Сидорко, І.
Управління ризиками у клініко-діагностичних лабораторіях [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
Тематичні рубрики:

Географічні рубрики:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
управління ризиками -- лабораторна медицина -- медичні помилки -- лабораторна діагностика -- нормативне забезпечення -- контроль і оцінка якості
Анотація: Прийняття соціально відповідальної практики управління організацією сприяє більшій інформованості під час ухвалення рішень, що базується на кращому розумінні очікувань суспільства, передбаченні ризиків і можливостей. Відповідальне управління організацією здатне поліпшити її стосунки з зацікавленими сторонами. Заохочення слідувати нормативним зобов'язанням веде до рішень, які з більшою вірогідністю отримають підтримку та довіру тих, хто їх реалізує і на кого вони впливають. Результатом може бути вдосконалення практик управління ризиками та поліпшення репутації організації. Поняття "ризик" сьогодні має досить широкий зміст і використовується в абсолютно різних контекстах. Синонімами ризику можуть виступати такі поняття, як "небезпека", "загроза", "неблагополуччя" та т.п. Однак у багатьох визначеннях ризику в науковій літературі цей термін використовується в деякому спеціальному сенсі, де ризик пов'язаний перш за все з поняттям невизначеності. Тому під ризиком розуміють невизначеність, результатом якої може стати та чи інша несприятлива подія. Клінічні ризики - ризики, що виникають безпосередньо у разі надання медичної допомоги. Вони включають клінічні помилки та халатність, інфекції у разі надання медичної допомоги та неотримання згоди. Принципи управління ризиками та необхідність їх використання ефективно застосовуються в багатьох галузях народно - господарської діяльності та державного управління, включаючи охорону здоров'я, а також установами, що забезпечують регуляторну діяльність у цих сферах, в тому числі у клініко-діагностичних лабораторіях. Сьогодні профілактика, як управління якістю здоров'я пацієнта стала домінантною ланкою медицини, де не останнє місце посідає лабораторна діагностика, яка здатна виявляти ризики виникнення багатьох хвороб. Наявність в системі охорони здоров'я лише окремих фрагментів ризик діяльності зумовлює необхідність формування на їх переважній більшості ефективної комплексної системи управління ризиками, яка має відбуватися з дотриманням певних вимог і принципів: визначення особливостей формування системи; оптимізація моделі управління ризиками медичних структур; обгрунтування передумов впровадження комплексної системи управління медичними ризиками та оцінка ефективності її функціонування. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!

Дод. точки доступу:
Байцар, Р.