Реєстрація
Користувач
Пароль
 

Каталоги бібліотек установ Національної академії наук України

Бази даних


Інститут зоології - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
 Знайдено в інших БД:Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (4980)Інститут археології (118)Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії (3)Інститут біохімії імені О. В. Палладіна (83)Інститут ботаніки
імені М. Г. Холодного (3)
Інститут гідробіології (121)Інститут географії (129)Інститут економіки та прогнозування (151)Інститут електродинаміки (3)Інститут історії України (45)Інститут клітинної біології та генетичної інженерії (16)Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка (7)Інститут математики (3)Інститут проблем кріобіології і кріомедицини (39)Інститут проблем міцності
імені Г. С. Писаренка (1)
Інститут сходознавства імені А. Ю. Кримського (4)Інститут теоретичної фізики імені М. М. Боголюбова (3)Інститут технічної теплофізики (1)Інститут фізіології імені О. О. Богомольця (14)Інститут філософії (1)Інституту соціології (15)
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=ОХОРОН$<.>+<.>K=ПТАХІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 434
Представлено документи з 1 до 20
...
1.

Шарлеман, Е.
Охороняйте рідну природу! / Е. Шарлеман. - репринт - 2018. - Харків : Видавництво "Союз" Харківського Кредитового Союзу Кооператорів, 1918. - 31 с. - Б. ц.
2.

Бейер, Микола.
Шануймо і бережімо свій рідний край = Mykola Beyer. Lets Respect and Protect our Native Land : репринтне видання з доданою біографією / Полтавський Природничий Музей. - Полтава : Електрична друкарня Я. Е. Брауде, 1919 ; Чернівці : Друк Арт, 2019 (репринт). - 43 с. - (Серія видань по охороні природи ; книжка 1.). - ISBN 978-617-7465-91-0 : Б. ц.

Анотація: Книжка "Шануймо і бережімо свій рідний край" 1919 року відкрила природоохоронну серію видань Полтавського праєзнавчого музею, зроивши його щонайменше на наступне десятиліття єдиною науковою установою в Україні, що видавала книжки про охорону природи. У книжці йдеться про масштаби знищення тварин у світі, в Україні та на Полтавщині зокрема. Наголошується на тому, що інші країни вже почали створення національних парків (багато прикладів узято з досвіду Фінляндії), натомість Україна не має що протиставити цьому. Саме ця книжка, перша у світі, порушила питання про руйнівний вплив сільського господарства на довкілля, і зокрема - на глобальні зміни клімату. Простою мовою автор доносить до читача (від дітей і до дорослих свідомих читачів), чому втрата рідної природи є неприпустимим лихом для кожного з нас. У роки СРСР книжка була заборонена. В наш час збережено менше 5 оригінальних примірників

Дод. точки доступу:
Василюк, О.В. (ред.); Звенигородська, Л.В. (ed., ред.); Василюк , О.В. (Біографія М.М. Беєра) (авт. предисл.); Нестеренко, В.А. (Біографія М.М. Беєра) (авт. предисл.); Баєр, М.М.; Бейєр, М.М.; Байєр, М.М.; Байнер, М.М.
3.

Шарлемань, М.
Перший Державний Степовий Заповідник України Асканія Нова : коротка інформація про стан його в серпні 1921 р. / М. Шарлемань ; У.С.Р.Р. НАРКОМЗЕМ., Сільсько - Господарський Науковий Комітет. - К. : [б. и.], 1921. - 8 с. - (Секція охорони природи). - Б. ц.


Дод. точки доступу:
У.С.Р.Р. НАРКОМЗЕМ.; Сільсько - Господарський Науковий Комітет
4.

Шарлемань, М.
Список птахів Волини / М. Шарлемань // Наукові записки УНТ. - 1925. - Т. : 2. - 144-152.

Кл.слова: шарлемань -- збірник №1 -- окремі відбитки -- відбитки
Перейти: PDF
5.
Шифр: О313159 (Журнал)
Охорона пам'яток культури на Україні/ Український Комітет Охорони Пам'яток Культури при Укрнауці. - Харків : [б. и.], 1927 -
Зарегистрированы поступления:
6.

Лавренко, Є.
Охорона природи на Україні / Є. Лавренко. - Харків : Укр. Ком. Охорони пам`яток природи, 1927. - 16 с. - (Відбиток з журналу "Вісник Природ." 1927 ; № 3-4). - Б. ц.
7.


Словник зоологичної номенклатури . Ч. 1. Назви птахів. (Проект) / уклав М. Шарлемань. - Київ : ДВУ, 1927. - 64 с. - Б. ц.

Дод. точки доступу:
Шарлемань, М. (уклав.)
8.
В735210/1927/3
Вісник природознавства. Орган Природничої Секції Харківського Наукового Товариства.- Харків
1927
№ 3/4
9.
Шифр: О545568 (Журнал)
Охорона пам'яток природи на Україні/ Український Комітет Охорони Пам'яток Природи . - Харків : [б. и.], 1927 -
За ред. : Федоровського О.Ред. : Лавренка Є.
Зарегистрированы поступления:
10.

Тарнані , І.
Про хижих птахів : монография. Окр. від. з Вісника Природозн. 1927, №2 / І. Тарнані . - [Б. м. : б. и.], 1927. - 19 с. : ил. - Б. ц.
11.

Шарлемань, Микола Васильович.
Про сучасне поширення бобра (Castor Fiber L.) на Україні та про заходи до його охорони / М. Шарлемань ; Український комітет охорони пам'яток природа на Україні. - Харків : [б. и.], 1927. - 18 с. - Б. ц.

Кл.слова: Шарлемань -- збірник №1 -- відбитки -- окремі відбитки -- оттиск
Перейти: PDF

Дод. точки доступу:
Український комітет охорони пам'яток природа на Україні
12.

Підоплічка, І. Г.
Захист корисних птахів : наукове видання / І. Г. Підоплічка. - 2-е вид. - Київ : Книгоспілка, 1927. - 32 с. : рис. - Б. ц.
13.
В735210/1928/1
Вісник природознавства. Орган Природничої Секції Харківського Наукового Товариства.- Харків
1928
№ 1
14.


Матеріали охорони природи на Україні. Т. I. - Харків : [б. и.], 1928. - 185 с. : рис., табл. - Б. ц.
15.

Гаврилинко, М.
Охороняймо природу / М. Гаврилинко ; Полтавськ. Держ. Музей ім. В. Г. Короленка. - Полтава : [б. и.], 1928. - 16 с. : іл. - Б. ц.

Дод. точки доступу:
Полтавськ. Держ. Музей ім. В. Г. Короленка
16.
В735210/1929/1
Вісник природознавства. Орган Природничої Секції Харківського Наукового Товариства.- Харків
1929
№ 1/2
17.

Екардт, В.
Переліт птахів : перевод з нім. за редагуванням та з додатками М. Шарлеманя / В. Екардт. - Київ : ДВУ, 1929. - 120 с. - Б. ц.
18.
У358478/1929/6
Український мисливець та рибалка.- Харків
1929
№ 6
19.
У358478/1930/7
Український мисливець та рибалка.- Харків
1930
№ 7/8
20.


Охороняймо пам’ятки природи : матеріали до охорони природи Середньої Наддніпрянщини / Дніпропетровська крайова інспектура охорони пам’яток природи. - Дніпропетровськ : [б. и.], 1930. - 66 с. : іл., 2 карти. - Б. ц.

Анотація: Автор збірки, зоолог М.П. Акімов включив до неї розділ «Головні пам’ятки природи Середньої Наддніпрянщини», що подає описи 15 найцінніших природних територій в межах повноважень Інспектури за словами М. Акімова – «взятих під охорону Інспектури» та «проектованих для створення заповідників». Всі описані ділянки заплановано до оголошення заповідниками, проте автор додатково наводить перелік з шести цілин, які потребують додаткового вивчення та заповідання. Один з об’єктів, описаних у збірці - острів Фурсин затоплений в 1960-х водами Дніпродзержинського водосховища, плавні Великого Козачого Лугу - зникли при заповненні Каховського водосховища. Не збереглася у первісному вигляді і згадана толока Любомирівського племгоспу. Решта об’єктів сьогодні є заповідними. Також М. Акімов навів 18 видів тварин, що пропонуються також до оголошення в статусі «пам’ятка природи». Серед них хохітва, журавель сірий, орел-сіруватень, дрофа борсук, видра та ін. Зазначається, що бажано не полювати на ці види до вирішення питання про їх включення в список пам’яток. В додатку містяться мапа головних пам’яток природи Середньої Надніпрянщини та «Мапа розповсюдження тварин, що рідко трапляються в межах Інспектури». Звернення до читачів від Дніпропетровського Окружного Науково-Краєзнавчого Товариства ДНКТ та документація ДНКТ, дотична до охорони природи; а також підготовлені Є. Лавренком анкети збирання відомостей про цілини, ліси, болота і торфовища, озера, ботанічні сади, дендрологічно-декоративні та історичні парки, окремі старі, знамениті або рідкісні дерева.
...
 
Інститут зології

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського