Михайличенко, К. М.
Відновлення транзитного потенціалу як чинник підвищення конкурентоспроможності України [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
УДК:
 338.47 
Тематичні рубрики:

Географічні рубрики:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
транзитні перевезення -- транспортна інфраструктура -- ринок транспортних послуг -- конкурентоспроможність країни -- державна політика
Анотація: Протягом останніх років наша держава стрімко втрачає статус країни-транзитера і стає неконкурентоспроможною на міжнародному ринку транспортних послуг. Доведено, що основними причинами скорочення транзиту в Україні на сьогодні є складні економічні й політичні відносини з Росією, внаслідок яких реалізується цілеспрямована політика РФ щодо виключення України з глобальних транзитних вантажопотоків; недостатність темпів та обсягів розбудови національної транспортної інфраструктури, техніко-технологічне відставання якої суттєво здорожує процес доставки товару і призводить до переорієнтації транспортних потоків в обхід території України; відсутність належного сервісу та уваги до потреб клієнтів з боку державних транспортних монополій і державних контролюючих органів та служб, що негативно позначається на швидкості перевезень, обумовлює високий рівень транспортних тарифів і відсутність гарантій збереження вантажів. Запропоновано напрями й заходи державної політики, реалізація яких сприятиме відновленню транзитного потенціалу України. Насамперед необхідно зосередити увагу на розбудові інфраструктури шляхів згідно з перспективними напрямами транзитних вантажопотоків; реалізації масштабних інвестиційних проектів, спрямованих на розвиток транзитних перевезень, зокрема щодо розвитку портової інфраструктури, ліквідації "вузьких місць" залізничної інфраструктури, підвищенні експлуатаційної надійності й технічних характеристик автомобільних доріг, розбудові відповідно до сучасних європейських стандартів пунктів перетину кордону. Важливими кроками в цьому процесі мають стати спрощення правил перевезення вантажів територією України, формування ефективної тарифної політики, здатної зацікавити експедиторів і вантажовласників до співпраці з транспортними підприємствами України, подальший розвиток сучасних логістичних технологій, мультимодальних перевезень, а також активний пошук вантажної бази у спосіб формування вигідних пропозицій та умов для здійснення транспортування територією України. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!