Несіна, І. П.
Молекулярно-біологічні особливості серозного раку яєчника хворих з агрегацією пухлинної патології у родоводах [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
Тематичні рубрики:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
рак яєчника -- сімейна історія раку -- експресія біомолекулярних маркерів p53 -- BRCA1 -- Ki-67 -- щільність мікросудин -- рецептори стероїдних гормонів
Анотація: Мета роботи - дослідити експресію низки біомолекулярних маркерів у пухлинній тканині хворих на серозний рак яєчника (РЯ) з різним типом обтяженості родоводів онкологічною патологією. Об'єктами дослідження були зразки операційного матеріалу 39 пацієнток із РЯ (середній вік 49,9 +- 8,0 року) з III - IV стадією пухлинного процесу; 24 хворі (I група) мали здорових родичів, 8 (II група) - агрегацію у родоводах раку молочної залози (РМЗ) і РЯ та 7 (III група) - агрегацію у родоводах раку ендометрія (РЕ) та раку органів шлунково-кишкового тракту (РОШКТ). Проведено імуногістохімічне дослідження білків p53, BRCA1, рецепторів естрогенів і прогестерону (ER і PR), маркера проліферуючих клітин - Ki-67 та щільності мікросудин. Встановлено, що ядерна локалізація білка BRCA1 наявна у пухлинах 9 (23,7 %) хворих зі спорадичними формами РЯ і 2 (5,3%) - з агрегацією у родоводах РЕ/РОШКТ та не виявлена у пухлинах пацієнток з нагромадженням у сім'ях РЯ/РМЗ. Найбільшу кількість клітин з експресією p53 визначено у пухлинах хворих II групи (48,8 +- 2,5 %) у порівнянні з новоутвореннями у хворих I (34,6 +- 1,4 %) і III (17,8 +- 1,8 %) груп. Частота пухлин з негативним рецепторним фенотипом (ER<^>-PR<^>-) у I, II і III групах становила 33,3; 50,0 та 28,6 %, середня кількість проліферуючих клітин - 25,9 +- 1,4; 32,2 +- 2,7 і 33,1 +- 2,8 % відповідно. Щільність мікросудин у відповідних пухлинах становила 71,3 +- 2,9; 64,4 +- 2,1 і 38,6 +- 1,8 судини на 1 мм<^>2 пухлинної тканини. Висновок: фенотипові особливості новоутворень хворих на серозний РЯ асоціюються з певним типом обтяженості їх родинного анамнезу онкологічною патологією, можуть відображати патогенетичні особливості, які передують виникненню захворювання, і бути предиктивними показниками виживаності хворих. Виявлені відмінності необхідно враховувати під час призначення пацієнткам із РЯ персоніфікованої протипухлинної терапії. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!

Дод. точки доступу:
Юрченко, Н. П.; Глущенко, Н. М.; Проскурня, Л. А.; Бучинська, Л. Г.