РА363698
Фузік, М. М. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України.
Територіально-часові особливості захворюваності на рак щитоподібної залози у популяції, яка зазнала впливу радіоактивного йоду внаслідок аварії на ЧАЕС [Text] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !ovixd.pft: FILE NOT FOUND! !ofizxar_H.pft: FILE NOT FOUND! !Oprim_H.pft: FILE NOT FOUND! !Oisbncnk_H.pft: FILE NOT FOUND! !oant_H.pft: FILE NOT FOUND! !opri451_H.pft: FILE NOT FOUND! !Opris488_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
Тематичні рубрики:

Географічні рубрики:


Анотація: Проведено порівняльний аналіз захворюваності на рак щитовидної залози (ЩЗ) в населення, яке зазнало опромінення за рахунок радіоактивного йоду внаслідок аварії на ЧАЕС. Наведено результати аналізу цієї захворюваності осіб віком 1 - 18-ти років на момент аварії, що мешкають на дослідних (з поглинутими ЩЗ середньообласними дозами 35 мГр та більше) і контрольних (до 35 мГр) територій. Виявлено суттєві відмінності рівня та динаміки захворюваності населення, що мешкає на територіях цих груп. З'ясовано, що рівень захворюваності на рак ЩЗ і темпи його зростання були суттєво вищими на дослідних територіях у порівнянні з контрольними у чоловічій та жіночій популяціях. Ці розбіжності притаманні майже всім віковим групам за винятком осіб віком 70-ти років і більше. У старших вікових групах латентний період розвитку радіаційно індукованого раку ЩЗ є тривалішим. Виявлено кореляційний зв'язок між середніми поглинутими ЩЗ дозами опромінення за рахунок радіоактивного йоду дітей і підлітків (віком 1 - 18-ти років) на момент аварії та рівнем захворюваності на рак ЩЗ зазначеної субкогорти через 20 років після аварії для областей ($Eroman P~~0,01). Проведено регресійний аналіз зазначених параметрів для спрощення оцінювання можливих радіаційних ризиків. Надлишковий абсолютний ризик (EAR) на рівні 4,92 (95 % ДІ 1,53 - 8,31) на $E10 sup -4 люд.-Гр і надлишковий відносний ризик (EER) 2 22,2 (95 % ДІ 6,9 - 37,6) на 1 Гр є величинами, які узгоджуються зі значеннями цих показників в інших епідеміологічних дослідженнях. Проаналізовано інтегровані дані населення дев'яти областей України, Білорусі, Росії з найбільшими опадами радіоактивного
йоду. У 1991 р. повікові показники звхорюваності на рак ЩЗ населення територій, що вивчаються, у віковому діапазоні 0 - 34-х років на момент аварії вірогідно перевищують показники контрольних областей. У 1996 та 2001 рр. цей ексцес поширився на більш старші вікові групи: 0 - 54 роки на момент аварії. Починаючи з вікової субкогорти 30 - 34-х років на момент аварії (1952 - 1956 рр. народження) в усіх вікових групах зростала кратність перевищення захворюваності на рак ЩЗ серед населення у порівнянні з контрольною популяцією. Це свідчить про наявність радіаційного ексцесу на рак ЩЗ у дітей і дорослих, установлений у більш віддалений період після аварії через більш тривалий латентний період у опромінених старших вікових групах. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!
Файл:  09fmmvac.zip - 0Перейти: /ard/2009/
Видання зберігається у :