Марухленко, О. В.
Критеріальний апарат кластеризації регіонів України за ступенем інвестиційної привабливості щодо розвитку їх соціального потенціалу [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
УДК:
Тематичні рубрики:

Географічні рубрики:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
кластерний підхід -- методики кластерного аналізу -- інноваційна активність -- економічний розвиток -- інвестиційна привабливість -- соціальний потенціал регіону
Анотація: Обгрунтовано вибір і групування факторів та умов соціально-економічного розвитку регіону, які в подальшому стають ключовими характеристиками конкурентоспроможності регіону. Ці фактори, які слід враховувати під час виконання економічних реформ, мають обгрунтовуватися еволюцією поділу праці та відтворення в регіоні або групі регіонів. З огляду на поетапний характер реформ і вимоги конкурентного середовища регіону, які формуються під впливом об'єктивних чинників, виявлено взаємозв'язок між ключовими характеристиками соціально-економічного розвитку регіону та якістю їх управління в межах концептуальної моделі регіонального розвитку. При цьому управління здійснюється на оперативному, тактичному й стратегічному рівнях державної регіональної політики. Підкреслено, що кожен рівень забезпечується своєю групою факторів. Сформульовано принципи концептуальної моделі регіонального розвитку на основі кластеризації. Використання цього методу передбачає забезпечення конкурентоспроможності регіону за рахунок розвитку факторів, що забезпечують оперативний рівень управління; продуктивних факторів, що забезпечують тактичний рівень управління; стійких факторів, що забезпечують стратегічний рівень управління. Зазначено, що концептуальна модель кластеризації регіонів України за ступенем інвестиційної привабливості щодо розвитку їх соціального потенціалу під час реалізації економічних реформ повинна передбачати використання чинників, які їх забезпечують, для підтримки розвитку чинників продуктивної та стійкої групи факторів, а не навпаки. Запропоновано критеріальну складову кластеризації регіонів України за ступенем інвестиційної привабливості щодо розвитку їх соціального потенціалу для виконання економічних реформ у рамках державної регіональної політики. Виконання основних напрямів реформ має базуватись на відповідних об'єктивних факторах. Для реалізації такої моделі запропоновано теоретичний підхід до ефективного механізму державного моніторингу для виконання економічних реформ. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!