Бази даних


- результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: <.>DPT=НБУВ. Інститут рукопису<.>
Загальна кількість знайдених документів : 99
Представлено документи з 1 до 20
...
1.

НБУВ. Інститут рукопису

Devaux, Ives.

Dix siecles de reliure / I. Devaux. – Paris: Pygmalion, 1981. – 398 с. : цв.ил.

 Переглянути документ   


2.

НБУВ. Інститут рукопису

Горбач, Т. С.

Inter pacem et bellum : Польща і Німецький орден у ХІІІ – на початку ХV ст. / Тимур Горбач ; відп. ред. М.О. Рудь; НАН України, Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського. – К., 2017. – 216 с.

 Переглянути документ   

Анотація:

Пропонована книга є першим україномовним синтезом з історії військово-дипломатичних відносин Польщі і Німецького ордену в ХІІІ – на початку ХV ст. У монографії, на основі широкого комплексу наративних та актових джерел, послідовно розкриті причини та передумови, що призвели до польсько-орденського політичного та збройного протистояння в ХІV – першому десятилітті ХV ст., з’ясовані його наслідки для подальшого розвитку обох держав. Особливу увагу приділено дослідженню характеру та форм співпраці польських князів з Орденом на початковому етапі його перебування в Пруссії, а також участі польського рицарства у прусських походах європейської знаті. Встановлено, в який спосіб відбувалося розв’язання двосторонніх конфліктів Польського королівства з державою Німецького ордену в Пруссії. Спростовано поширене твердження про винятково антагоністичну модель польсько-орденського співіснування. Видання розраховане на широке коло дослідників та всіх, хто цікавиться історією європейського середньовіччя. ISBN 978-966-02-8163-9 (друковане видання) ISBN 978-966-02-8164-6 (електронне видання)



3.

НБУВ. Інститут рукопису

Істину встановлює суд історії : в 2-х т. Том 2 : Наукові студії. Випуск 10 / В. Смолій [и др.]. – К.: [Б. в.], 2004. – 550 c. – (Архівні та бібліографічні джерела української історичної думки).

 Переглянути документ   


4.

НБУВ. Інститут рукопису

"Істину встановлює суд історії": збірник на пошану Ф. П. Шевченка : в 2-х т. т. 1 : Джерела / УНДІАСД, Інститут рукопису Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, Інститут археології, Інститут історії України Національної академії наук України ; упоряд.: С. Батуріна, Г. Боряк, І. Корчемна, Л. Дубровіна, І. Матяш, О. Титаренко ; у підготовці видання брали участь: Л. Андрієвська, О. Бернікова, Л. Васько, Л. Демченко, Н. Лісунова, Н. Московченко, Н. Павловська, І. Мага, І. Прокопенко, О. Степченко ; вступне слово Дмитра Табачника ; відп. ред. Геннадій Боряк. – К., 2004. – 782 с. – (Архівні та бібліографічні джерела української історичної думки ; вип. 10). – ISBN 966-8225-09-0; 988-625-005-5.

 Переглянути документ   

Анотація:

У першому томі збірника, що виходить у світ з нагоди 90-річчя від дня народження видатного українського історика, члена-кореспондента НАН України Федора Павловича Шевченка, публікуються: спогади учнів і колег ученого; документи про його життя, наукову й організаційну діяльність; щоденникові нотатки 1942 - 1944, 1968 - 1977 років; окремі концепційні, теоретичні та історіософські праці, що були видрукувані впродовж 1959 -1968 років; перша (1966) та остання (1992) статті Федора Павловича про Михайла Грушевського; повна бібліографія праць ученого.

У томі перевидається текст монографії Олени Апанович про Ф. П. Шевченка, що побачила світ у 2000 р. незначним накладом.

Видання ілюстровано фотодокументами з фондів Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, а також із родинного архіву Шевченків.

Документальні матеріали, за поодинокими винятками, публікуються вперше.

Для викладачів, студентів вузів, широкого читацького загалу.



5.

Інститут архівознавства

НБУВ. Інститут рукопису

Історія Академії наук України. 1918-1923 : Документи і матеріали / АН України, Інститут української археографії, Центральна наукова бібліотека ім. В.І.Вернадського, Інститут архівознавства, Інститут рукопису; упоряд. В. Г. Шмельов [та ін.] ; відп. ред. П. С. Сохань. – К.: Наукова думка, 1993. – 571 c.

 Переглянути документ   


6.

НБУВ. Інститут рукопису

Дубровіна, Л. А.

