Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (95)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>GRR=4ЧЕХ$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Бондарчук Н.О. 
Державна політика Чехії в галузі освіти: стан і тенденції розвитку: автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Н.О. Бондарчук ; Акад. муніцип. упр. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено реформування державної політики Чеської Республіки в галузі освіти у період підготовки до вступу в ЄС. Відзначено, що досвід реформування системи освіти даної країни у період адаптації до ЄС є корисним для України, оскільки Чехія пройшла шлях реформ у найбільш короткі строки, що дозволило уряду країни комплексно виконати завдання входження до європейського освітнього простору та проведення системи освіти у відповідність з європейськими стандартами. Досліджено досвід реформування системи освіти Чеської Республіки та запропоновано певну стратегію реформування освітньої галузі України, побудовану на засадах стратегічного планування. Умовно таку стратегію запропоновано поділити на шість блоків, кожний з яких визначає певний напрям діяльності, а саме: стратегічний, управлінський, фінансовий, управління людськими ресурсами, організаційний блок (адміністрування закладів освіти) і технологічний. Відповідні механізми реформування системи освіти України за умов їх комплексного запровадження дасть змогу найбільш ефективно вирішувати проблеми адаптації системи освіти України до вимог європейського освітнього простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ЧЕХ)132 + Ч34(4ЧЕХ)к +
Шифр НБУВ: РА361596
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Переш І.Є. 
Інститут конституційного контролю в Чехословаччині, Чехії і Словаччині: історико-правове дослідження (1918 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Є. Переш ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне історико-правове дослідження виникнення, розвитку та становлення інституту конституційного контролю Чехословаччини, Чехії та Словаччини (1918 - 2000 рр.) як основного дієвого інституту правової охорони конституції. Здійснено теоретико-методологічний аналіз категорії "правова охорона конституції", визначено та розглянуто основні моделі конституційної юрисдикції досліджуваних країн, висвітлено новітні проблеми стосовно становлення та розвитку інституту конституційного правосуддя Чехословаччини, Чеської та Словацької Республік. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення вітчизняного органу конституційного правосуддя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ЧЕХ)6-523 + Х809(4ЧЕХ)11-1 + Х809(4СЛО)11-1 +
Шифр НБУВ: РА331956
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Митровка Я.В. 
Конституційні засади поділу державної влади в Україні та Чеській Республіці: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Я.В. Митровка ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання стосовно конституційних засад поділу державної влади в Україні та Чеській Республіці. Наведено визначення поняття "конституційні засади поділу державної влади" та з'ясовано її ознаки. Здійснено періодизацію основних етапів становлення та розвитку принципу поділу державної влади у зазначених державах. Установлено та проаналізовано систему цього поділу. Розкрито суть поняття "механізми реалізації принципу поділу державної влади", проаналізовано їх систему в Україні та Чеській Республіці. Сформульовано практичні рекомендації щодо вдосконалення та підвищення ефективності механізму реалізації цього принципу в Україні з урахуванням вітчизняного позитивного досвіду та досвіду Чеської Републіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6 + Х809(4ЧЕХ)6 +
Шифр НБУВ: РА351986
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Кушнір Н.П. 
Правова культура у першій Чехословацькій Республіці (1918 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.П. Кушнір ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне та цілісне історико-правове дослідження становлення й розвитку правової культури у першій Чехословацькій Республіці (1918 - 1938 рр.). Проведено теоретико-методологічний аналіз категорій "правова культура", "правова культура суспільства", "суспільна правова культура". Виділено основні категорії визначення рівня розвитку правової культури чехословацького суспільства. Висвітлено проблеми, взаємопов'язані з формуванням інституційного, нормативного й суб'єктивного елементів даної культури Чехословацької Республіки 1918 - 1938 рр. Надано характеристику прав і свобод людини й громадянина, прав національних, мовних, релігійних меншин, що закріплені у законодавстві міжвоєнної Чехословаччини. Установлено особливості їх реалізації. Сформульовано основні висновки дослідження та практичні рекомендації щодо вдосконалення процесу становлення високої правової культури в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ЧЕХ)61-30 +
Шифр НБУВ: РА343446
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Лемак В.В. 
