Накісько, О. В.
Сільськогосподарські інтегровані об'єднання в Україні: сучасний стан та перспективи розвитку [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
УДК:
Тематичні рубрики:

Географічні рубрики:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
інтеграція -- інтегровані формування -- інтеграційні процеси -- інвестиції -- інновації -- інвестиційний клімат -- кооперація -- сільське господарство -- ринкова інфраструктура -- диверсифікація -- асоціації -- аргохолдинг
Анотація: Розглянуто сучасний стан сільськогосподарських інтегрованих об'єднань в Україні. Проаналізовано їх значне розповсюдження, досліджено різноманітність форм інтеграції в розвинутих країнах Європейського союзу й США, доведено їх вирішальне значення в забезпечені продовольчої безпеки країни та значний вклад у міжнародну торгівлю. Розглянуто досвід формування вертикально інтегрованих структур в АПК. Доведено, що створення вертикально інтегрованих структур в АПК вирішує проблему продовольчої безпеки країни, збільшує експорт продовольства, зменшує диспропорції між галузями, оптимізує цінові ланцюжки від виробника аграрної продукції докінцевого споживача. Привернуто увагу до актуальності дослідження сучасного стану розвитку кооперації у сільській місцевості в умовах сприяння її відродженню, серед яких: законодавчі вимоги формування багатоукладної аграрної економіки як основи господарювання на селі, розвиток фермерських господарств, виробничих сільськогосподарських кооперативів і інших відносно нових організаційних форм аграрного підприємництва. Оскільки в даний час держава не має достатньо коштів для становлення оптового ринку, доцільно створювати альтернативні, малі організаційні форми оптових продажів на селі. Це може бути кооперація у сфері заготівель і збуту сільськогосподарської продукції. Такі кооперативи покликані виконувати окремі маркетингові функції. Узагальнено особливості розвитку вітчизняних і зарубіжних інтегрованих формувань, мотивація безпосередніх учасників до спільних виробничо-економічних і маркетингових дій, узгодження й проведення спільної економічної, науково-технічної політики, формування регіональних господарських комплексів. Розглянуто переваги й недоліки кооперації серед інших організаційно-правових форм, а також переваги й недоліки, які надають агрохолдинги сільськогосподарським товаровиробникам. Узагальнення проведених досліджень надало можливість дослідити мотивацію основних учасників, способи здійснення інтеграційних процесів у ринкових умовах. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!

Дод. точки доступу:
Майборода, О.