Лещух, І. В.
Підвищення центро-периферійної взаємодії обласного центру та районів області: концептуальний аспект [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
УДК:
Тематичні рубрики:

Географічні рубрики:


Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
центро-периферійна взаємодія -- обласний центр -- райони області -- регіональний розвиток -- регіональна політика -- агломерація -- туризм -- міжмуніципальна співпраця
Анотація: В Україні партнерство обласних центрів та районів області має великий потенціал у контексті сприяння розвитку територій, адже його реалізація в довгостроковій перспективі дозволить подолати диспропорційність у рівні соціально-економічного розвитку територій і підвищити життєздатність регіону загалом. Однак, зважаючи на те, що зазначений потенціал сьогодні не задіяний повною мірою, важливим є налагодження діалогу між територіальними громадами центру та периферії щодо пошуку можливостей і перспектив спільного розвитку. Запропоновано концептуальний підхід до підвищення центро-периферійної взаємодії обласного центра та районів області на сучасному етапі децентралізації. Акцентовано, що базовим принципом політики підвищення центро-периферійної взаємодії обласного центра та районів області має стати принцип сталості (досягнення економічного, екологічного та соціального балансу), а досягнення пріоритетів сталого розвитку повинно узгоджуватись із іншими принципами ефективної центро-периферійної взаємодії (зокрема, паритетності, інклюзивності, ефективності, результативності та стратегічної орієнтації, інноваційності, розвитковісті, соціальної згуртованості, резистентності та ін.). Встановлено (з урахуванням іноземного досвіду та вітчизняних реалій регіонального розвитку), що основними напрями взаємодії досліджуваних адміністративних одиниць мають бути: модернізація інфраструктури; створення туристично-рекреаційної мережі; розвиток галузевих кластерів; продукування інновацій; розвиток інфраструктури підтримки бізнесу; диджиталізація; взаємодія в контексті розвитку соціальних і громадянських можливостей. Результати підвищення центро-периферійної взаємодії обласного центра та районів області повинні задовольняти три компоненти життєдіяльності громад регіону: економічний, соціальний, екологічний. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!