Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (251)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Автореферати дисертацій (7)Юристам - Електронні колекції (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>U=Х.р$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 92
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ануфрієв М. І. 
Вищий заклад освіти МВС України : Наук.-практ. посіб. / М. І. Ануфрієв, О. М. Бандурка, О. Н. Ярмиш; Ун-т внутр. справ. - Х., 1999. - 367 c. - Бібліогр.: 114 назв. - укp.

На основі використання значного фактичного матеріалу і великого власного досвіду керівної, наукової та педагогічної діяльності в системі МВС авторами узагальнено досвід роботи відомчих вищих закладів освіти, нормативно-правову базу їх діяльності. Розглядаються питання структури, управління, організації навчального процесу, методичної, науково-дослідницької, виховної роботи. Висвітлюються питання інформатизації і комп'ютеризації вищих закладів освіти МВС України, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів в системі МВС, а також система виховання, зміцнення дисципліни і законності. Описано зарубіжний досвід організації підготовки кадрів поліцейських систем (на прикладі США, Японії, Канади, Франції, ФРН, Великобританії).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4УКР)31я73 + Х819(4УКР)112п/р

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590707 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Фатхутдінова О. В. 
Впровадження нових технологій в процесі підготовки спеціалістів з правознавства / О. В. Фатхутдінова // Наук. зап. КІТЕП. Псих.-пед. пробл. удоскон. проф. підготов. фахівців сфери туризму в умовах неперервн. освіти. - 2001. - № 2. - С. 187-190. - укp.

Розглянуто особливості впровадження нових технологій освіти та активних методів навчання фахівців з правознавства. Досліджено імітаційні форми та методи, які використовуються під час підготовки фахівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4Укр)3с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70938 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


3.
Матеріали регіональної студентської науково-теоретичної конференції "Україна на шляху оновлення і незалежності", присвяченої 10-річчю відродження Української державності, Харків, 15 - 16 трав. 2001 р. / ред.: Л. Л. Товажнянський; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т", "Україна на шляху оновлення і незалежності", регіональна студентська науково-теоретична конференція, присвячена 10-річчю відродження Української державності (2001; Харків). - Х., 2001. - 404 c. - укp.

Висвітлено історіографію та історію становлення української державності. Вивчено питання формування патріотичного напрямку в гуманістичній українській історіографії XVI - XVII ст. Розглянуто історичні передумови державотворення в Україні. Проаналізовано особливості формування української державності та суспільства в середині XVII ст. Охарактеризовано зовнішню політику Богдана Хмельницького в контексті міжнародних відносин суверенної української держави. Відображено історичний шлях до незалежності української держави. Досліджено проблеми соціально-політичного розвитку країни на сучасному етапі. Описано нове бачення реформи розвитку України. Наведено концепції ринкової трансформації економіки. Вивчено філософську думку в Україні та проблеми її розвитку на сучасному етапі. Особливу увагу приділено етнокультурним процесам в Україні, їх регіональним особливостям, релігійному життю та стосункам держави і церкви. Визначено правові аспекти демократизації українського суспільства. Розкрито деякі аспекти національно мовної проблеми в Україні з урахуванням особливостей формування менталітету української нації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) я431 + Х.р(4УКР)3-62 я431 + Т3(4УКР)64 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602744 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Ковалевская Т. М. 
Особенности правовой подготовки в СЭПШ ХГИ "НУА" / Т. М. Ковалевская // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 176-180. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Запропоновано підходи до характеристики правової культури населення в цілому, визначено її структурні компоненти. Зазначено, що правова підготовка громадян істотно впливає на духовний, соціально-економічний та культурний розвиток суспільства. Наголошено на необхідності викладання розширеного курсу правознавства в середній школі. Проаналізовано досвід викладання правознавства в спеціалізованій економіко-правовій школі ХГІ "НУА" (СЕПШ). Зроблено порівняльний аналіз навчальних програм з правознавства, який взято за основу в російських та українських школах. Вказано на необхідність спеціалізованої правової підготовки школярів.


Ключ. слова: правознавство, методика викладання, ХГІ "НУА", спеціалізована економіко-правова школа, навчальні програми
Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4Укр)2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Городиський М. І. 
Правова освіта майбутнього вчителя / М. І. Городиський; ред.: М. К. Подберезський; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х. : Легас, 2001. - 128 c. - Бібліогр.: 222 назв. - укp.

Висвітлено сучасні психолого-педагогічні проблеми формування правової культури студентів вищих педагогічних навчальних закладів. Правову освіту розглянуто як складову формування правової культури. Обгрунтовано сутність поняття правової культури, форми та функції правосвідомості, систему правового виховання. Наведено результати дослідження з процесу засвоєння змісту правової освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.352.26 + Х.р(4УКР)3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Проблеми вищої юридичної освіти : Тези доп. та наук. повідомл. наук.-метод. конф. (м.Харків, 21 квіт. 2000 р.) / ред.: В. В. Комаров; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2000. - 122 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми вищої юридичної освіти. Досліджено тенденції розвитку юридичної освіти. Охарактеризовано проблеми впровадження в навчальний процес міжнародних стандартів з прав людини. Відображено проблеми гуманітаризації вищої юридичної освіти в Україні. Описано проблеми викладання гуманітарних та соціально-економічних дисциплін у системі юридичної освіти. Розкрито деякі аспекти удосконалення навчальних планів з правничих спеціалізацій. Викладено концептуальні засади підготовки магістрів права. Висвітлено новітні технології навчання в процесі підготовки спеціалістів з вищою юридичною освітою. Проаналізовано проблеми впровадження нових інформаційних технологій у систему вищої юридичної освіти. Описано рейтинго-модульну систему викладання та оцінки знань студентів. Охарактеризовано методику проведення семінарських занять з курсу економічної теорії у вищих навчальних закладах. Розкрито зміст та структуру навчального курсу з політології у системі юридичної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4УКР)3я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35098 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Астахов В. В. 
Сдвоенная специальность: миф или реальность? / В. В. Астахов // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 169-176. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розглянуто питання підготовки адаптованої моделі спеціаліста-економіста з поглибленою правовою підготовкою на прикладі роботи Харківського гуманітарного інституту "Народна українська академія". Зазначено, що навчальний план підготовки спеціаліста з економіки чи права, розрахований на 5 років, включає в себе нормативний перелік дисциплін, які вивчаються, необхідних і достатніх для підготовки фахівців за одним з обраних напрямків. Включення до нього додаткових навчальних дисциплін, в певному обсязі, дозволяє говорити про підготовку так званого "подвійного спеціаліста" в одній особі, але потребує збільшення сумарного часу на його підготовку як мінімум до 7 років, що неможливо через фінансові труднощі. Проблему "подвійної спеціальності" досліджено через співвідношення держави та права в цілому та економіки і права зокрема, з позицій історичного досвіду. Наголошено, що цінність отримуваної економічної освіти як капітального блага залежить, в першу чергу, від можливостей наступної професійної кар'єри як головного фактора ринкової вартості знань і кваліфікації, набутих у процесі навчання. Запропонована модель підготовки спеціалістів грунтується на зв'язку базисних і вторинних професійних навичок через фундаменталізацію навчання, тобто засвоєння основ сучасних природничих і соціальних наук з метою формування навичок самостійного професійного економіко-правового аналізу власної діяльності. Фундаментальне навчання трактовано також як процес формування здібності до безперервної освіти.

До статті додано навчальний план підготовки спеціалістів факультета "Бізнес-управління".


Ключ. слова: ХГІ "НУА", подвоєна спеціальність, економіко-правова освіта, фундаментальна підготовка, безперервне навчання, навчальні програми
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240 + Х.р(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Правова держава очима молодих дослідників : Матеріали 7-ї звіт. щоріч. студент. наук. конф., (Одеса, 21 трав. 2004 р.) / ред.: М. О. Баймуратов. - О. : Юрид. л-ра, 2004. - 464 c. - укp.

Розглянуто теоретичні питання правового та державного розвитку, історії держави та права, конституційної реформи в Україні, фінансового, адміністративного, кримінального, морського, комерційного, підприємницького, митного, трудового та міжнародного права, міжнародних відносин, юридичної психології, педагогіки та лінгвістики, філософії, національної економіки. Висвітлено проблеми вдосконалення цивільного процесу в країні, а також експертного та кримінального запезпечення судочинства.

Рассмотрены теоретические вопросы правового и государственного развития, истории государства и права, конституционной реформы в Украине, финансового, административного, уголовного, морского, коммерческого, предпринимательского, таможенного, трудового и международного права, международных отношений, юридической психологии, педагогики и лингвистики, философии национальной экономики. Освещены проблемы усовершенствования гражданского процесса в стране, а также экспертного и уголовного обеспечения судопроизводства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.012 я431(4УКР) + Х.р(4УКР-2ОДЕ)3-62 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662919 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Журавський В.  
Юридична освіта в Україні: сучасний стан та напрями вдосконалення / В. Журавський, О. Копиленко // Право України. - 2004. - № 11. - С. 3-6. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Акуленко В.  
Загальна культура і духовність в контексті правової освіти і культури молоді / В. Акуленко // Соціокультурні чинники розвитку інтелектуального потенціалу українського суспільства і молодь: Наук. пр. та матеріали конф. - К., 2001. - Вип. 1. - С. 442-445. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4УКР) + Х.ф2 + Х002.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344958/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Науковий вісник Дніпропетровського юридичного інституту МВС України. N 3(6) / ред.: О. В. Негодченко. - Д., 2001. - 400 с. - укp.

Розглянуто проблеми розвитку юридичної освіти, зокрема, в навчальних закладах системи МВС України. Проаналізовано правоохоронну діяльність як напрям розвитку юридичної освіти на сучасному етапі. Описано недоліки та завдання вищої юридичної освіти в Україні. Охарактеризовано менеджмент як основу та перспективу розвитку юридичної освіти держави. Акцентовано увагу на підготовці юридичних кадрів для правоохоронних органів. Викладено концептуальні засади формування інформаційного права України. Висвітлено роль юридичної науки та освіти в удосконаленні правоохоронної діяльності. Розглянуто деякі проблеми формування правової культури юристів. Проведено оцінку девіантної поведінки курсантів вищих навчальних закладів МВС України. Розкрито роль психолога у прогнозуванні суїцидальної поведінки працівників органів внутрішніх справ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р.я54(4Укр-2Дні)3

Шифр НБУВ: Ж70666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


12.
Шемшученко Ю.  
Правова освіта молоді як фактор українського державотворення / Ю. Шемшученко // Соціокультурні чинники розвитку інтелектуального потенціалу українського суспільства і молодь: Наук. пр. та матеріали конф. - К., 2001. - Вип. 1. - С. 44-45. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344958/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Молодь у правоохоронному русі України на сучасному етапі розбудови державності : Матеріали Всеукр. студент. наук. Інтернет-конф. (27 - 30 черв. 2001 р.) / ред.: Ф. К. Думко; Одес. ін-т внутр. справ. - О., 2001. - 196 c. - укp.

Розглянуто конституційно-правові проблеми регулювання державно-конфесійних відносин, проблеми дефіциту морального ідеалу на сучасному етапі розвитку суспільства, соціально-економічні чинники вивезення жіночої робочої сили з України. Досліджено проблеми верховенства права, компетенції Конституційного суду України як гаранту верховенства права, деякі особливості боротьби з організованою злочинністю в зонах міжетнічних конфліктів, а також проблеми реформування прокуратури і міліції України.

Рассмотрены конституционно-правовые проблемы регулирования государственно-конфесионных отношений, проблемы дефицита морального идеала на современном этапе развития общества, социально-экономические факторы вывоза женской рабочей силы с Украины. Исследованы проблемы верховенства права, компетенции Конституционного суда Украины как гаранта верховенства права, некоторые особенности борьбы с организованной преступностью в зонах междуэтнических конфликтов, а также проблемы реформирования прокуратуры и милиции Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4УКР)3-62 я431 + С5*423.122 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА637108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Проблеми вищої юридичної освіти : Тези доп. та наук. повідомл. наук.-метод. конф. (м.Харків, 18 - 19 груд. 2001 р.) / ред.: В. В. Комаров; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2002. - 204 c. - укp.

Проаналізовано особливості юридичної освіти правоохоронного спрямування, а також сучасної правової підготовки працівників державних органів управління. Розглянуто деякі питання післядипломної підготовки кадрів прокуратури України. Наведено альтернативні моделі індивідуального навчання. Запропоновано методику використання комп'ютерної техніки у процесі викладання соціально-гуманітарних дисциплін.

Проанализированы особенности юридического образования правоохранительной направленности, а также современной правовой подготовки работников государственных органов управления. Рассмотрены некоторые вопросы последипломной подготовки кадров прокуратуры Украины. Приведены альтернативные модели индивидуального обучения. Предложена методика использования компьютерной техники в процессе преподавания социально-гуманитарных дисциплин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4УКР)3я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Тимощук О. В. 
Професори Київського університету в заснуванні Таврійської вищої школи (1916 - 1921): із історії юридичної освіти та науки / О. В. Тимощук // Право і безпека. - 2002. - № 1. - С. 75-80. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

В історичному ракурсі розглянуто етапи становлення юриспруденції в Криму.

В историческом ракурсе рассмотрены этапы становления юриспруденции в Крыму

In a historical aspect angle the stages of becoming of jurisprudence in Crimea are reviewed


Ключ. слова: історія, юридична освіта, Таврійська вища школа
Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр-6Крм)611/612 + Х.р(4Укр)32-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


16.
Єлов В. А. 
Формування окремих професійних навичок юриста роботи з клієнтом у студентів юридичних факультетів : Навч. посіб. для студ. та викл. юрид. вузів / В. А. Єлов; Міжнар. фонд "Відродження". - Луцьк : Вежа, 2003. - 67 c. - (Право). - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто процеси формування професійних навичок, зокрема, інтерв'ювання, аналіз матеріалів справи та вироблення позиції на основі неї, консультування клієнта. Описано етапи інтерв'ювання, елементи спілкування, визначено фактори, які впливають на процес спілкування. Наведено класифікацію фактичних обставин справи. Висвітлено стратегію і тактику реалізації прийнятого рішення.

Рассмотрены процессы формирования профессиональных навыков, в частности, интервьюирование, анализ материалов дела и выработка позиции по ней, консультирование клиента. Описаны этапы интервьюирования, элементы общения, определены факторы, влияющие на процесс общения. Приведена классификация фактических обстоятельств дела. Освещены стратегия и тактика реализации принятого решения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р31(4УКР)13-252

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА638218 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Фіолевський Д.  
Актуальні проблеми юридичної освіти / Д. Фіолевський // Право України. - 2004. - № 2. - С. 114-117. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р31(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Єлов В.  
Коли вуз готуватиме юристів, а не "випускників"? / В. Єлов // Право України. - 2004. - № 1. - С. 132-135. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4УКР)3-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Методика викладання "Основ правознавства" : Курс лекцій / уклад.: С. М. Крапив'янський; Ніжин. держ. пед. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 2004. - 212 c. - укp.

Розглянуто основні питання методики викладання "Основ правознавства", його місця в системі загальноосвітньої школи, а також проблеми використання наочності та технічних засобів у навчальній діяльності. Охарактеризовано основні аспекти організації взаємозв'язку всіх видів навчально-виховного процесу, викладання нових курсів правового спрямування.

Рассмотрены основные вопросы методики преподавания "Основ правоведения", его места в системе общеобразовательной школы, а также проблемы использования наглядности и технических средств в учебной деятельности. Охарактеризованы основные аспекты организации взаимосвязи всех видов учебно-воспитательного процесса, чтение новых курсов правовой направленности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я73 + Х.р31(4УКР)12-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА652109 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Головченко В.  
Особливості формування правової культури молоді / В. Головченко // Право України. - 2004. - № 10. - С. 120-123. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х.р(4УКР) + Х.ф(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського