Реєстрація
Користувач
Пароль
 

Каталоги бібліотек установ Національної академії наук України

Бази даних


Інститут зоології - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
 Знайдено в інших БД:Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (252)Інститут археології (5)Інститут біохімії імені О. В. Палладіна (3)Інститут гідробіології (2)Інститут географії (5)Інститут електродинаміки (2)Інститут історії України (6)Інститут клітинної біології та генетичної інженерії (2)Інститут проблем кріобіології і кріомедицини (1)Інститут сходознавства імені А. Ю. Кримського (1)Інститут філософії (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=ОСТРІВ$<.>+<.>K=ХОРТИЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5
1.

Мацюра, Олександр Володимирович.
Структура та аналіз острівних орнітокомплексів Півдня Лівобережної України: Автореф.дис. ...канд.біол.наук.- : автореферат дис. ... / О.В. Мацюра. - Дніпропетровськ, 2000. - 19 с.

Кл.слова: АВТОРЕФ
2.


Природа острова Хортиця : колективна монографія. Випуск 2 / Національний заповідник "Хортиця", Комунальний заклад "Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді" Запорізької обласної ради ; С.Г. Охріменко, О.Р. Шелегеда, С.В. Козодавов та ін. - Запоріжжя : Дніпровський металург, 2016. - 200 с. - ISBN 978-617-573-120-8 : Б. ц.

Анотація: У виданні представлені систематичні списки флори вищих судинних рослин, ліхенофлори, макроміцетів, ентомофауни, іхтіофауни, батрахофауни, герпетофауни, орнітофауни, теріофауни острова Хортиця та прилеглої до нього акваторії р. Дніпро, що входять до складу Національного заповідника "Хортиця".

Дод. точки доступу:
Охріменко, С.Г. (сост.); Шелегеда , Віталій Іванович (сост.); Козодавов, С.В. (сост.); Бусел, В.А. (сост.); Петроченко, В.І. (сост.); Жаков, О.В. (сост.); Муленко, М.А. (сост.); Карпенко, Г.О. (сост.); Василенко, С.В. (сост.); Головаха, Р.В. (сост.); Канарський, Юрій Васильович (рец.); Yury Kanarsky; Куцоконь, Юлія Костянтинівна (рец.); ‪Iuliia (Yuliya) Kutsokon, Kutsokon Y.K.; Рильський, О.Ф. (рец.); Лебедєва, Наталя Іванівна (рец.); Лебедева Наталия Ивановна; Кавурка, Віталій Володимирович (дар.); Vitalii V. Kavurka
3.


Охороняймо пам’ятки природи : матеріали до охорони природи Середньої Наддніпрянщини / Дніпропетровська крайова інспектура охорони пам’яток природи. - Дніпропетровськ : [б. и.], 1930. - 66 с. : іл., 2 карти. - Б. ц.

Анотація: Автор збірки, зоолог М.П. Акімов включив до неї розділ «Головні пам’ятки природи Середньої Наддніпрянщини», що подає описи 15 найцінніших природних територій в межах повноважень Інспектури за словами М. Акімова – «взятих під охорону Інспектури» та «проектованих для створення заповідників». Всі описані ділянки заплановано до оголошення заповідниками, проте автор додатково наводить перелік з шести цілин, які потребують додаткового вивчення та заповідання. Один з об’єктів, описаних у збірці - острів Фурсин затоплений в 1960-х водами Дніпродзержинського водосховища, плавні Великого Козачого Лугу - зникли при заповненні Каховського водосховища. Не збереглася у первісному вигляді і згадана толока Любомирівського племгоспу. Решта об’єктів сьогодні є заповідними. Також М. Акімов навів 18 видів тварин, що пропонуються також до оголошення в статусі «пам’ятка природи». Серед них хохітва, журавель сірий, орел-сіруватень, дрофа борсук, видра та ін. Зазначається, що бажано не полювати на ці види до вирішення питання про їх включення в список пам’яток. В додатку містяться мапа головних пам’яток природи Середньої Надніпрянщини та «Мапа розповсюдження тварин, що рідко трапляються в межах Інспектури». Звернення до читачів від Дніпропетровського Окружного Науково-Краєзнавчого Товариства ДНКТ та документація ДНКТ, дотична до охорони природи; а також підготовлені Є. Лавренком анкети збирання відомостей про цілини, ліси, болота і торфовища, озера, ботанічні сади, дендрологічно-декоративні та історичні парки, окремі старі, знамениті або рідкісні дерева.
4.

Шелегеда , Віталій Іванович.
Книга природи острова Хортиця : знайомі незнайомці / В. І. Шелегеда , О. Р. Шелегеда . - Київ : Видавництво "Вольф Ю.В.", 2017. - 240 с. : іл. - Бібліогр.: с. 238-239 . - ISBN 978-617-7531-01-1 : Б. ц.

Кл.слова: острів Хортиця -- вудсія альпійська -- папороть -- хвощі -- сукуленти -- цибулі -- безсмертники -- шавлія -- чебреці -- степові "відьми" -- молочай -- льонок -- рослина-компас -- вероніка -- колючі рослини -- звіробой -- отруйний хвилівник -- прекрасна поліксена -- жовтозілля -- квітка кентавра -- рослини-мандрівники
Анотація: Ця книга на допомогу юним природолюбам, екологам-краєзнавцям, які полюбляють подорожувати в природу. У книзі наведено відомості про більше, ніж 100 видів рослин і тварин легендарного острова Хортиця – Національного заповідника України. Автори знайомлять з особливостями їх будови і життя, розповідають про приуроченість до різних ландшафтів острова Хортиця, пропонують поради з організації спостережень, які можна провести безпосередньо у природі. Особлива увага приділяється цікавим фактам взаємодії рослин і тварин між собою, необхідності уважно і обережно підходити до кожного явища або об'єкта природи. Книга пропонується для позакласного читання і як навчальний посібник для учнів середнього і старшого шкільного віку. Книга добре ілюстрована оригінальними фотографіями. Її матеріали до поможуть відвідувачам острова впізнати, провести спостереження і зрозуміти дивовижний і прекрасний світ живої природи острова Хортиця.

Дод. точки доступу:
Шелегеда , Олена Романівна
5.


Оцінка ландшафтного та біологічного різноманіття інтегральними біологічними індикаторами та маркерами: монографія / В. Д. Сіохін , Б. Г. Александров, И. И. Черничко . - Мелітополь : [б. и.], 2014. - 153 с. - ISBN 978-617-7055-60-9 : Б. ц.

Анотація: Визначено та обгрунтовано доведено ефективніть біологічних індикаторів та видів-маркерів для контролю за станом біорізноманіття водно-болотних угідь, степових та солончакових наземних ділянок: біорізноманіття гирових зон малих та середніх річок регіону; острівних біотопічних комплексів; крайових біотопів літорально-прибережної зони Чорного моря; рослинності та її угруповань; водоростей та гідробіонтів щодо діагностування стану водних і наземних екосистем; сезонних та міграційних орнітологічних комплексів на природних та трансформованих територіях з антропогенним навантаженням. Отримані результати можуть бути використані для комплексного діагностування умов існування окремих видів та біотичних комплексів і екосистем півдня України, розробки менеджменту природних територій, практичних дій щодо охорони видів і створення регіональних моніторингових програм на видовому та екосистемному рівнях

Дод. точки доступу:
Сіохін , В. Д. (к.б.н., заступник директора НДІ біорізноманіття водних та наземних екосистем України); Александров, Б.Г.; Черничко , И. И.
 
Інститут зології

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського