Кравченко, М. О.
Регулювання інноваційної діяльності: досвід провідних країн світу для України [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
УДК:
 331.2 
Тематичні рубрики:

Географічні рубрики:
  


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
інноваційна політика -- інноваційний розвиток -- інноваційна діяльність -- стратегічні пріоритети -- інвестиції -- сталий розвиток
Анотація: Розглянуто регулювання інноваційної діяльності (ІД) у провідних країнах світу та Україні. Проаналізовано чинники, що впливають на ефективність ІД, та методи реалізації інноваційної політики держав із різним рівнем економічного розвитку. Проведено аналіз національних інноваційних систем деяких світових держав, який показує, що ефективність ІД в країні залежить від того, наскільки тісно здійснюється взаємозв'язок між наукою і бізнесом. Доведено важливість своєчасних масштабних державних інвестицій у науку й освіту, а також на створення необхідних умов для швидкої комерціалізації результатів наукових розробок. Розкрито суть ІД, державної підтримки інновацій, види і методи державного регулювання й сфері ІД та способи фінансування ІД. З'ясовано стримуючі чинники інноваційного розвитку. Встановлено склад чинників, параметри їх впливу та способи регулювання в межах національної інноваційної політики країни. Досліджено місце України серед інших держав світу в розрізі регулювання ІД. Обгрунтовано вагомість удосконалення інноваційної політики. Виявлено чинники, що забезпечують інноваційний розвиток, та складники, що сприяють активізації ІД. Розглянуто перспективи вдосконалення інноваційної політики України для забезпечення сталого розвитку країни. Доведено, що активізація ІД в країні тісно пов'язана з її соціально-економічним розвитком, науковим потенціалом та ресурсними можливостями. Однак реалії сьогодення вказують на відсутність єдиного підходу до залучення відповідних чинників в ІД, тому для України доцільним є вивчення досвіду зарубіжних країн і адаптація до вітчизняних реалій окремих його елементів. Запропоновано заходи державної інноваційної політики, що сприятимуть активізації ІД в України для підвищення конкурентоспроможності продукції вітчизняних підприємств на світовому ринку. Сформовано найефективніші методи державного регулювання ІД, які доцільно застосувати в Україні. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!

Дод. точки доступу:
Глущенко, Г. Ю.