Історія національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, 1918 - 1941 / Л. А. Дубровіна, О. С. Онищенко; Національна академія наук України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. – К. , 1998. – 336 с. – ISBN 966-02-0702-6.

 Переглянути документ   

Анотація:

У контексті процесу державотворення, духовного відродження та формування національної свідомості висвітлюється історія Національної бібліотеки України імені В. І Вернадського (1918 – початок 1941) – інформаційного, науково-дослідного, культурного центру, державного сховища рукописної спадщини, творів друку та документів, наукової колекції світової літератури.

Враховуючи специфіку історичного розвитку бібліотечної справи в Україні і залучаючи до обігу нові джерельні матеріали, автори досліджують історію заснування Бібліотеки та основні напрями її діяльності, комплектування і функціонування її фондів, повертають науці й культурі імена людей, які віддавали Бібліотеці усі свої знання і все своє натхнення.

Для бібліотекознавців, бібліографів, бібліотекарів, книгознавців, істориків та всіх тих, кого цікавить історія розвитку вітчизняної науки і культури.



7.

НБУВ. Інститут рукопису

Дубровіна, Любов Андріївна.

Історія Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, 1941-1964 / Л. А. Дубровіна, О. С. Онищенко; НАН України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. – К.: Наукова думка, 2003. – 357 с. – (Проект "Наукова книга"). – ISBN 966-00-0033-2. – 20.00.

 Переглянути документ   

Анотація:

У книзі на базі найповнішого на сьогодні джерельного матеріалу вперше ґрунтовно досліджено історію Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського від 1941 до 1964 рр. Простежено процес деструкції Бібліотеки в 1941 – 1943 рр., спричинений війною, відродження Бібліотеки в повоєнний час, її розвиток у 50-х та на початку 60-х рр. як найбільшої державної публічної культурно-просвітницької бібліотечної установи України.

Для істориків, бібліотекознавців, бібліографів, бібліотекарів, книгознавців та всіх, хто цікавиться історією української культури та науки.



8.

НБУВ. Інститут рукопису

Дубровіна, Любов Андріївна.

Історія Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, 1965-1991 / Л. А. Дубровіна, О. С. Онищенко; НАН України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. – К.: [б.в.], 2008. – 373 с. – ISBN 978-966-02-4829-8. – 29.64.

 Переглянути документ   

Анотація:

У період 1965 -1991 років Державна публічна бібліотека УРСР повернулася до виконання функцій Центральної наукової бібліотеки Академії наук УРСР з метою забезпечення розвитку вітчизняної науки. Це спричинило до значних змін в її структурі та завданнях. Реформи в СРСР спрямовувалися на зростання потреб радянської держави в соціально-економічній, загальноосвітній та професійній сферах життя і відповідно – у політичній, виробничій та науково-технічній літературі, а отже – у вдосконаленні бібліотечної справи. На ґрунтовному аналізі діяльності ЦНБ ім. В. І. Вернадського АН УРСР досліджуються процеси централізації та уніфікації бібліотек, формування та обігу їх фондів, активізації культурно-масової діяльності тощо.

Для фахівців в соціокультурній сфері.



9.

НБУВ. Інститут рукопису

Історія української бібліотечної справи в іменах (кінець ХІХ ст. – 1941 р.) : матеріали до біобібліографічного словника / авт.-уклад. Л.В. Гарбар ; ред. кол.: Г.В. Боряк, Л.А. Дубровіна (голова), В.І. Попик та ін. ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського, Ін-т рукопису. – Київ, 2017. – 616 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

Матеріали до біобібліографічного словника українських діячів бібліотечної справи репрезентують біографічні довідки співробітників просвітянських, університетських, наукових, публічних, сільських та дитячих бібліотек – як знаних бібліотекознавців – розробників теорії, історії, методики та організації бібліотечної справи, так і пересічних, імена котрих удалося встановити за архівними джерелами та за згадками в опублікованих документах. У виданні надані також відомості про українців – діячів бібліотечної, книжкової та видавничої справи інших держав, які зробили свій внесок у розвиток української національної книжкової культури та бібліотечної справи. Словник розрахований на широке коло користувачів – учених з різних галузей знань, освітян, студентів, професійних бібліотекарів, стане в нагоді для історико-краєзнавчих досліджень. Може бути використаний як довідковий посібник до навчальних курсів з історії бібліотечної справи, бібліотекознавства та українознавства.



10.

НБУВ. Інститут рукопису

Канцедикас, Александр.

Альбом еврейской художественной старины Семена Ан-ского / А. Канцедикас, И. Сергеева. – М.: Мосты культуры, 2001. – 335 с.: ил., фот. – (Шедевры еврейского искусства ; т. 6). – ISBN 5-93273-048-X. – 30.00.

Анотація:

Настоящий шестой том серии знакомит читателя с уникальным изданием - «Альбомом еврейской. художественной старины», подготовленным к печати в 1918 году известным еврейским писателем, этнографом и общественным деятелем Семеном Ан-ским. В перипетиях революционного времени издание не было осуществлено, и теперь, более восьмидесяти лет спустя, отечественный читатель получает возможность увидеть собранные в нем замечательные творения еврейских мастеров прошлых столетий.

Персоналії:

Ан-ский С. (о нём)



11.

НБУВ. Інститут рукопису

Зубкова, Н. М.

Архів і бібліотека видатного діяча українського просвітництва Б. Д. Грінченка : з фондів НБУВ / Н. М. Зубкова; А. Дубровіна (відпов. редактор); Національна академія наук України. Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. Інститут рукопису. – К.: НБУВ, 2008. – 178 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

У виданні здійснено джерелознавче і книгознавче дослідження архівної та бібліотечної спадщини видатного діяча українського просвітницького руху України кінця ХІХ – початку ХХ ст. Б.Д. Грінченка. Архів та книжкове зібрання Б.Д. Грінченка розглянуті як комплексне культурно-історичне явище, вивчені їх місце й роль у формуванні духовності українського суспільства. Визначено шляхи впровадження Б.Д. Грінченком ідеї народної просвіти через розвиток національної мови, його внесок у теорію та практику бібліотечної і видавничої справи в Україні. Встановлено основні напрями діяльності просвітницьких установ України задекларованого періоду.

Розраховано на істориків, бібліотекознавців, архівознавців, джерелознавців, культурологів, філологів, а також на широке коло дослідників, які



12.

НБУВ. Інститут рукопису

Бодак, Ольга Петрівна.

Архів Михайла Брайчевського у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського : каталог / НАН України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського, Інститут рукопису; редкол.: Л. А. Дубровіна (відп. ред.), Л. М. Яременко, Н. М. Зубкова, О. П. Степченко, С. О. Булатова, С. В. Сохань, С. Г. Даневич (відп. секретар). – К.: [б.в.], 2007. – 409 с. – ISBN 978-966-02-4262-3. – 35.30.

 Переглянути документ   

Анотація:

Видання присвячено архівній спадщині відомого українського історика, культуролога, філософа, громадського діяча, одного з найяскравіших представників наукової та культурної еліти України другої половини XX ст. Михайла Брайчевського, що зберігається в Інституті рукопису НБУВ.

Структура каталогу обумовлена видовим складом документів архіву, укладених за основними принципами систематизації матеріалів особових архівних фондів. Переважна більшість документів з фонду М. Ю. Брайчевського залучається до наукового обігу вперше.

Науково-довідковий апарат видання містить іменний, географічний покажчики, а також покажчик установ та організацій.

Для науковців, істориків, викладачів та студентів вищих навчальних закладів, а також тих, хто цікавиться історією науки та культури України.

Персоналії:

Брайчевський М.Ю. (о нём)



13.

НБУВ. Інститут рукопису

Чернухін, Є.

Архів протоієрея Трифілія Карацоглу : першоджерела з історії греків Kриму та Надазов’я XVIII ст. у фондах Інстутуту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського / Чернухін Є. – К.: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, 2016. – 320 с.

 Переглянути документ   

Анотація:

У науковому дослідженні представлені археографічні описання та тексти рукописних матеріалів, що належали протоієреєві Трифілію Карацоглу, одному з духовних керманичів греків, які були переселені з Криму до Надазов’я в 1778–1780 рр. Документи, складені новогрецькою, російською та тюркськими мовами, розкривають особливості духовно-релігійного життя кримських греків ХVIII ст., а також церковної організації та побуту мешканців Маріупольської округи в перші десятиліття після переселення. Видання стане в нагоді історикам і філологам, елліністам і тюркологам, ет- нологам, релігієзнавцям, а також усім, хто досліджує історію цивілізацій Причорномор’я і грецької діаспори.



14.

НБУВ. Інститут рукопису

Архів українських філологів А. О. Білецького і Т. М. Чернишової у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського : Біографічне дослідження. Науковий каталог / Є. К. Чернухін; Т. С. Горбач, О. М. Купченко-Гринчук, В. Е. Лось; Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. – Київ: 2015, НБУВ. – 304 с. : іл.

 Переглянути документ   

Анотація:

Пропонований каталог репрезентує архівну спадщину видатних українських філологів-елліністів А.О. Білецького і Т.М. Чернишової, що зберігається у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. У виданні представлені археографічні описання документів, що відображають життєвий та творчий шлях фондоутворювачів, їхній науковий доробок, листування тощо. Подано також описання документів, що стосуються діяльності інших осіб, які формували наукове, культурне та літературне тло епохи. Документи фонду можуть слугувати ґрунтовною джерельною базою для багатовекторних досліджень в галузі лінгвістики, епіграфіки, топоніміки, історії мови та літератури, зокрема греків південно-східної України.

Видання розраховане на широке коло дослідників та всіх, хто цікавиться історією української науки та культури.



15.

НБУВ. Інститут рукопису

Клименко, І. В.

Архів українського мистецтвознавця Б.С. Бутника-Сіверського (1901–1983) у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Біографічне дослідження. Науковий каталог / І. В. Клименко, С. В. Сохань. – К.: НБУВ, 2015. – 464 c.

  Переглянути текст видання

Анотація:

Видання репрезентує архівну спадщину видатного українського мистецтво-знавця Б.С. Бутника-Сіверського, що зберігається у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. У Каталозі представлені документи особового фонду вченого, які висвітлюють основні етапи життєвого шляху, наукову та громадську діяльність Б.С. Бутника-Сіверського і є важливим джерелом для вивчення історії українського образотворчого мистецтва, зокрема народного декоративного мистецтва, агітаційно-масових форм мистецтва, історії монументального мистецтва, мистецької спадщини Т.Г. Шевченка, художньої критики тощо. Видання розраховане на широке коло дослідників і всіх, хто цікавиться історією української науки та культури.



16.

НБУВ. Інститут рукопису

Архіви, колекції та зібрання державних, громадських та релігійних установ у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського : путівник / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т рукоп.; [авт.-уклад.: О. П. Бодак та ін. ; редкол.: Л. А. Дубровіна (голова) та ін.]. – Київ: Ін-т рукоп. НБУВ, 2015. – 325, [1] c. – ISBN 978-966-02-7805-9. – 89.94.

 Переглянути документ   

Анотація:

Путівник продовжує серію науково-довідкових видань, що розкривають склад та зміст багатопрофільних фондів Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Дане видання репрезентує колекційні фонди світських та релігійних установ, організацій, навчальних закладів, установ культури, просвітницьких товариств, документи яких з тих чи інших причин були передані на зберігання до НБУВ. Описові статті надають інформацію про власне фондоутворювачів, історію надходження колекцій до Бібліотеки, склад та зміст документів колекційних фондів, літературу про фонди.

Розрахований на всіх, хто цікавиться вітчизняною та світовою історією, наукою та культурою.



17.

Держкомархів України

НБУВ. Інститут рукопису

Архівні установи України : Довідник / Держкомархів України, НАН України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського, Мін-во культури і мистецтв України; авт.-уклад.: О. І. Алтухова, С. I. Андросов, Л. С. Анохіна, Л. В. Арюпіна, Г. П. Бугера, Г. М. Бурлака, Ф. А. Винокурова, В. М. Гика, В. П. Даниленко, М. В. Делеган, О. О. Дзьобан, Г. В. Довженок, Л. А. Дубровіна, А. I. Жежера, Л. Я. Заїка, Б. В. Іваненко, О. Б. Качковський, А. В. Карпова, С. I. Кононенко, П. I. Кравчук, В. В. Крестьянніков, К. I. Кукоба, Ю. Я. Кулінич, Б. П. Курінний, В. А. Кучмаренко, В. С. Лозицький, I. Я. Лосієвський, О. В. Марущак, I. Б. Матяш, О. Я. Мацюк О. М. Мащенко, Н. Б. Метальникова, I. С. Оков, Л І. Окорокова, В. Ф. Онопрієнко, В. Л. Онуфрієнко, Н. А. Петриченко, Н. В. Платонова, Г. I. Плахотнюк, Л. А. Покідченко, М. О. Подрєзова, О. В. Полевщикова, Г. В. Порохнюк, В. В. Примаченко, О. М. Пшенніков, В. В. Резнікова, В. О. Репрінцева, Т. I. Сиводід, Н. М. Слончак, Л. М. Соловка, Г. О. Станіцина, Л. Ф. Сурабко, К. О. Суходольський, О. С. Тедєєв, М. М. Трегуб, Б. В. Хаварівський, Т. В. Чвань, М. В. Шапран, Н. П. Швець, В. О. Юркова, Л. В. Яковлєва ; ред. кол. О. С. Онищенко, Р. Я . Пиріг (співголови), Л. А. Дубровіна (заступник), О. М. Гальченко, Г. В. Боряк, А. Ф. Вялець, Н. М. Зубкова, Я. С. Калакура, Патриція Кеннеді Грімстед, В. П. Ляхоцький, I. Б. Матяш, В. Д. Навроцька, К. Є. Новохатський, Г. В. Папакін ; упоряд.: Г. В. Боряк, С. Г. Даневич, Л. А. Дубровіна, Т. М. Захарченко, Н. М. Зубкова, Н. М. Христова, Е. В. Чернявська. – К.: НБУВ, 2000. – 259 с. – (Архівні зібрання України. Спеціальні довідники). – ISBN 966-02-1455-3. – 5.00.

  Переглянути текст видання

Анотація:

До Довідника включено відомості про державні центральні, обласні та галузеві архіви, найзначніші рукописні підрозділи 6ібліотек, академічних інститутів та університетів України, що мають право постійного зберігання документів. Описові статті містять коротку адміністративну інформацію, історій архівної установи, дані про обсяги, склад та зміст фондів, основну бібліографію за станом на 1999 р. У додатках наведено відомості про музеї та бібліотеки, що мають у фондах рукописні матеріали.

Видання розраховане на архівістів, істориків, філологів, мистецтвознавців, економістів, політологів та ін.



18.

НБУВ. Інститут рукопису

Степченко, Ольга Петрівна.

Архівна спадщина П. Я. Стебницького у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Каталог / О. П. Степченко ; Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. – К., 2014. – 464 c.

  Електронна версія видання 

Анотація:

Запропоноване видання вперше реконструює всю архівну спадщину видатного громадського, політичного та культурного діяча України П. Я. Стебницького, що зберігається в фондах ІР НБУВ. Залучені до каталогу документи особового фонду П. Я. Стебницького, а також ті, що розпорошені по різних архівах Інституту, є ґрунтовною джерельною базою для вивчення постаті цього визначного українця та його багатогранної діяльності. Людини, яка віддала багато сил для набуття Україною державності, була палким пропагандистом українського слова на теренах Російської імперії, створивши в Санкт-Петербурзі «Благодійне товариство видання загальнокорисних і дешевих книг», стала одним із фундаторів Національної академії наук та Національної (Всенародної) бібліотеки України, заклавши основи створення та функціонування провідного відділу НБУ – відділу «Україніка».

Наукове видання є наразі актуальним для всіх, хто займається вивченням історії українського національного руху і розраховане на широке коло дослідників, зокрема на істориків, політологів, культурологів, архівістів.

Видання має ґрунтовний іменний покажчик, що полегшує роботу дослідників з великим документальним масивом.



19.

НБУВ. Інститут рукопису

НБУВ. Відділ фонду юдаїки

Центр досліджень історії і культури східноєвропейського єврейства

Сергєєва, І. А.

Архівна спадщина Семена Ан-ського у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського / Ред. кол.: О. Онищенко (голова), І. Шевченко (співголова), Г. Боряк, Р. Процик, Л. Дубровіна; НАН України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Центр досліджень історії і культури східноєвропейського єврейства. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2006. – 544 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

Уперше запроваджується до наукового і культурного обігу великий комплекс документів особового архівного фонду видатного єврейського письменника, етнографа, політичного діяча Семена Акимовича Ан-ського (Шлойме-Зайнвіла Раппопорта).

Перша частина видання є дослідженням життєвого, творчого і наукового шляху та ролі фондоутворювача у соціокультурному контексті кінця ХІХ - першої чверті ХХ ст. Друга частина - анотований та коментований опис архівної спадщини (документів творчої, суспільної та наукової діяльності С. Ан-ського, листування, фотографій та колекційних документів), що зберігаються у фондах Інституту рукопису НБУВ. Науково-довідковий апарат складається із іменного, географічного покажчиків, покажчиків товариств, організацій, періодичних видань, бібліографії.

Видання розраховане на широке коло дослідників історії України в цілому та єврейської історії зокрема, етнографів, культурологів, археографів, архівіств, бібліографів та ін.



20.

Інститут архівознавства

НБУВ. Інститут рукопису

Архівна справа і діловодство в Національній академії наук України : Зб. законодавчих актів, нормативних і методичних документів з архівної справи і діловодства / авт.-уклад. Л. А. Дубровіна [та ін.] ; голова редкол. О. С. Онищенко [та ін.]; НАН України, Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. Інститут архівознавства, Державний комітет архівів України. – К.: [б.в.], 2002. – 169 c.

 Переглянути документ   


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського