Атаманчук, З. А.
Проблеми та перспективи розвитку корпоративного управління в Україні [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
УДК:
Тематичні рубрики:

Географічні рубрики:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
корпоративний сектор -- корпоративне управління -- корпоративні організаційні структури -- акціонерне товариство -- приватизація -- власність -- концентрація власності
Анотація: Мета роботи - з'ясування сутності корпоративного управління, вивчення особливостей формування корпоративного сектора в Україні, дослідження існуючих проблем та окреслення перспективних шляхів розвитку системи корпоративного управління. Розглянуто підходи до визначення поняття "корпоративне управління". З'ясовано роль системи корпоративного управління у вітчизняній економіці й особливості формування корпоративного сектора в нашій державі, основу якого становить неефективна структура акціонерної власності, наявність у держави великої кількості акцій і необхідність розв'язання проблеми управління державними корпоративними правами, а також потужне податкове навантаження. На основі розглянутих особливостей двох систем корпоративного управління: інсайдерської, в якій власність сконцентрована в руках кількох осіб, що володіють значними частками корпоративного майна, та аутсайдерської, за якої акціонерна власність є достатньо розпорошеною, обгрунтовано українську модель корпоративного управління, що на сучасному етапі перебуває на стадії свого становлення та поєднує елементи як першої, так і другої системи. Акцентовано увагу на тому, що, незважаючи на суттєві вади сучасних корпорацій, саме вони здатні забезпечити найвищу ефективність виробництва, що може стати поштовхом для економічного поступу нашої держави. Запропоновано конкретні заходи щодо вдосконалення системи функціонування корпоративного сектора економіки України, зокрема: ефективна нормативно-правова база; приведення внутрішніх положень, діючих на рівні акціонерних товариств, у відповідність з нормами чинного законодавства; підвищення конкурентоспроможності українського фондового ринку; перетворення держави як власника акцій в ефективного акціонера через створення належної системи державного регулювання ринку капіталу; детінізація корпоративного сектора з метою покращення процедури розкриття інформації; удосконалення організаційно-управлінської структури акціонерних товариств шляхом чіткого розподілу влади, відповідальності та підзвітності; оптимізація дивідендної політики; ефективний менеджмент корпорацій; покращення рівня корпоративної культури; формування дієвої системи корпоративного контролю. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!