Лозиняк, П. Ю.
Геологічна будова Черхавської куліси (Берегова скиба Українських Карпат) [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
Тематичні рубрики:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
геологічна будова -- Карпати -- світа -- горизонт -- олістострома -- шар'яж -- скиба -- луска -- складка -- куліса -- останець -- нафтогазоносність
Анотація: За літологічними різновидами крейдово-палеогенового комплексу та внутрішньою будовою Берегова скиба за простяганням поділяється на три частини (куліси): Черхавську (північно-західну), Витвицьку (центральну) та Бухтовецьку (південно-східну). Черхавська куліса збудована низкою дрібних складок-лусок, які загалом утворюють пластину (покрив) клиноподібної форми, гострим кутом спрямовану в бік південних скиб. Еоценовий комплекс тут був підрозділений на витвицьку та попельську світи, а олігоценовий представлений лише нижньоменілітовою підсвітою. Попельська товща розглядається не як самостійна світа, а як олістостромовий горизонт у складі бистрицької світи, а витвицька - розділена на манявську та пасічнянську світи. У Витвицькій кулісі еоценові утворення підрозділені на манявську, вигодську та бистрицьку світи, а олігоцен-нижньоміоценові - на нижньо-, середньо- та верхньоменілітову підсвіти і поляницьку світу. Товщина покриву куліси місцями перевищує 2 км, і тут поряд з дрібними складками-лусками спостерігаються і нормальні різнонахилені і значні за розмірами антикліналі. Внутрішня будова Бухтовецької куліси представлена малопотужною пластиною з горизонтальним заляганням і деяким зануренням у фронтальній північно-східній частині її підошви. На поверхні крейдово-палеогенові утворення куліси формують як окремі тектонічні останці (долина Пруту), так і півостанці (район Биткова - Надвірної). !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!

Дод. точки доступу:
Малетич, Ю. І.; Балацький, Р. С.