян, реформування системи соціальних послуг у контексті соціальних ініціатив Президента України. Для науковців, органів державної та виконавчої влади, а також широкого кола фахівців із питань соціально-економічного розвитку держави, зокрема в частині функціонування системи соціального захисту.

Кл.слова:
пільги -- субсидії -- тарифна політика -- соціальне забезпечення


   
Тип видання: аналітична доповідь   
16.

Залуцький, І. Р.
Інституційно-правові проблеми розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні та напрями їх вирішення [Електронний ресурс] : аналітична записка / І. Р. Залуцький ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2016. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.34 Мб


В науковій доповіді висвітлено специфіку та засади світової кооперативної політики щодо сприяння розвитку кооперативів. Виявлено особливості та недоліки становлення законодавчої бази України в сфері розвитку сільськогосподарської кооперації. Розкрито національну специфіку функціонування виробничих та обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів. Означено деструктивні чинники у сфері діяльності виробничих сільськогосподарських кооперативів. Аргументовано наявність системних протиріч сучасного законодавства України щодо обмежень легітимізації правового статусу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, як неприбуткових організацій. Визначено, що виявлені недоліки є чинником подальшої стагнації кооперації в сільській місцевості, занепаду сільськогосподарських кооперативів, як бази формування соціального капіталу сільської території та її комплексного розвитку. Обґрунтовано пропозиції щодо системного державного врегулювання політики децентралізованого стимулювання та сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні в контексті актуалізації пріоритетів Державної стратегії регіонального розвитку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 385.

Кл.слова:
місцевий розвиток -- аграрне виробництво -- податкова дерегуляція


   
Тип видання: монографія   
17.


Правове виховання в сучасній Україні [Електронний ресурс] : монографія / А. П. Гетьман, Л. М. Герасіна, О. Г. Данильян, О. П. Дзьобань, Ю. Ю. Калиновський, Г. П. Клімова, І. І. Коваленко, В. О. Лозовой, С. І. Максимов, О. В. Петришин, В. Я. Тацій, М. П. Требін, С. В. Шефель ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2010. - 368 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.31 Мб


Монографію присвячено дослідженню фундаментальних засад правового виховання, визначенню методологічних підходів і понятійних конструктів; з’ясуванню правового виховання як базового чинника державотворчого процесу в Україні. Особливістю видання є те, що його автори розглядають правове виховання у політологічному, державознавчому, філософсько-правовому та соціологічному аспектах.

Для студентів, аспірантів, викладачів вищих юридичних навчальних закладів, працівників органів державного управління та органів місцевого самоврядування.

Кл.слова:
сутность та зміст правового виховання -- правове виховання та правова культура -- національна правова культура


   
Тип видання: монографія   
18.


Правове виховання в сучасній Україні [Електронний ресурс] : монографія / А. П. Гетьман, Л. М. Герасіна, О. Г. Данильян, О. П. Дзьобань, Ю. Ю. Калиновський, Г. П. Клімова, І. І. Коваленко, В. О. Лозовой, С. І. Максимов, Є. М. Мануйлов, Ю. В. Мелякова, О. В. Петришин, В. Я. Тацій, М. П. Требін, С. В. Шефель ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - 2-ге вид., переробл. і допов. - Харків : Право, 2013. - 440 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.95 Мб


Монографію присвячено дослідженню фундаментальних засад правового виховання, визначенню методологічних підходів і понятійних конструктів, з’ясуванню правового виховання як базового чинника державотворчого процесу в Україні. Особливістю видання є те, що його автори розглядають правове виховання у політологічному, державознавчому, філософсько-правовому та соціологічному аспектах.

Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних вищих навчальних закладів, працівників органів державного управління та органів місцевого самоврядування.

Кл.слова:
правове виховання в Україні -- організація правового виховання -- правові ідеї


   
Тип видання: монографія   
19.


Правосвідомість і правова культура як базові чинники державотворчого процесу в Україні [Електронний ресурс] : монографія / Л. М. Герасіна, О. Г. Данильян, О. П. Дзьобань, Ю. Ю. Калиновський, Г. П. Клімова, С. І. Максимов, Н. П. Осипова, М. І. Панов, О. В. Петришин, В. Я. Тацій, М. П. Требін ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2009. - 352 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.38 Мб


Монографія присвячена дослідженню фундаментальних засад правосвідомості і правової культури, визначенню методологічних підходів і понятійних конструктів; з’ясуванню правосвідомості і правової культури як базових чинників державотворчого процесу в Україні. Особливістю монографії є те, що її автори розглядають правосвідомість і правову культуру в політологічному, державознавчому, філософсько-правовому та соціологічному аспектах.

Видання буде цікавим студентам, аспірантам, викладачам вищих юридичних навчальних закладів, працівникам органів державного управління та місцевого самоврядування.

Кл.слова:
правосвідомість і правова культура -- правова культура українського соціуму -- правовий ідеал та правова дійсність

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського