Надутов, В. М.
Вплив режимів електроіскряного оброблення на формування твердих розчинів у стопах міді з залізом і кобальтом [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
Тематичні рубрики:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
високодисперсні порошки -- магнітні властивості -- рентгеноструктурний аналіз -- електронна мікроскопія -- магнітометрія
Анотація: За допомогою методів рентгеноструктурного аналізу, електронної мікроскопії та магнітометрії досліджено структуру, фазовий склад, дисперсність і магнітні властивості високодисперсних порошків стопів міді з залізом і кобальтом, одержаних за методом електроіскрової обробки у дистильованій воді, етиловому спирті та газі. Показано, що у процесі електроіскрової обробки в порошках формуються пересичені тверді розчини між міддю, залізом і кобальтом та їх оксиди CoO, Cu2O, FeO й карбіди Co3C, Fe2C, Fe3C, кількість яких суттєво залежить від типу робочої рідини. Показано, що електроіскрова обробка призводить до значного подрібнення структури; при цьому форма частинок порошків близька до сферичної, а їх розміри знаходяться в інтервалі від 0,1 до 10 мкм. Концентрація металів у твердих розчинах після електроіскрової обробки набагато (на 2 - 3 порядки) перевищує рівноважні значення концентрації для цих систем у масивних зразках. Магнітні властивості порошків стопів Cu - Co і Cu - Fe визначаються їх фазовим складом і дисперсністю, які залежать від робочої рідини. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!

Дод. точки доступу:
Перекос, А. О.; Мордюк, Б. М.; Войнаш, В. З.; Єфімова, Т. В.; Залуцький, В. П.; Кабанцев, Т. Г.