Das, S.
Circuit theory approach with fractional calculus to describe half-space geophysical analysis for transient electro-magnetic method [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!
Переклад назви: Застосування теорії кіл і дробового диференціального числення під час геофізичного аналізу для опису становлення електромагнітного поля у півпросторі

Рубрикатор НБУВ:
Тематичні рубрики:


Шифр журнала:

Анотація: Викладено новий підхід до опису становлення електромагнітного поля (СЕП) у межах теорії кіл, який використано для побудови залежності провідності від глибини та інших задач розвідувальної геофізики. У застосуванні до методу СЕП здійснено збудження на земній поверхні імпульсним магнітним моментом і реєстрацію імпульсного відклику. Розв'язання системи рівнянь електромагнітного поля у формулюванні потенціалу Щелкунова та його розклад на моди дозволяють одержати картини дифузії IED- і IHD-полів в однорідній або шаруватій Землі, що є подібними до поширення "кілець диму". Фізичні дослідження полегшують опис поведінки структури поля, а також швидкостей і профілів дифузії. Спостереження проводять на вході кола, тобто однорідної чи шаруватої Землі. Залежність потенціалу від часу містить інформацію про природу півпростору і її можна зіставити із уявною провідністю у пункті дослідження. Аналіз цього підходу призводить до ідей дробового диференціального числення та використання для опису напівнескінченної системи (Землі) похідної порядку ISD, яка пов'язує вольт-амперні характеристики. Розв'язок цих диференціальних рівнянь вказує на степеневу залежність струму та напруги від часу, що виникають внаслідок імпульсного збудження та спостерігаються в експериментах. Пояснено поведінку кола, що виникає в результаті багаторазових відбиттів у шаруватому півпросторі, які зумовлюють нелінійні log-log залежності напруги від часу. Дослідження в цьому напрямі дадуть можливість розробити нові пакети розв'язання оберненої задачі для побудови залежності провідності від глибини у шаруватій Землі методом СЕП. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!

Дод. точки доступу:
Bhattacharya, Sh.; Keshwani, R. T.; Sundar Rajan, S.