Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (548)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>GRR=4ПОЛ$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Германова О.Г. 
Авторське право і суміжні права в засобах масової інформації України та Польщі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.Г. Германова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Проаналізовано українські та польські нормативно-правові акти у галузі авторського права (АП) і суміжних прав, особливості їх дотримання в різних кінцевих продуктах інформаційної діяльності (друкованих ЗМІ, телерадіоорганізаціях), зокрема в процесі розміщення журналістських матеріалів в Інтернеті. Розкрито методологічні аспекти захисту та дотримання АП на твори засобами масової інформації. Досліджено законодавчу базу функціонування АП в Україні у контексті повноти, досконалості, несуперечливості окремих норм і положень міжнародних угод. Обгрунтовано необхідність дотримання АП і суміжних прав в Інтернеті, описано основні механізми захисту журналістських метеріалів у глобальній інформаційній мережі. Обгрунтовано доцільність передбачення в українському законі про АП відповідних норм, проголошених у польському аналогу, що захищають працівників мас-медіа та інших дописувачів у частині результативності їх творчих зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331 + Х839(4ПОЛ)331 + Ч620.4(4УКР) к1 + Ч620.4(4ПОЛ) к1 +
Шифр НБУВ: РА342691
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Наулік Н.С. 
Інститут омбудсмана в Україні та Республіці Польща: порівняльне дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.С. Наулік ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено конституційно-правовий статус інституту омбудсмана в Україні та Республіці Польща. Здійснено порівняльний аналіз його особливостей у зарубіжних країнах. Проаналізовано процес становлення інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та інституту Речника Громадянсьих Прав Республіки Польща. Визначено місце та роль українського та польського омбудсманів у системі органів державної влади України та Республіки Польща. На підставі результатів визначення та порівняння основних важелів впливу українського та польського омбудсманів на стан захисту прав людини у державі з'ясовано основні принципи їх діяльності та систему функцій. Проаналізовано структуру, форми діяльності та нормативне забезпечення служб омбудсманів України та Республіки Польща. Розглянуто основні тенденції розвитку інституту омбудсмана в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4ПОЛ)62-931 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА354455
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Григоренко А. О. 
Конституційно-правовий статус народного депутата України та парламентаріїв Італії, Польщі та Угорщини: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. О. Григоренко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розкрито значення нормативного регламентування та соціально-правову сутність статусу народного депутата України. Обгрунтовано конституційно-правові особливості статусу парламентаріїв Італії, Польщі й Угорщини, репрезентовано систему їх функцій і повноважень. Проведено аналіз інституту гарантій здійснення повноважень народним депутатом України та парламентаріями Італії, Польщі, Угорщини. Проведено полемічну аргументацію рекомендацій щодо запровадження досвіду регулювання правового статусу парламентаріїв відповідних зарубіжних країн у національну правову систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х809(4ІТА)624 + Х809(4ПОЛ)624 + Х809(4УГО)624 + Х999.80
Шифр НБУВ: РА371028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Новиков О.В. 
Конституційно-правовий статус Президента Республіки Польща: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Новиков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження конституційно-правового статусу Президента Республіки Польща у різні історичні періоди. Розглянуто правові, історичні, політичні й інші фактори, що впливають на ефективність повноважень президента Польщі. Вперше на прикладі Польщі досліжено вплив на державний устрій і повноваження різних гілок влади нової держави менталітету різних прошарків її населення, що перебувало у громадянстві інших держав. Показано важливе значення інституту президента Республіки Польща у періоди становлення державної незалежності країни та національних потрясінь. Розкрито роль президента Польщі в екзилі. Визначено правові та політичні передумови трансформації країни з жорсткою авторитарною владою у демократичну державу з парламентсько-президентською формою правління. Виявлено залежність об'єму наповнення та наслідків реалізації президентами Республіки Польща принципу "активної президентури" від особистості президента. Зроблено висновок про суттєву залежність ефективного функціонування президентської гілки влади від спадкоємності влади загалом. Проведено дослідження європейського конституційного права у контексті права національного. Розкрито можливості президента європейської держави щодо відстоювання інтересів своєї країни за умов часткової втрати нею суверенітету внаслідок вступу до Європейського Союзу (ЄС). Обгрунтовано необхідність часткової трансформації повноважень президента держави як особи, що представляє державу за даних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ПОЛ)61 +
Шифр НБУВ: РА362600
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Проневич О. С. 
Організаційно-правові засади діяльності поліції (міліції) Німеччини, Польщі та України: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. С. Проневич ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Проаналізовано організаційно-правові засади діяльності поліції (міліції) Німеччини, Польщі та України у контексті реалізації ліберальної доктрини державо - та правотворення. Надано загальну характеристику теоретико-методологічних засад діяльності поліції у системі органів публічної влади сучасної держави. Розкрито соціальну та правову природу інституту поліції, виявлено усталені підходи до артикуляції дефініції "поліція". З'ясовано сутнісні ознаки поліцейської діяльності як специфічного різновиду державно-управлінської діяльності. Виявлено та класифіковано основоположні правові принципи, завдання, функції, форми та методи діяльності поліції. Охарактеризовано сучасні концепції поліцейського права, окреслено існуючі проблеми методологічного характеру, з'ясовано підстави для рецепції поліцейського права як підгалузі адміністративного права. Сформульовано грунтовані на європейському досвіді поліцейського будівництва концептуальні положення щодо вдосконалення організаційно-правових засад діяльності ОВС України та впровадження новітніх стандартів правоохоронної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4НІМ)112.011 + Х819(4ПОЛ)112.011 + Х819(4УКР)112.011 + Х999.81
Шифр НБУВ: РА384499 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


6.
Шевчук І.І. 
Організація і діяльність органів прокуратури Республіки Польща на території Східної Галичини (1919 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.І. Шевчук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено історико-юридичний аналіз процесів організації та діяльності прокуратури Республіки Польща на території Східної Галичини (1919 - 1939 рр.). Висвітлено питання щодо створення органів прокуратури. Досліджено принципи прокурорської системи, функції та компетенцію прокуратури. Розглянуто проблему трансформації структури та функцій прокуратури Республіки Польща та Території Східної Галичини у процесі державного будівництва у Другій Речіпосполитій. Висвітлено особливості нормативного регулювання та суті прокурорської влади за умов тоталітарного режиму Ю.Пілсудського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)61-629.16 + Х2(4УКР-9ГАЛ)61-629.16 +
Шифр НБУВ: РА355172
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Радишевська О. Р. 
Податкові системи України та Польщі: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. Р. Радишевська ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено податкові системи України та Польщі в порівняльно-правовому аспекті, що базується на аналізі історичних передумов виникнення та перспектив розвитку чинного вітчизняного й іноземного податкового законодавства, а також наукових праць теоретиків в галузі фінансового права обох держав. Проведено порівняння доктринальних і формальних підходів до розкритгя юридичної природи податку, його ознак, елементів правового механізму, функцій, класифікації, а також податкової системи, її змісту, структури, принципів побудови, особливостей податкового тиску в Україні та РП. Здійснено порівняльно-правовий аналіз окремих видів непрямих і прямих податків, що є обов'язковими до сплати в Україні та Польщі. Виокремлено недоліки національної податкової системи та запропоновано ряд науково обгрунтованих практичних рекомендацій для шляхів їх усунення відповідно до вимог ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)2 + Х839(4ПОЛ)2 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА376975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Поліщук 
"Польська підпільна держава" (1939-1945 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Павло Ярославович Поліщук ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)62 + Х2(4ПОЛ)62-52
Шифр НБУВ: РА359181
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Плекан Ю.В. 
Польсько-українське протистояння в боротьбі за реформування виборчого законодавства до австрійського парламенту та Галицького сейму (кінець XIX - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Плекан ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 18 с. — укp.

На підставі дослідження українських та польських архівних історичних джерел проаналізовано, систематизовано та розширено здобутки вітчизняної історіографії у вивченні проблеми польсько-українських відносин. З'ясовано роль польського та українського чинників у питанні реформування виборчого законодавства в Австро-Угорщині на межі XIX - XX ст. Проведено аналіз проектів реформування системи виборів до парламенту Австрії та Галицького сейму. Висвітлено протиборство польських та українських політичних сил у процесі здійснення виборчих реформ. Визначено комплекс політичних дивідендів населення Галичини в результаті проведення виборчих реформ в Австрії. Встановлено особливості політичної кризи 1913 р. в Галичині та польсько-українського протистояння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)5-5 + Х2(4УКР33)5-512 + Х2(4АВС)5-511.12 + Х2(4ПОЛ)5-511.12 +
Шифр НБУВ: РА331731
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Бірюков В.І. 
Правовий режим іменних пайових цінних паперів за законодавством України і Республіки Польща (порівняльно-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Бірюков ; НДІ приватного права і підприємництва Академії правових наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено ознаки іменних пайових цінних паперів, що дозволяють виділити їх серед інших видів цінних паперів. Обгрунтовано необхідність закріплення норми, згідно з якою правопричини щодо цінних паперів підлягатимуть укладенню в письмовій формі, недотримання якої робить їх недійсними. Зазначено, що всі пайові цінні папери засвідчують майнову участь їх власників у юридичній особі або в інвестиційних фондах чи фондах операції з нерухомістю. На підставі аналізу законодавства, судової практики та доктрини України та Республіки Польща, порівняння вирішення вказаних проблем в обох правових системах визначено правову природу й описано особливості даних об'єктів, виявлено недоліки правового регулювання в українському праві. На основі цих результатів розроблено пропозиції щодо реформування чинного вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)211.121.12 + Х839(4ПОЛ) + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА368544
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Попович О. С. 
Правові засади і особливості самоврядування вірменських громад на українських землях у складі Польщі та Речі Посполитої (1349 - 1795 рр.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. С. Попович ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено системний аналіз правових засад та особливостей самоврядування вірменських громад на українських землях у складі Польщі та Речі Посполитої (1349 - 1795 рр). Проаналізовано законодавство Польщі та Речі Посполитої, яке визначає правовий статус органів самоврядування вірменських громад на українських землях. Досліджено організаційно-правові форми діяльності вірменського війта як очільника громади, визначено порядок його обрання, повноваження. Встановлено сферу та характер міжнаціональних відносин вірменських, українських, єврейських громад на українських землях. Розглянуто особливості джерел вірменського права на українських землях і розкрито організацію судів вірменських громад, а також порядок здійснення судочинства у вірменських судах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ=ВІР)4-523.7
Шифр НБУВ: РА376146 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

12.
Серватко Т. 
Проблеми боротьби з організованою злочинністю в Польщі та в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т. Серватко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання кримінологічного дослідження організованої злочинності та проблем боротьби з нею в Польщі та в Україні. На підставі системного підходу запропоновано визначення поняття організованої злочинності. Дослідження базується на досягненнях сучасної кримінологічної теорії, положеннях кримінального права, аналізі статистичних матеріалів, а також враховує міжнародний досвід боротьби з організованою злочинністю. Висвітлено структуру та відмінні ознаки організованої злочинності, процес її виникнення та закономірності розвитку. Розглянуто основні напрямки діяльності організованих злочинних угруповань та особливості діяльності правоохоронних органів у протистоянні цьому небезпечному соціально-правовому явищу. Обгрунтовано необхідність взаємодії міжнародного співтовариства у боротьбі з організованою злочинністю та проаналізовано шляхи її розвитку. Наведено пропозиції щодо удосконалення правової бази боротьби з організованою злочинністю та практики її застосування, а також шляхи покращання польсько-українського співробітництва з даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4Укр)2 + Х883.9(4ПОЛ)2
Шифр НБУВ: РА320233 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Липитчук О.В. 
Система судових органів та судочинство Республіки Польща (1918 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Липитчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто процес становлення, розвитку та функціонування судової системи в Республіці Польща у 1918 - 1939 рр. З'ясовано місце та роль органів судової влади в системі державних органів Польської Республіки. Досліджено зміни у державно-політичному устрої Республіки Польща у зазначений період, встановлено їх вплив на розвиток судової системи, визначено його головні етапи. Проаналізовано особливості функціонування судових органів за умов чинності російської, австрійської та німецької судових систем. Розкрито зміст судової реформи 1928 р. З'ясовано правові засади, принципи, структуру, склад, компетенцію загальних судів. Визначено правовий статус суддів. Досліджено головні напрями новелізації судової реформи 1928 р. Виявлено особливості здійснення та характерні риси цивільного та кримінального судочинства. Проаналізовано чинники, що впливають на діяльність судів та суддів. Наведено пропозиції щодо використання досвіду організації та функціонування судової системи у міжвоєнній Польщі у процесі реформування судової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4ПОЛ)1-1 + Х2(4ПОЛ)61-629.1
Шифр НБУВ: РА330559
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Онишко О.Б. 
Становлення і розвиток сімейного права Другої Речі Посполитої (1918 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Б. Онишко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему становлення та розвитку сімейного права Другої Речі Посполитої у 1918 - 1939 рр. З'ясовано особливості застосування шлюбно-сімейних правових норм, відповідно до чинних нормативних актів, залежно від об'єднаних регіонів. Охарактеризовано основні інститути сімейного права, такі як шлюб, розлучення, сепарація, особисті немайнові та майнові права й обов'язки подружжя, батьків і дітей. Виявлено особливості укладення, розірвання шлюбу, визнання шлюбу недійсним залежно від віросповідання подружжя. Проаналізовано основні умови укладення шлюбних договорів, охарактеризовано права та обов'язки батьків і дітей, що виникли їз шлюбної та позашлюбної спорідненості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)61-623.7 +
Шифр НБУВ: РА367628
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Паславська О.Я. 
Становлення та конституційний розвиток Польської Республіки (1918-1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Я. Паславська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, архівних документів, а також нормативно-правових актів досліджено проблеми становлення та конституційного розвитку Польської Республіки (1918 - 1939 рр.). Проаналізовано політико-правові передумови її відродження в роки Першої світової війни. Досліджено процес юридичного оформлення відновленої країни, який завершився проголошенням 11 листопада 1918 р. Регентською Радою декрету щодо передачі всієї влади Ю.Пілсудському. Розкрито соціально-економічні та політичні передумови прийняття Конституції Польщі в 1921 р., охарактеризовано її основі принципи, права та свободи громадян: конституційно-правове становище органів державної влади. З'ясовано причини та суть конституційної кризи 1921 - 1926-го рр., а також її санаційні наслідки. Доведено: Квітнева Конституція 1935 р. завершила процес перебудови устрою Польщі та заклала базу для запровадження в країні тоталітарної системи, що звело нанівець основні демократичні принципи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)61-5 + Т3(4ПОЛ)61-5 +
Шифр НБУВ: РА344660
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Марчук М.І. 
Територіальний устрій та місцеве самоврядування Республіки Польща (1945 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.І. Марчук ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено еволюцію та сучасний стан територіального устрою й системи місцевого самоврядування Республіки Польща (РП). Висвітлено причини, передумови та наслідки проведення найбільш суттєвих реформ державотвірного характеру. Як недоліки під час здійснення адміністративно-територіального поділу Польщі визначено відсутність чітких концепцій територіальних змін та механізмів їх реалізації. Розглянуто досвід використання основного, допоміжного та спеціального рівнів територіального устрою, а також порядок їх реформування та ліквідації. Досліджено систему суб'єктів місцевого самоврядування за Конституцією 1997 р. та законодавством про базовий територіальний поділ РП. Здійснено комплексний критичний аналіз компетенції місцевого самоврядування на гмінному, повітовому та воєводському рівнях. З'ясовано правовий статус установчих і виконавчих органів місцевого самоврядування. Висвітлено питання про правові форми співпраці гмін, повітів та воєводств. Зроблено висновок про цільовий характер самоврядних об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ПОЛ)79 + Х819(4ПОЛ)011.2 +
Шифр НБУВ: РА337850
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Слободян Т. З. 
Трансформація виборчої системи до органів місцевого самоврядування в Республіці Польща: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т. З. Слободян ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 19 с. — укp.

З урахуванням праць українських і польських дослідників на підставі використання широкої джерельної бази викладено трансформацію виборчої системи до органів місцевого самоврядування в Республіці Польща. Систематизовано результати основних теоретичних підходів до вивчення вибочих систем. Визначено основні етапи трансформації місцевого самоврядування в Республіці Польща. Проаналізовано положення виборчого законодавства, які стосуються органів місцевого самоврядування до та після впровадження адміністративно-територіальної реформи. Узагальнено позиції політичних партій Республіки Польща щодо змін виборчої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ПОЛ)526.4
Шифр НБУВ: РА383798 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Ліпкан А.Г. 
Українське питання в радянсько-польських стосунках 20 - 50-х років XX ст.: військово-історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.Г. Ліпкан ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

З'ясовано політику українських і зарубіжних державних і громадсько-політичних структур щодо практики переділу східних кордонів Європи у 1918 - 1923 і 1939 - 1951 рр. Проаналізовано етнополітичні та соціально-демографічні витоки та уроки протистояння українців і поляків після відродження національних держав. Визначено місце та роль українського та польського питань на геополітичній карті Європи напередодні та під час Другої світової війни. Узагальнено роль ОУН та УПА у вирішенні державно-соборної проблеми в аспекті радянсько-польсько-німецьких стосунків. Показано дискримінаційну політику польського еміграційного уряду щодо українських земель у 1940-і роки. Конкретизовано етнополітичні та територіальні претензії Польщі та Росії - СРСР під час переділу європейської карти після Першої та Другої світових війн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(4ПОЛ) + Т3(4ПОЛ)61-64(4УКР) + Ц35(2)612.411 + Х2(4УКР33) +
Шифр НБУВ: РА324857
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

19.
Гловацький І.Ю. 
Українські адвокати Східної Галичини як захисники у кримінальних справах по обвинуваченню у вчиненні політичних злочинів у міжвоєнний період (1918 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Ю. Гловацький ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Уперше комплексно розглянуто діяльність українських адвокатів Східної Галичини як захисників у політичних судових процесах у міжвоєнний період (1918 - 1939 рр.), з'ясовано правовий статус українських земель даного регіону, розглянуто зміну правового становища політичних в'язнів, особливості досудового слідства і судового розгляду кримінальних справ про обвинувачення у вчиненні політичних злочинів, процесуальне становище захисників за законодавством Польщі. Проаналізовано особливості участі українських адвокатів на різних стадіях кримінального процесу. Установлено незаконність судових вироків польських судів щодо засудження українців у вчиненні політичних злочинів проти Польщі у період з кінця 1918 по 14 березня 1923 р. Досліджено характерні особливості ораторської майстерності та структури захисних промов українських адвокатів у політичних процесах. Показано процес формування норм етики у діяльності польських адвокатів і виникнення особливих національних норм етичної поведінки українських адвокатів, розвиток інституту свободи слова й адвокатського імунітету за законодавством Польщі у досліджений період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР331)8 + Х895.9(4ПОЛ)51 +
Шифр НБУВ: РА344750
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Маковецька Н. Є. 
Умисні вбивства за кримінальним правом України та Республіки Польща: юридичний аналіз складів злочинів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Н. Є. Маковецька ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано поняття й ознаки вбивства за кримінальним правом України та Республіки Польща, на підставі польського досвіду запропоновано визначення вбивства. Проаналізовано елементи й ознаки основного складу даного злочину, а також кваліфікованих і привілейованих складів за кримінальним правом обох держав. Обгрунтовано низку положень, спрямованих на подальший розвиток кримінально-правової науки, підвищення якості нормативного регулювання кримінальної відповідальності за вбивство й уточнення в даній частині чинних Постанов Пленуму Верховного Суду України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.01 + Х881.9(4ПОЛ)115.01
Шифр НБУВ: РА373558 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського