РА326982
Гальцов, І. О. Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т".
Підвищення якості металоконструкцій з аустенітної, метастабільної сталі [Text] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !ovixd.pft: FILE NOT FOUND! !ofizxar_H.pft: FILE NOT FOUND! !Oprim_H.pft: FILE NOT FOUND! !Oisbncnk_H.pft: FILE NOT FOUND! !oant_H.pft: FILE NOT FOUND! !opri451_H.pft: FILE NOT FOUND! !Opris488_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
Тематичні рубрики:


Анотація: Вивчено розподіл залишкових напруг, появу неметалевих включень, міжкристалітної корозії, тріщин, релаксації напруг і процесів формозміни (деформацій), зміни зони пластичних деформацій "2Вп" залежно від швидкості охолодження звареного з'єднання сталі 10Х13Г18ДУ. Сформульовано та доведено, що в результаті термодеформаційного циклу зварювання на метал шва й ПШЗ даної сталі, залежно від швидкості охолодження, газового захисту й особливостей протікання фазоструктурних перетворення, підвищується межа плинності $Esigma sub roman т металу шва (у 1,7 разів за умов зварювання в середовищі $Eroman CO sub 2 і 1,4 разів в Ar) та ПШЗ (в 1,4 разів за умов зварювання в середовищі $Eroman CO sub 2 і 1,12 разів в Ar), що надалі визначає появу залишкових напруг, які дорівнюють $E(2~ symbol Ш ~2,5) sigma sub roman т. Розроблено математичну модель та виявлено основні закономірності формування залишкових напруг у сталі 10Х13Г18ДУ за зміною $Ealpha-фази (мартенситу) ($Esigma sub roman залишк. ~ ($Ealpha-фази)). Вивчено причини зміни деформативності конструкції від кінетики перерозподілу залишкових напруг у часі (релаксації) $Esigma sub roman залишк. ~ (f-прогину). Досліджено поводження сталі 10Х13Г18ДУ за умов високотемпературного нагрівання та показано, що знизити рівень напруг, небажаних структур, фаз та імовірності утворення тріщин можна за умов зменшення часу перебування металу шва і ЗТВ у критичному інтервалі температур фазоструктурних перетворень $E450~ symbol Ш ~800~ symbol Р roman C. Установлено, що досягнення таких таких умов є можливим у разі застосування примусового охолодження звареного з'єднання.
Визначено, що оптимальною швидкістю примусового охолодження є: $Eroman {W sub 6~-~5 sup охол ~, але не більше $Eroman {W sub 6~-~5 sup охол ~ за температур $E600~ symbol Ш ~500~ symbol Р roman C, ресурсоощадний теплопоглинач з активованим (вируючим) шаром рідини $Eroman {W sub 6~-~5 sup охол ~ і в якому застосовується пористий матеріал (скловата, мінераловата), просочений рідиною ($Eroman {W sub 6~-~5 sup охол ~). !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!
Видання зберігається у :