Бази даних


- результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: <.>DPT=Інститут архівознавства<.>
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...
1.

Інститут архівознавства

В. І. Вернадський і Україна: з листування. Кн. 1 : А—І / НАН України, Коміс. НАН України з наук. спадщини акад. В. І. Вернадського, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства; авт. та упоряд.: С. М. Кіржаєв, К. Є. Новохатський, Л. М. Яременко [та ін.]; редкол.: А. Г. Загородній (голова), О. С. Онищенко (заст. голови) [та ін.]. – Київ, 2018. – 572 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

Представлений у даному виданні епістолярний матеріал репрезентує листування В. І. Вернадського як з окремими діячами науки, культури та освіти, які жили і працювали в Україні, так і з іноземними. В ньому висвітлювались питання розвитку науки та освіти в Україні, активного дослідження природних багатств України, описувались українські суспільно-політичні реалії, висловлювались свої думки про них, оцінки та аналіз наукового доробку учнів і колег Володимира Івановича.

Листування, включене до видання, є яскравим свідченням того, що свої зв’язки з науковим та суспільним життям України В. І. Вернадський не полишав і тоді, коли він жив і працював поза її межами.



2.

Інститут архівознавства

Національна академія наук України – 100 : головні тенденції розвитку і здобутки: документи і матеріали. Книга 1 : 1918–1945 / редкол.: О. С. Онищенко (гол. ред.) [та ін.]; упоряд.: О. С. Онищенко (наук. кер. проекту), Л. М. Яременко, Г. В. Індиченко [та ін.]; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства. – Київ, 2018. – 948 c. : текст. і граф. дані. – (Джерела з історії науки в Україні).

 Переглянути документ   

Анотація:

Цим науковим виданням розпочинається публікація комплексу звітних документів Національної академії наук України, який репрезентує напрями наукових досліджень і здобутки академічних колективів за сторічний період. До даної книги увійшли маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, що характеризують наукову діяльність Академії упродовж 1918–1945 рр.

Видання розраховане на істориків науки, джерелознавців, архівістів, документознавців, викладачів вищих навчальних закладів, студентів та всіх, хто цікавиться історією української науки.



3.

Інститут архівознавства

Особові архівні фонди вчених НАН України в Інституті архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського : путівник / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства; авт. та упоряд.: С. В. Старовойт, А. І. Шаповал, Ю. В. Булгаков [та ін.]; редкол.: Л. М. Яременко (відп. ред.) [та ін.]. – Київ, 2017. – 772 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

У Путівнику містяться дані про кількісний і видовий склад комплексу документів особових архівних фондів видатних вчених Національної академії наук України, що зберігаються в Інституті архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського і містять інформацію про життя та діяльність визначних осіб української науки, діяльність НАН України від початку її заснування до сьогодення та хронологічно охоплюють період від середини XVIII до початку XXI століття.

Розрахований на фахівців та широке коло читачів, які цікавляться історією, наукою та культурою України.



4.

Інститут архівознавства

Бойко, Ю. О.

Архівна спадщина академіка Георгія Степановича Писаренка / Ю. О. Бойко, Т. В. Брязкало ; редкол.: С. В. Старовойт (відп. ред.) [та ін.] ; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Інститут архівознавства. – Київ, 2017. – 382 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

Запропоноване наукове видання вперше комплексно представляє реконструйовану архівну спадщину видатного вченого в галузі механіки, організатора науки, педагога, академіка НАН України Георгія Степановича Писаренка, що зберігається у фондах Інституту архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та Інституту проблем міцності імені Г. С. Писаренка НАН України.

Залучені і структуровані у вигляді наукового каталогу документи та подані ілюстративн і матеріали є ґрунтовною джерельною базою для вивчення життєвого та наукового шляху могутньої постаті Г. С. Писаренка, його вагомого вкладу у розвиток і організацію науки, зокрема у галузі міцності матеріалів і конструкцій, історії розвитку механіки в Україні.

Дане наукове видання розраховане на широке коло дослідників історії науки України, вчених у галузі механіки, істориків, архівістів, джерелознавців.



5.

Інститут архівознавства

Організація діловодства та архівного зберігання документів у Національній академії наук України : збірник нормативних та методичних документів : збірник нормативних та методичних документів [Електронне видання] / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вер надського, Ін-т архівознавства; авт. та упоряд.: Л. М. Яременко (кер.), О. В. Січова (заст. кер.), О. В. Березовська [та ін.]; редкол.: В. І. Попик (гол. ред.) [та ін.]. – Київ, 2017. – 312 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

До збірника увійшли нормативні та методичні документи, що регламентують питання організації архівної справи і діловодства в НАН України. Серед них розпорядчі документи Президії НАН України, витяги з нормативно-правових актів, типові та примірні внутрішньоакадемічні нормативні документи, методичні рекомендації та ін., призначені для практичного використання керівництвом, працівниками архівів і діловодних служб установ, організацій та підприємств НАН України. Також матеріали збірника стануть у нагоді дослідникам, які вивчають питання організації архівної справи в науково-дослідних установах і документування їх управлінської та науково-дослідної діяльності.



6.

Інститут архівознавства

Шаповал, А. І.

Документи С. Я. Парамонова у фондах Національної бібліотеки України і ме ні В. І. Вернадського : джерелознавче дослідження : науковий каталог / А. І. Шаповал ; редкол.: Л. М. Яременко (відп. ред.) [та ін.] ; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Інститут архівознавства. – Київ, 2016. – 352 с.

 Переглянути документ   

Анотація:

У виданні відображена і проаналізована документна спадщина видатного українського зоолога, історика, літературознавця, поета та письменника С. Я. Парамонова, що зберігається у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, яка дає змогу висвітлити життєвий та творчий шлях вченого.

Видання розраховане на науковців і всіх, кого цікавить історія науки України та доля яскравих особистостей.



7.

Інститут архівознавства

Історія Національної академії наук України. 1956–1960 : Частина 2. Додатки. Ч. 2 : Додатки / Л. М. Яременко, Г. В. Індиченко, С. В. Старовойт; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства. – К., 2015. – 1064 c.

  Переглянути текст видання



8.

Інститут архівознавства

Історія Національної академії наук України. 1956–1960 : Частина 1. Документи і матеріали. Ч. 1 : Документи і матеріали / Л. М. Яременко, Г. В. Індиченко, С. В. Старовойт; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства. – К., 2015. – 872 c.

  Переглянути текст видання



9.

Інститут архівознавства

М.В. Келдиш та українська наука : до 100-річчя від дня народження вченого / ред. кол. : Б.Є. Патон (голова) та ін. ; авт.-укл. О.С. Онищенко (керівник) та ін. ; Нац. б-ка України імені В.І. Вернадського НАН України. – К.: Академперіодика, 2011. – 272 с., 24 с. іл.

 Переглянути документ   


10.

Інститут архівознавства

Історія Національної академії наук України. 1941–1945 : Частина 2. Додатки / НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського, Ін-т архівознавства, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського; Ред. кол.: О.С. Онищенко (голов. ред.) та ін.; Упоряд.: Л.М. Яременко, С.В. Старовойт, О.М. Березовський, В.А. Кучмаренко. – К.: НБУВ, 2008. – 576 c. – (Джерела з історії науки в Україні).

 Переглянути документ   

Анотація:

Дана книга є продовженням частини 1 збірника документів і матеріалів «Історія Національної академії наук України. 1941–1945». До цієї частини збірника включено «Додатки» та науково-довідковий апарат до обох частин, що є науковими розробками колективу Інституту архівознавства. Матеріали частини 2 сприяють заповненню джерельних інформативних прогалин, які не вдалося висвітлити документально в частині 1.

Книга розрахована на науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



11.

Інститут архівознавства

Історія Національної академії наук України. 1946–1950 : Частина 2. Додатки / НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського, Ін-т архівознавства, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського; Ред. кол.: О.С. Онищенко (голов. ред.) та ін.; Упоряд.: Л.М. Яременко, С.В. Старовойт, О.М. Березовський, В.А. Кучмаренко. – К.: НБУВ, 2008. – 716 c. – (Джерела з історії науки в Україні).

 Переглянути документ   

Анотація:

Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяльності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, що характеризують діяльність АН УРСР у період 1946–1950 рр.

Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



12.

Інститут архівознавства

Национальная академия наук Украины. 1918–2008 : к 90-летию со дня основания / НАН Украины. Нац. б-ка Украины им. В.И. Вернадского; Глав. ред. Б.Е. Патон; Автор. кол.: А.С. Онищенко, М.В. Попович, В.Л. Богданов и др. – К.: Изд-во КММ, 2008. – 670 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

Книга посвящена истории Национальной академии наук Украины с момента ее основания (1918) до сегодняшнего дня. Основное внимание сосредоточено на жизнеспособности академической модели В.И. Вернадского, становлении структуры, научных школ и направлений Академии, демонстрации научных достижений, их влиянии на производственную и общественную практику, на роли Академии как основы национальной научной системы. Представлены научные портреты известных академических школ и ученых. Рассмотрены проблемы развития НАН Украины в эпоху преобразования науки в основную движущую силу прогресса, интеграции Академии в европейское и мировое научное пространство.

Книга посвящена истории Национальной академии наук Украины с момента ее основания (1918) до сегодняшнего дня. Основное внимание сосредоточено на жизнеспособности академической модели В.И. Вернадского, становлении структуры, научных школ и направлений Академии, демонстрации научных достижений, их влиянии на производственную и общественную практику, на роли Академии как основы национальной научной системы. Представлены научные портреты известных академических школ и ученых. Рассмотрены проблемы развития НАН Украины в эпоху преобразования науки в основную движущую силу прогресса, интеграции Академии в европейское и мировое научное пространство.



13.

Інститут архівознавства

Національна академія наук України. 1918–2008 : до 90-річчя від дня заснування / НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського.; Голов. ред. Б.Є. Патон; Автор. кол.: О.С. Онищенко, М.В. Попович, В.Л. Богданов та ін. – К.: Вид-во КММ, 2008. – 624 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

У книзі викладено історію Національної академії наук України від дня заснування (1918) до сьогодення. Увагу зосереджено на життєздатності академічної моделі В.І. Вернадського, становленні структури, наукових шкіл і напрямів Академії, показі наукових здобутків, їх впливу на виробничу і суспільну практику, ролі Академії як основи національної наукової системи. Подано наукові портрети видатних академічних шкіл і вчених. Розглянуто проблеми розвитку НАН України в епоху перетворення науки на основну рушійну силу прогресу, інтеграції Академії в європейський і світовий науковий простір.

У книзі викладено історію Національної академії наук України від дня заснування (1918) до сьогодення. Увагу зосереджено на життєздатності академічної моделі В.І. Вернадського, становленні структури, наукових шкіл і напрямів Академії, показі наукових здобутків, їх впливу на виробничу і суспільну практику, ролі Академії як основи національної наукової системи. Подано наукові портрети видатних академічних шкіл і вчених. Розглянуто проблеми розвитку НАН України в епоху перетворення науки на основну рушійну силу прогресу, інтеграції Академії в європейський і світовий науковий простір.



14.

Інститут архівознавства

Архівні фонди установ Національної академії наук України : Путівник / НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського, Ін-т архівознавства; Ред. колегія: О.С. Онищенко (відп. ред.) та ін.; Автори-упорядники: Л.М. Яременко, О.В. Березовська, О.В. Січова, Л.С. Воловник, Л.С. Герасименко, Ю.О. Бойко, Л.В. Гарбар. – К.: НБУВ, 2008. – 448 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

Видання є першим путівником по архівних фондах установ НАН України. До Путівника включені описові статті на 168 фондів. Серед документів – науково-організаційна, управлінська і науково-дослідна документація, документація з особового складу установ, громадських організацій, товариств, координаційних органів НАН України тощо. Інформація про склад та зміст документів доповнена короткими історичними відомостями про установи-фондоутворювачі.

Для широкого загалу дослідників – науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих навчальних закладів та студентів.



15.

Інститут архівознавства

Історія Національної академії наук України. 1946–1950 : Частина 1. Документи і матеріали / НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського, Ін-т архівознавства, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського; Ред. кол.: О.С. Онищенко (голов. ред.) та ін.; Упоряд.: Л.М. Яременко, С.В. Старовойт, О.М. Березовський, В.А. Кучмаренко. – К.: НБУВ, 2008. – 604 c. – (Джерела з історії науки в Україні).

 Переглянути документ   

Анотація:

Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяльності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, що характеризують діяльність АН УРСР у період 1946–1950 рр.

Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



16.

Інститут архівознавства

Історія Національної академії наук України. 1941–1945 : Частина 1. Документи і матеріали / НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського, Ін-т архівознавства, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського; Ред. кол.: О.С. Онищенко (голов. ред.) та ін.; Упоряд.: Л.М. Яременко, С.В. Старовойт, О.М. Березовський, В.А. Кучмаренко. – К.: НБУВ, 2007. – 808 c. – (Джерела з історії науки в Україні).

 Переглянути документ   

Анотація:

Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяльності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, мемуарні джерела, що характеризують діяльність АН УРСР у період 1941–1945 рр. Вперше пропонуються документи, які відображають діяльність наукових установ та окремих науковців на окупованих територіях України.

Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



17.

Інститут архівознавства

Перелік документів, що утворюються в діяльності НАН України та її установ, із зазначенням строків зберігання документів / НАН України, Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. Інститут архівознавства; уклад. Л. М. Яременко [та ін.] ; голов. ред. О. С. Онищенко. – К.: [б.в.], 2005. – 278 c.

 Переглянути документ   


18.

Інститут архівознавства

Історія Національної академії наук України (1938-1941) : Документи і матеріали / упоряд. В. А. Кучмаренко [та ін.] ; відп. ред. О. С. Онищенко; НАН України, Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. Інститут архівознавства. – К.: НБУВ, 2003. – 920 c.

 Переглянути документ   


19.

Інститут архівознавства

Історія Національної академії наук України (1934-1937) : Документи і матеріали / упоряд. В. А. Кучмаренко [та ін.] ; відп. ред. О. С. Онищенко; НАН України, Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. Інститут архівознавства. – К.: НБУВ, 2003. – 832 c.

 Переглянути документ   


20.

Інститут архівознавства

НБУВ. Інститут рукопису

Архівна справа і діловодство в Національній академії наук України : Зб. законодавчих актів, нормативних і методичних документів з архівної справи і діловодства / авт.-уклад. Л. А. Дубровіна [та ін.] ; голова редкол. О. С. Онищенко [та ін.]; НАН України, Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. Інститут архівознавства, Державний комітет архівів України. – К.: [б.в.], 2002. – 169 c.

 Переглянути документ   


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського