Brik, A. B.
Angular dependences of anomalous signals registered by EPR spectrometer in mineralized biological tissues [Text] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
Тематичні рубрики:


Шифр журнала:

Анотація: За допомогою ЕПР спектрометра, що працює в трисантиметровому діапазоні довжин хвиль, вивчено аномальні резонансні сигнали в слабкомінералізованих біологічних тканинах. Досліджено тканини раковин молюсків, а також тканини мозку людини та тварин. Показано, що кутові залежності резонансних полів аномальних сигналів не можуть бути описані в наближенні звичайних слабков'язаних парамагнітних центрів. У тканинах мозку виявлено декілька резонансних сигналів з різною шириною ліній $E DELTA В. Ці сигнали розділено на дві групи: вузькі з $E DELTA B~symbol Ы~5~-~8 і широкі з $E DELTA B~symbol Ы~12~-~150 roman mT. Динамічні характеристики вузьких сигналів у тканинах мозку й у раковинах молюсків є подібними. У разі високого рівня мікрохвильової потужності на контурі цих резонансних сигналів з'являються параболічні зони, пов'язані з проявом квантових осциляцій. На підставі цих експериментів зроблено висновок, що властивості магнітних областей, які продукують вузькі сигнали в тканинах мозку та в раковинах молюсків, є подібними. Проаналізовано різноманітні фізичні моделі, що можуть пояснити характеристики аномальних резонансних сигналів. Показано, що вузькі резонансні сигнали в тканинах мозку обумовлені обміннозв'язаними парамагнітними центрами, які локалізовані в нанорозмірних мінеральних частинках. Розщеплення вузьких сигналів мікрохвильовим полем викликано впливом цього поля на рух електронів між різними іонами, які пов'язані обмінною взаємодією. Припущено, що широкі сигнали в тканинах мозку обумовлено антиферомагнітними або феромагнітними частинками з розмірами порядку мікрометрів. Мінеральні частинки в тканинах мозку мають унікальні
магнітні властивості, що визначаються структурою органічної матриці. Це призводить до створення в біологічних тканинах особливих магнітних частинок, які названо біомагнетиками. Зроблено висновок, що в тканинах мозку мають місце процеси біомінералізації. У результаті біомінералізації в мозку формуються фізіогенні (нормальні) та патогенні мінеральні частинки. Припущено, що вузькі та широкі резонансні сигнали в тканинах мозку продукуються відповідно фізіогенними (нормальними) та патогенними мінеральними частинками; а також, що фізіогенні магнітні частинки грають важливу роль у функціонуванні мозку, а патогенні можуть бути причиною захворювань мозку. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!
Видання зберігається у :