Нагорна, А. М.
Імплементація міжнародних стандартів, ратифікованих Україною, до національного законодавства щодо зниження ризику розвитку професійних захворювань і виробничого травматизму [] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND! УДК:

Шифр журнала:

Кл.слова (ненормированные):
професійні захворювання -- виробничий травматизм -- нещасні випадки -- імплементація -- ратифікація -- Конвенції -- Директиви -- Рекомендації -- законодавство України -- Міжнародна організація праці
Анотація: Після підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом (ЄС) Україна вживає значних зусиль для імплементації міжнародних рекомендацій і стандартів з безпеки та здоров'я на роботі. У 2018 році Кабінетом Міністрів України затверджено Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні, яка створює підгрунтя для реформування та приведення у відповідність національної системи безпеки та гігієни праці (БГП) до стандартів ЄС та Міжнародної організації праці (МОП). Крім цього, Директиви ЄС з БГП, такі як 2009/104/EC (2009 р.), 89/656/EEC (1989 р.), 89/654/ЄЕС (1989 р.), 89/391/ЄС (1989 р.) та 92/57/ЄЕС (1992 р.), закріплені в чинній нормативно-правовій базі через накази Міністерства соціальної політики України. Однак високі показники нещасних випадків на роботі та професійних захворювань вказують на те, що в Україні ще багато належить зробити, коли йдеться про запобігання професійним ризикам та сприянню безпеці, здоров'ю та добробуту працівників. Мета дослідження - аналіз та визначення стану імплементації міжнародних Конвенцій та Рекомендацій МОП, Директив ЄС щодо зниження ризику розвитку професійних захворювань і виробничого травматизму. Проаналізовані міжнародні та вітчизняні нормативно-правові акти, що регулюють ризики виникнення професійних захворювань і виробничого травматизму в Україні. Висновки: 1. Впровадження положень основних міжнародних нормативно-правових актів у сфері безпеки праці, зокрема, Конвенцій, Рекомендацій МОП та Директив ЄС, у національній правовій системі є необхідним для дієвого регулювання відносин щодо зменшення ризику розвитку професійних захворювань та виробничого травматизму. 2. Сьогодні є необхідним запровадження принципу відповідальності роботодавців за забезпечення безпеки та здоров'я працівників у всіх аспектах, пов'язаних з роботою, у тому числі щодо запобігання професійним ризикам їх оцінювання, консультацій з працівниками та участі працівників, нагляду за здоров'ям, інформування, а також забезпечення необхідної організації та засобів з суворим дотриманням послідовних та ієрархічних загальних принципів запобігання. 3. Забезпечення поширення сфери дії національного законодавства з БГП на всі галузі діяльності приватного, державного, кооперативного та соціального секторів, а також на всіх роботодавців і працівників за винятком певних особливих галузей державної служби та домашніх працівників; узгодження української системи інспекції праці з міжнародними трудовими нормами та передовою практикою, зокрема, з конвенціями МОП "Про інспекцію праці у промисловості й торгівлі" 1947 р. № 81 і "Про інспекцію праці в сільському господарстві" 1969 р. № 129. 4. Поліпшення умов праці в Україні фактично потребує наявності не тільки досконалої та сучасної правової бази, а й системи, яка забезпечує застосування й дотримання нормативних актів. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!

Дод. точки доступу:
Огородник, А. М.