Кочубей, Н.
Складність як концепт сучасного освітнього дискурсу [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
УДК:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
феномен складності -- феномен сложности -- phenomenon of complexity
Анотація: Констатовано, що сучасне розуміння світу як складного та постійно змінюваного вимагає відповідного мислення; доведено, що фундаментальні засади мислення людини закладаються саме у процесі освіти та навчання. Репрезентовано чинники, що впливають на феномен складності, зокрема: учасники освітньої комунікації, способи пізнавально-освітніх комунікацій, ускладнення змісту освіти, методи його викладання та роботи вчителя. Відзначено, що мережні технології на сьогодні є також одним із дієвих чинників створення умов для становлення сучасного критичного нелінійного мислення учнів і вчителів. Охарактеризовано сучасне мислення як мислення інноваційне, багатоваріантне, можливісне (посибілістське) і складнісне. Аргументовано відповідність нелінійного складнісного мислення, що розкриває і розвиває особистість як учня, так і вчителя, сучасному етапу розвитку науки, а також інноваційному характеру розвитку суспільства в цілому; відзначено, що інноваційний характер розвитку суспільства не вичерпується лише досягненнями у сфері науки і техніки. Обгрунтовано чинники, що впливають на цей процес: створення соціального середовища широких можливостей для реалізації потенціалу кожної особистості; її постійний розвиток і самовдосконалення; потенціал економічних суб’єктів. Зазначено, що без такого соціального середовища держава може бути технічно і науково розвиненою, але не інноваційною.
Констатировано, что современное понимание мира как сложного и постоянно меняющегося требует соответствующего мышления; доказано, что фундаментальные основы мышления человека закладываются именно в процессе образования и обучения. Представлены факторы,влияющие на феномен сложности, в частности: участники образовательной коммуникации, способы познавательно-образовательных коммуникаций, усложнение содержания образования, методы его преподавания и работы учителя. Отмечено, что сетевые технологии на сегодня являются также одним из действенных факторов создания условий для становления современного критического нелинейного мышления учеников и учителей. Охарактеризовано современное мышление как мышление инновационное, многовариантное, вероятностное и сложное. Аргументировано соответствие нелинейного сложного мышления, раскрывающего и развивающего личность как ученика, так и учителя, современному этапу развития науки, а также инновационному характеру развития общества в целом. Отмечено, что инновационный характер развития общества не исчерпывается только достижениями в области науки и техники. Обоснованы факторы, влияющие на этот процесс: создание социальной среды широких возможностей для реализации потенциала каждой личности, ее постоянное развитие и самосовершенствование; потенциал экономических субъектов. Указано, что без такой социальной среды государство может быть технически и научно развитым, но не инновационным.
The modern understanding of the complex and always changing world needs the appropriate way of thinking. The fundamental principles of the human thought are laid exactly in the process of education and studying. It requires the constant work on the education content, knowledge translation methods, and ways of constructing the educational communications. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!