Маколінець, В. І.
Вплив діадинамотерапії, ампліпульстерапії та електротерапії з використанням лінійно-частотно-модульованого сигналу на метаболічні процеси сполучної тканини [Text] !Otitkn.pft: FILE NOT FOUND! !oizd.pft: FILE NOT FOUND! !ospec.pft: FILE NOT FOUND! !oistaspk_H.pft: FILE NOT FOUND!

Рубрикатор НБУВ:
Тематичні рубрики:


Шифр журнала:

Анотація: Біохімічними методами проведено дослідження сироватки периферичної крові 70-ти статевозрілих щурів-самців лінії Вістар віком 6 місяців (у 4-х серіях експериментів), а також обстеження та лікування 30-ти пацієнтів з остеохондрозом попереково-крижового відділу хребта. Усі досліджені фізіотерапевтичні чинники викликали у експериментальних тварин різного ступеня активізацію метаболічних реакцій. Найбільш різкі зміни спостерігали під впливом діадинамічного струму. Зазначено, що лінійно-частотно-модульований сигнал (ЛЧМС) не призводить до вірогідних негативних порушень досліджуваних показників метаболізму. Застосування ЛЧМС у хворих на остеохондроз сприяє зменшенню вмісту глікопротеїнів до верхніх меж норми, а також хондроїтинсульфатів на 40 %. На підставі порівняних результатів ЛЧМС на організм хворих з впливом діадинамотерапії доведено підвищення активності лужної фосфатази та виявлено, що ампліпульстерапія не змінює вихідного рівня цього ферменту у хворих.
Биохимическими методами выполнено исследование сыворотки периферической крови 70 половозрелых крыс-самцов линии Вистар в возрасте 6 месяцев (в 4-х сериях экспериментов), а также обследование и лечение 30 пациентов с остеохондрозом пояснично-крестцового отдела позвоночника. Все исследования физиотерапевтическими факторами вызывают у экспериментальных животных разной степени активизацию метаболических реакций. Наиболее резкие изменения наблюдались под влиянием диадинамического тока. Линейно-частотно-модулированный сигнал (ЛЧМС) не приводит к достоверным отрицательным нарушениям исследуемых показателей метаболизма. Применение ЛЧМС у больных остеохондрозом способствует уменьшению содержания гликопротеинов до верхних границ нормы, а также хондроитинсульфатов на 40 %. При сравнении результатов ЛЧМС на организм больных с влиянием диадинамотерапии доказано повышение активности щелочной фосфатази, а амплипульстерапия не изменяет исходного уровня данного фермента у больных. !oprip481_H.pft: FILE NOT FOUND!

Дод. точки доступу:
Леонтьєва, Ф. С.; Гращенкова, Т. М.; Гаєвська, А. М.; Іванов, Г. В.; Маколінець, К. В.; Гуліда, Т. І.; Чатківська, І. М.

Видання зберігається у :