Shevchuk, L.
Identification of special features in the electrolysis-cavitation water treatment in pools [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
УДК:
Тематичні рубрики:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
кавітаційне очищення води -- електролізне очищення води -- біологічне забруднення -- органічні домішки -- хімічно-активні радикали
Анотація: Розроблено інноваційну технологію електролізно-кавітаційного водоочищення та водопідготовки басейнів. Даний метод належить до групи фізичних методів водоочищення і його перевагою є відсутність потреби у вартісних хімічних дезінфектантах і високий до 97 - 98 % ступінь очищення води від біологічних та органічних забруднювачів (БОЗ). Типовий технологічний процес електролізного водоочищення, який базується на електролізному розчепленні кухонної солі з утворенням хімічно активованого гіпохлориду натрію, доповнено операцією кавітаційного знезараження води від БОЗ. Попередня кавітаційна обробка води басейнів на 75 - 80 % понижує ступінь її забруднення, що приблизно вдвічі понижує потребу в продукованому електролізними апаратами дезінфектанті. Це пропорційно на 45 - 50 % зменшує тривалість роботи енергозатратного електролізного обладнання і на третину понижує затрати електроенергії на водоочисні операції. Для кавітаційного знезараження води басейнів розроблено нову конструкцію промислового варіанту віброкавітатора резонансної дії; досліджено умови збурення в ньому кавітаційних процесів; розроблено методику проектування та розрахунків його основних вузлів і деталей. Передуючий електролізному водоочищенню блок віброкавітаторів забезпечує окиснення органічних домішок забрудненої води, у тому числі і сечовиною, до 75 - 77 %. Ступінь біологічного знезараження води у цьому випадку сягає 80 - 82 % за продуктивності 3 - 3,5 м<^>3/год. Потужність електромагнітів приводу віброкавітаторів становить 1 - 1,5 кВт, що на порядок є меншою у порівнянні з потужністю електролізних апаратів. Завдяки цьому запропоноване поетапне кавітаційне та електролізне водоочищеня понижує сумарні енергозатрати на здійснення водоочисної операції. Для стандартних басейнів з об'ємом води 3000 м<^>3 із електролізним водоочищенням запровадження додаткового кавітаційного надасть можливість щомісячно понизити енергозатрати на водоочисні операції приблизно на 1200 - 1500 кВт. Розглянуто правові аспекти використання запропонованих рішень у частині, що стосується виробничого впровадження електролізно-кавітаційного водоочисного процесу та підвищення безпеки користувачів водних процедур і послуг. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!

Дод. точки доступу:
Aftanaziv, I.; Strutynska, L.; Strogan, O.; Samsin, I.