Kiso, S.
Эффективность комбинирования интерферона-альфа с урсодезоксихолиевой кислотой при хроническом гепатите C: рандомизированное контролируемое клиническое исследование [Text] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
Тематичні рубрики:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
интерферон-alpha -- урсодезоксихолиевая кислота -- хронический гепатит C -- вирус гепатита C
Анотація: Зазначено, що ефективність терапії інтерфероном у разі хронічного гепатиту C (ХГС) усе ще є недостатньою. Визначено ефективність комбінування інтерферону з урсодезоксихолевою кислотою (УДХК) у разі ХГС у процесі рандомізованого контрольованого дослідження, проведеного в Японії. Вісімдесят хворих на ХГС за допомогою сліпого методу розділено на дві групи по 40 чоловік: група А одержувала інтерферон, Б - комбінацію інтерферону з УДХК. Людський інтерферон (6 МЕ/добу) вводили внутрішньом'язово протягом 2 тижнів, а потім - тричі на тиждень протягом 22 тижнів. 24-тижневий період дослідження супроводжувався 24 тижнями спостереження. Хворим групи Б УДХК вводили в дозі 600 мг/добу перорально, спочатку з інтерфероном, а потім протягом ще 48 тижнів - у вигляді монотерапії. Швидкість нормалізації АЛТ і кліренсу вірусів (КВ) гепатиту С (HCV) у разі вірусемії наприкінці 24-тижневої терапії інтерфероном були ідентичними в групах А и Б (58 проти 60 % і 55 проти 48 % відповідно). Наприкінці 24-тижневого спостереження швидкість нормалізації рівня АЛТ в обох групах не відрізнялася (35 проти 43 %), у той час як швидкість КВ була вищою в групі Б (40 %), ніж А (23 %), але розходження не були достовірними (p = 0,14). Стійка повна відповідь, тобто РНК HCV негативний результат наприкінці спостереження та підтримка АЛТ у нормальних межах у періоді спостереження, частіше зустрічалася в групі Б (38 %), ніж А (18 %), хоча розходження не були достовірними (p = 0,08). Частота реактивації HCV після інтерферонотерапії була нетривалою та значно нижчою в групі Б (16 %), ніж А (59 %;
<$E p~<<~0,01>). Хоча це комбіноване лікування не призводило до досить тривалої повної відповіді, воно могло служити як допоміжна антивірусна терапія у разі визначеного дозування та тривалості. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!

Дод. точки доступу:
Kawata, S. ; Tamura, S. ; Imai, Y. ; Inui, Y. ; Nagase, T. ; Maeda, Y. ; Yamasaki, E. ; Tsushimo, H. ; Igura, T. ; Himeno, S. ; Seki, K. ; Matsuzava, Y.

Видання зберігається у :