Шаран, О. В.
Використання міжпредметної інтеграції як засобу інтелектуального розвитку дитини 5 - 7 років [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
УДК:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
інтелектуальний розвиток дитини -- освітній процес -- міжпредметна інтеграція -- навчання математики -- вивчення чисел першого десятка та позначення їх цифрами -- старший дошкільний вік -- молодший шкільний вік
Анотація: Розглянуто проблему інтелектуального розвитку дитини 5 - 7 років. Основний акцент зроблено на формуванні елементарних математичних уявлень дітей і використанні міжпредметної інтеграції на відповідних заняттях. Уточнено поняття "інтелектуальний розвиток дитини". Звернено увагу на потужні можливості впливу математики на інтелектуальний розвиток дітей і важливості формування основних математичних уявлень і понять на інтеграційній основі, яка є найбільш природною для сприймання дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Використання міжпредметної інтеграції у процесі формування елементарних математичних уявлень сприяє інтелектуальному розвитку дитини 5 - 7 років. Матеріали і методи. Теоретичний аналіз (визначення провідної ідеї та розробка гіпотези дослідження); структурно-логічний аналіз змісту і структури навчального процесу; спостереження. Розглянуто можливості для інтеграції змісту предметів, що вивчаються у дошкільному закладі та початковій школі, у процесі вивчення однієї з основоположних тем курсу математики - формування поняття числа у межах першого десятка. Виділено основні етапи цього процесу. Наголошено на необхідності підготовчого етапу, суть якого полягає в активному оперуванні скінченними предметними множинами. Звернено увагу на послідовність дій педагога, описано типові вправи, які доцільно опрацювати у процесі вивчення кожного числа і зображення його цифрою. У процесі виконання завдань доцільно широко використовувати міжпредметні зв'язки. Зроблено висновки, що інтеграцію важливо, доцільно та можливо використовувати як в дошкільному закладі, так і в початковій школі, оскільки цим забезпечуються оптимальні умови для формування математичної компетентності дитини та її інтелектуального розвитку. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!

Дод. точки доступу:
Шаран, В. Л.