Правова реформа в Чехії і Словаччині в умовах постсоціалістичної модернізації: теоретичні і практичні проблеми: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Лемак ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 40 с. — укp.

Досліджено феномен постсоціалістичного суспільства та держави. З'ясовано природу постсоціалістичної правової системи. Висвітлено питання стосовно правової реформи, її напрямів, суб'єкта та об'єкта правової реформи. На підставі нормативного та факторологічного матеріалу розглянуто правові та організаційні форми впровадження зазначеної реформи в двох постсоціалістичних країнах - Чехії та Словаччині. З урахуванням їх вступу до Європейського союзу та НАТО проаналізовано зміст правової реформи за напрямами: конституційна, публічного керування, судів і правоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4СЛА) + Х8(4ЧЕХ)
Шифр НБУВ: РА326537
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Гарагонич О.В. 
Правове регулювання підприємницької діяльності в Чеській та Словацькій республіках: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Гарагонич ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено підприємництво як предмет правового регулювання, встановлено особливості правового статусу суб'єктів підприємницької діяльності, розглянуто правові аспекти державного регулювання підприємництва у Чеській та Словацькій республіках. Запропоновано визначення поняття "підприємництво", обгрунтовано необхідність доповнення вітчизняного законодавства поняттям "підприємництво іноземних осіб в Україні". Надано пропозиції щодо упорядкування правового регулювання статусу суб'єктів підприємницької діяльності, визначено шляхи удосконалення напрямків державної підтримки підприємництва та забезпечення ефективного захисту економічної конкуренції у підприємницькому секторі економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)0-131.1 + У9(4СЛО)0-131.1 + Х839(4ЧЕХ)013 + Х839(4СЛО)013
Шифр НБУВ: РА330808
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Головко Л.О. 
Розвиток інституту права власності в Україні, Словаччині та Чехії (історико-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Л.О. Головко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного історико-правового дослідження розвитку інституту права власності в Україні, Словаччині та Чехії з IX ст. до сьогодення. Розкрито закономірності процесу становлення та розвитку та визначено особливості функціонування інституту права власності на теренах цих держав на різних етапах досліджуваного періоду. Описано механізми регулювання права власності на нерухоме майно, зокрема на землю сільськогосподарського призначення, та реєстрації права власності на нерухоме майно. Розкрито особливості правового регулювання кадастру нерухомості у Словаччині та Чехії. Проведено порівняльний аналіз реформування відносин власності в Україні, Словаччині та Чехії у процесі побудови вільного демократичного суспільства з ринковою економікою. На підставі дослідження правового досвіду Словаччини та Чехії обгрунтовано наукові положення та пропозиції щодо удосконалення законодавства України, що регулює інститут права власності з метою підвищення ефективності його впливу на відносини власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)11-1 + Х839(4СЛА)11-1 + Х839(4ЧЕХ)11-1
Шифр НБУВ: РА369950 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Гомонай В.В. 
Становлення і розвиток законодавства про господарську діяльність в першій Чехословацькій республіці (1918 - 1938 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Гомонай ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано основні періоди становлення і розвитку законодавства про господарську діяльність у першій Чехословацькій республіці (1918 - 1938 р.), встановлено їх межі. Проаналізовано еволюцію правового статусу суб'єктів господарської діяльності на різних етапах досліджуваного періоду. Виявлено особливості законодавства про господарську діяльність у першій Чехословацькій респлубліці. Наведено пропозиції щодо використання історико-правового досвіду першої Чехословацької республіки з метою удосконалення законодавства про господарську діяльність в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ЧЕХ)61-621.111 + Х2(4ЧЕХ)61-621.111
Шифр НБУВ: РА331862
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського