616-085
Т 26

Тверезовська, Ірина Іванівна.
Роль селенопротеїну Р в оптимізації діагностики, лікування та прогнозування перебігу неалкогольної жирової хвороби печінки на тлі гіпертонічної хвороби [Текст] : автореферат дис. ... д.філософ : 222 / І. І. Тверезовська ; керівник Н. М. Железнякова ; Харківський національний медичний університет, 2023УДК:
  615 

Анотація: Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) є сукупним поняттям та включає в себе низку патологічних станів від стеатозу та неалкогольного стеатогепатиту (НАСГ) до цирозу печінки (ЦП) та гепатоцелюлярної карциноми. Неалкогольна жирова хвороба печінки є найбільш поширеною причиною розвитку хронічної хвороби печінки з частотою 20–50 %, яка має тенденцію до збільшення із віком пацієнтів. Генетичні особливості, наявність метаболічного синдрому, спосіб життя, порушення дієти, надмірне вживання хлориду натрію, призводить до надмірного накопичення абдомінального жиру. За літературними даними, визначені певні асоціації поширеності НАЖХП відносно віку та статі пацієнтів. Так, Lonardo et al. показують, що розповсюдженість НАЖХП більша серед чоловіків, особливо у молодому та середньому віці; у чоловіків 50–60 років визначається зниження частоти даної патології. У жінок інцидентність НАЖХП збільшується у віці старше 50 років, досягаючи максимуму в 60–69 років із подальшим зниженням даного показника.. Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) є сукупним поняттям та включає в себе низку патологічних станів від стеатозу та неалкогольного стеатогепатиту (НАСГ) до цирозу печінки (ЦП) та гепатоцелюлярної карциноми. Неалкогольна жирова хвороба печінки є найбільш поширеною причиною розвитку хронічної хвороби печінки з частотою 20–50 %, яка має тенденцію до збільшення із віком пацієнтів. Генетичні особливості, наявність метаболічного синдрому, спосіб життя, порушення дієти, надмірне вживання хлориду натрію, призводить до надмірного накопичення абдомінального жиру. За літературними даними, визначені певні асоціації поширеності НАЖХП відносно віку та статі пацієнтів. Так, Lonardo et al. показують, що розповсюдженість НАЖХП більша серед чоловіків, особливо у молодому та середньому віці; у чоловіків 50–60 років визначається зниження частоти даної патології. У жінок інцидентність НАЖХП збільшується у віці старше 50 років, досягаючи максимуму в 60–69 років із подальшим зниженням даного показника.

Дод. точки доступу:
Железнякова, Наталя Мерабівна (керівник.); Natalia M. Zhelezniakova; Iryna I. Tverezovska; Харківський національний медичний університет