Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (129)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>GRR=4ФРА$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Алєксєєва Ю.В. 
Державне регулювання розвитку туристичної галузі України в контексті досвіду Франції: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ю.В. Алєксєєва ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні й практично-організаційні аспекти державного регулювання розвитку туристичної галузі на національному, регіональному та місцевому рівнях. На підставі грунтовного аналізу державної туристичної політики в країнах Європи, зокрема Франції, визначено основні механізми державного регулювання туризму. Висвітлено стан державної підтримки розвитку туризму в Україні та запропоновано шляхи розв'язання проблем туристичної галузі, а саме: залучення територіальних громад до створення конкурентоспроможного туристичного продукту в регіоні; використання механізмів партнерства державної влади, територіальних громад та приватного сетору в галузі туризму; соціалізація туристичної сфери та підтримка перспективних видів туризму - сільського, в'їзного, внутрішнього, соціального. Запропоновано механізми створення регіональної туристичної корпорації та туристичного інформаційного центру, що мають сприяти розвитку туризму на регіональному й місцевому рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Х819(4ФРА)135 +
Шифр НБУВ: РА335609
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Волощук О.Т. 
Інститут Президента у Франції, Росії та Україні: конституційні норми і політична практика: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Т. Волощук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення результатів, одержаних вітчизняними та зарубіжними дослідниками завдяки дослідженням проблеми стосовно інституту Президента у Франції, Росії та Україні, його конституційних норм і політичної практики проведено порівняльно-правое дослідження процесів становлення, розвитку та функціонування даного інституту. Досліджено причини введення поста Президента, фактори, які вплинули на формування специфічних рис французького, російського й українського інститутів президентства. Головну увагу приділено питанням юридичного та фактичного становища президентів у механізмі здійснення державної влади їх країн. Проаналізовано конституційні функції та повноваження, проблеми їх перевищення як джерела конфліктів між Главою держави та Парламентом. Зроблено спробу проаналізувати роль і місце правових актів і допоміжних органів при Главі держави у виконанні ним покладених на нього функцій і повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ФРА)61 + Х809(4РОС)61 + Х809(4УКР)61 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА357298
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Красницький І.В. 
Поняття, підстави та форми кримінальної відповідальності за кримінальним правом Франції та України: порівняльний аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.В. Красницький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено питання стосовно понять, підстав і форм кримінальної відповідальності. Проведено порівняльний аналіз нормативних положень, а також кримінально-правової доктрини Франції й України. Розглянуто питання виникнення та розвитку інституту кримінальної відповідальності у кримінальному законодавстві даних країн, їх вирішення у чинному кримінальному законодавстві та сучасній кримінально-правовій доктрині обох держав. На підставі проведеного аналізу запропоновано поняття структури кримінальної відповідальності, з урахуванням якої визначено її поняття та форми. Виділено та проаналізовано підстави кримінальної відповідальності за кримінальним правом Франції. Запропоновано вирішення цієї проблеми у кримінальному праві України. Визначено поняття форми кримінальної відповідальності, установлено, в яких формах може реалізуватися кримінальна відповідальність за законодавством Франції та України, проведено аналіз виділених форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)02 + Х881.9(4ФРА)02 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА341202
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Бєлов Д.М. 
Порівняльно-правовий аналіз інституту президентства в Україні та Франції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Д.М. Бєлов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняльно-правове дослідження становлення й еволюції інституту президенства в Україні та Франції. Проаналізовано причини заснування поста президента у цих країнах, досліджено фактори, що сприяли формуванню специфічних рис українського та французького президентства. Визначено спільні та відмінні риси чинних конституцій України та Франції. Висвітлено подібні ознаки напівпрезидентської форми державного правління в цих країнах. Розглянуто роль президента стосовно інших органів державної влади, на підставі досвіду Франції запропоновано законодавчо закріпити за Президентом України статус арбітра. Порівняно процедуру виборів президента України та Франції, значну увагу приділено питанням строку президентських повноважень, здійснено аналіз окремих етапів виборчого процесу та дослідження виборчої системи щодо виборів президентів даних держав. Значну увагу приділено нормам конституційного законодавства щодо вступу на посаду й усунення з посади глав цих держав. Визначено особливості правового статусу президентів України та Франції. Досліджено компетенцію президентів в аспекті їх взаємовідносин з парламентами та урядами своїх країн. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки щодо досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(4ФРА)612 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА338361
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Карпенко В.В. 
Протиріччя між виконавчою владою і місцевим самоврядуванням на регіональному рівні та механізми їх розв'язання: досвід України і Франції: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.04 / В.В. Карпенко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Одес. філіал. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Розкрито альтернативний підхід до протиріч як позитивного явища за умов демократичної системи управління. Проаналізовано правову основу діяльності регіональних органів управління в Україні та Франції. Наведено характеристику функціонально-організаційних і соціально-економічних протиріч, які виникають на рівні регіону між органами виконавчої влади і місцевого самоврядування. Розроблено механізми їх розв'язання та запобігання. Обгрунтовано зміну адміністративно-територіального устрою України, вдосконалення регіонального планування, застосування системи планової контрактуалізації як дієвих засобів попередження протиріч між виконавчою владою і місцевим самоврядуванням на рівні регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Х819(4ФРА)011.2
Шифр НБУВ: РА313260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Чмига В.О. 
Система підготовки державних службовців у Франції: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / В.О. Чмига ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми підготовки державних службовців у Франції. Розглянуто найсуттєвіші характеристики, притаманні сучасній системі підготовки державних службовців, здійснено аналіз її цілей і структури. Визначено місце та роль підготовки державних службовців у системі державної служби Франції, обгрунтовано її системний і безперервний характер. Досліджено взаємозв'язок між навчанням і службовим просуванням ,обгрунтовано необхідність здійснення безперервної професійної підготовки державних службовців у межах безперервної освіти з метою підвищення їх професіоналізму та компетентності, які є необхідним елементом процесу модернізації державної служби. Виявлено основні тенденції розвитку системи підготовки державних службовців у Франції. За результатами проведеного дослідження розроблено пропозиції та практичні рекомендації щодо використання французького досвіду за умов реформування системи підготовки державних службовців в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Фра)012.1р
Шифр НБУВ: РА318579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського