Бази даних

Юристам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (309)Юристам - Реферативна інформація (225)Юристам - Автореферати дисертацій (11)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ШЕВЧЕНК$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=ЄВГЕНІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   
Тип видання: навчальний посібник   
1.

Яковлева, Т. А.
Страхование [Електронний ресурс] : элементарный курс / Т. А. Яковлева, О. Ю. Шевченко. - М. : Экономистъ, 2004. - 217 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии изложены вопросы сущности, классификации страхования, понятийный аппарат, правовые, экономические и финансовые аспекты страховой деятельности, основы имущественного, личного страхования, страхования ответственное! и и перестрахования Отражены новые нормативные документы в области страхования, в том числе Концепция развития страхования в РФ от 25 сентября 2002 г. Пособие подготовлено в соответствии с государственным образовательным стандартом дисциплины «Страхование». Предназначено для студентов экономических специальностей высших учебных заведений.

Кл.слова:
страхові операції


   
Тип видання: навчальний посібник   
2.

Комарницький, В. М.
Екологічне право [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. М. Комарницький, В. І. Шевченко, С. В. Єлькін. - 3-є вид. - К. : Центр навчальної літератури, 2006. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник підготовлено з урахуванням програми з екологічного права. До складу посібника ввійшло п'ять розділів, у яких відображено основні положення, що стосуються предмета, методу, системи, джерела екологічного права, а також права власності на природні ресурси, права природокористування, правового забезпечення екологічної безпеки, управління в галузі охорони навколишнього природного середовища та відповідальність за порушення екологічного законодавства. Посібник розраховано на студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, науково- педагогічних працівників.

Кл.слова:
екологія -- навколишнє середовище


   
Тип видання: підручник   
3.

Гарник, А. В.
Латинский язык с элементами римского права [Електронний ресурс] / А. В. Гарник, Г. Р. Наливайко, Г. И. Шевченко. - 4-е изд., испр. и доп. - Минск : Белгосуниверситет, 2001

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

: Введение. - 2 с.

: Упражнения для чтения и перевода. - 27 с.

: Государственные институты и магистраты Древнего Рима. - 13 с.

: Хрестоматия. - 26 с.

: Полный текст. - 100 с.


Латинский язык (Linqua Latīna) свое название получил от небольшого италийского племени латинов (Latini), жившего в области Лаций (Latium). Эта область находится в средней части Апеннинского полуострова. Здесь по преданию в 754/753 гг. до н. э. братьями Ромулом и Ремом был основан город Рим (Roma). Рим вел агрессивную, завоевательную политику. По мере роста завоеваний Рима и расширения Римского государства латинский язык получил широкое распространение не только в бассейне Средиземного моря, но и за его пределами. Таким образом, до второй половины V в. н. э. (476 г. — год падения Западной Римской империи) латинский язык приобретает статус международного на всей территории Римской империи. Меньшее распространение латынь получила в Греции, завоеванной римлянами в 146 г. до н. э., а также в греческих колониях, находящихся на юге Апеннинского полуострова и острове Сицилия. Эти колонии назывались Graecia Magna (Великая Греция).

Кл.слова:
юриспруденція -- історія -- мовознавство


   
Тип видання: наукове видання   
4.


Закон України “Про доступ до публічної інформації” [Електронний ресурс] : науково-практичний коментар / загал. ред. Д. Котляр ; Центр суспільних медіа за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Програми сприяння Парламенту. - К. : [б. в.], 2012. - 335 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання містить постатейний науково-практичний коментар до Закону України “Про доступ до публічної інформації”, що був ухвалений 13 січня і набув чинності 9 травня 2011 року. Закон “Про доступ до публічної інформації” визначає механізми реалізації одного з основоположних прав людини – права на отримання інформації, зокрема, про діяльність органів влади. Він містить багато новацій, які раніше не використовувалися в українському законодавстві і потребують пояснень щодо їх практичного застосування. Цей Коментар ініційований Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, який Законом “Про Комітети Верховної Ради України” наділений правом в межах своєї компетенції “надавати роз’яснення щодо астосування положень законів України”. У Коментарі розкрито терміни, що вживаються в Законі, детально роз’яснено зміст його положень та наведено приклади і рекомендації щодо його застосування. У випадках, коли це необхідно, автори роз’яснюють механізм застосування норм Закону у взаємодії з іншими законами України – зокрема, з новою редакцією Закону “Про інформацію”, яка ухвалювалася і набула чинності синхронно із Законом “Про доступ до публічної інформації”. Для розуміння Закону у світлі міжнародних стандартів у Коментарі використовувалися практика Європейського суду з прав людини, Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів та інші документи. При підготовці Коментаря також було враховано першу адміністративну та судову практику застосування Закону після набуття ним чинності

Кл.слова:
публічна інформація


   
Тип видання: наукове видання   
5.


Міжнародні стандарти забезпечення свободи вираження поглядів. Збірник публікацій Артиклю 19 [Електронний ресурс] / за ред. Тараса Шевченка, Тетяни Олексіюк ; Інститут Медіа Права. - К. : «Фенікс», 2008. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання містить ряд документів, розроблених міжнародною організацією «Артикль 19», які встановлюють принципи регулювання у сфері свободи вираження поглядів. Збірник має науково практичне значення та призначений для викладачів факультетів журналістики, фахівців з медіа права, працівників громадських організацій, науковців. Це видання створене за фінансової підтримки з боку Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та міжнародної неурядової організації «Міжнародна підтримка ЗМІ».

Кл.слова:
міжнародні стандарти -- свобода поглядів


   
Тип видання: аналітична доповідь   
6.


Стимулювання економічного зростання на місцевому рівні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / С. О. Біла [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.29 Мб


Висвітлено особливості економічного та соціального розвитку регіонів Украї ни, сучасні підходи до стимулювання економічного зростання на місцевому рівні. Визначено комплекс механізмів стимулювання регіонального та місцевого розвитку, вплив фінансових та інвестиційних важелів на динаміку економічного зростання на місцевому, регіональному рівні. Запропоновано рекомендації, спрямовані на реалізацію та оптимальне використання ресурсного потенціалу місцевого розвитку, формування сприятливого інституційно-правового середовища регіонального розвитку, стимулювання співробітництва на рівні територіальних громад і міжрегіонального співробітництва, підвищення результативності управлінського впливу місцевої влади на соціально-економічний розвиток території. Розраховано на державних службовців, науковців, фахівців із питань регіональної політики, широке коло зацікавлених осіб.

Кл.слова:
децентралізація -- муніципальні громади -- регіональний розвиток


   
Тип видання: аналітична доповідь   
7.


Економіка регіонів у 2015 році: нові реалії і можливості в умовах започаткованих реформ [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. В. Шевченко [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2015. - 116 с. - (Серія "Регіональний розвиток" ; випуск 3)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.85 Мб


Суспільно-політичні події в Україні у 2014 – на початку 2015 років призвели до значних змін у соціально-економічному розвитку регіонів та громад і зумовили необхідність чіткого окреслення напрямів подальших змін у державній регіональній політиці. Скорочення обсягів виробництва, призупинення реалізації інвестиційних проектів, наростання кризових явищ у соціальній сфері і, поряд з тим, започаткування процесу децентралізації влади, законодавче унормування засад державної регіональної політики, збільшення самостійності громад у визначенні перспектив розвитку стали підставою для ретельного аналізу і розробки пропозицій щодо використання позитивного потенціалу запроваджуваних змін. Перспективи відновлення позитивної динаміки у регіонах залежатимуть від загальної стабілізації макроекономічної ситуації в країні. Проте й на місцях органи самоврядування та місцеві органи виконавчої влади повинні докладати зусиль щодо відновлення економіки та консолідації регіонів навколо спільних завдань забезпечення національної безпеки. Регіональна багатогранність, баланс інтересів, консолідація – це три складові успішності регіональної політики.

Кл.слова:
децентралізація -- місцеві бюджети -- самоврядування -- регіональний туризм

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського