Судома, І. О.
Частота та етіологічні фактори ектопічної та гетеротопічної вагітності після програм екстракорпорального запліднення [Text] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
ектопічна вагітність -- гетеротопічна вагітність -- екстракорпоральне запліднення -- фактори ризику
Анотація: Зазначено, що у пацієнток з безпліддям та особливо після екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) вірогідність виникнення позаматкової вагітності (ПВ) вища, ніж у загальній популяції. Але механізми та фактори ризику виникнення ПВ досі не з'ясовані. Мета дослідження: визначити частоту та основні етіологічні чинники виникнення ектопічної та гетеротопічної вагітності після циклів ЕКЗ. Ретроспективно проаналізовано 554 цикли ЕКЗ, досліджено частоту та фактори ризику виникнення ПВ, в тому числі і гетеротопічної. Досліджено фактори ризику та показники ефективності циклів ЕКЗ (частоту вагітності та частоту імплантації) у 124-х пацієнток з ПВ в анамнезі. Внаслідок 554 циклів ЕКЗ настало 155 вагітностей, з яких 9 виявились позаматковими та 3 - гетеротопічними. Частота настання ПВ серед всіх випадків вагітності після ЕКЗ становила 5,8 %, з них після рутинного in vitro fertilization (IVF) - 6 (6,8 %), в тому числі і 2 (2,1 %) гетеротопічних, а після процедури інтраплазматичної ін'єкції сперми (ICSI) - 2 (3 %), одна з яких була гетеротопічною. Ураження трубно-перитонеального сегмента внаслідок перенесених інфекцій, хірургічних втручань та ендометріозу виявляли у 67-ми (54 %) жінок з ПВ в анамнезі, у 57-ми (46 %) - не виявлено. Частота настання вагітності у пацієнток з ПВ в анамнезі та трубно-перитонеальною патологією (58,2 %) була статистично вищою у порівнянні із загальноклінічним показником та з такою серед жінок з ПВ в анамнезі в цілому (28 та 37,9 % відповідно). У підгрупі, де трубно-перитонеальної
патології не виявляли, відзначено статистично значущу найнижчу результативність циклів ЕКЗ (14 %). Ці факти можуть свідчити про те, що у частини жінок ПВ виникає через проблеми з рецептивністю ендометрію. Ектопічна і в тому числі гетеротопічна вагітність після програм ЕКЗ настає статистично значущо частіше, ніж внаслідок натуральних циклів; після рутинного IVF відзначається статистично значущо вища частота ПВ, ніж після ICSI; основними етіопатогенетичними чинниками та факторами ризику виникнення ПВ (трубної) в натуральних циклах та в програмах ЕКЗ є трубно-перитонеальна патологія, ендометріоз; у частини пацієнток ПВ виникає внаслідок нерецептивності ендометрію; у клініках допоміжних репродуктивних технологій частка пацієнток з патологією ендометрію як причиною виникнення ПВ збільшується. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!
Видання зберігається у :