РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Геологические границы Среднеприднепровской гранит-зеленокаменной области
Пошуковий запит: (<.>I=Ж14166<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 950
Представлено документи з 1 до 20
...

Артеменко, Г. В.

Геологические границы Среднеприднепровской гранит-зеленокаменной области: 4 / Г. В. Артеменко, 1998


Одержано нові геохронологічні дані, які дозволяють обгрунтувати північну, східну й західну межі Середньопридніпровської граніт-зеленокам'яної області. На півночі вона включає Сумсько-Бєлгородський блок Воронезького кристалічного масиву, на сході - Новогорівську зеленокам'яну структуру Приазовського блоку Українського щита, на заході - Правобережний район Кіровоградського блоку. На цій частині території Східно-Європейської платформи розповсюджена граніт-зеленокам'яна асоціація порід віком біля 3100 млн рр. На Воронезькому кристалічному масиві та на Українському щиті виділено зеленокам'яні пояси віком - > 3360, 3260 - 3110, 3200 - 3000 і 2200 - 2060 млн рр.



НАДХОДЖЕННЯ:
Петрохимия вмещающих пород Клинцовского золоторудного месторождения (Украинский щит)

Белевцев, А. Р.

Петрохимия вмещающих пород Клинцовского золоторудного месторождения (Украинский щит): 4 / А. Р. Белевцев, В. С. Дудко [и др.], 1998


За допомогою петрохімічних діаграм та статистичної обробки біля 100 хімічних, спектральних та пробірних аналізів вміщуючих порід Клинцівського золоторудного родовища (Український щит, Кіровоградський блок) охарактеризовано декілька груп порід: біотитови плагіогнейси, гранітоїди, скарноїди. Біотитові плагіогнейси за складом слід розділити на тоналіт-тронд'ємітові й діоритові. Можливо їх можна порівнювати з найдавнішими сірими гнейсами, які зазнали неодноразової переробки в пізньому археї та ранньому протерозої (метасоматоз та метаморфізм амфіболітової фації). Рудна мінералізація позитивно корелюється з темноколірними біотитовими компонентами плагіогнейсів, для її локалізації сприятливими є діорито-гнейси.



НАДХОДЖЕННЯ:
Петрогенезис Варваровского массива ультрамафит-мафит-монцонитовых пород (северо-запад Украинского щита)

Щербаков, И. Б.

Петрогенезис Варваровского массива ультрамафит-мафит-монцонитовых пород (северо-запад Украинского щита). 20: 5, 1998


Встановлено, що Варварівський масив складений переважно монцодіоритами за участю плагіопіроксенітів, габроноритів та чарнокітоїдів. Він розглядається як поліфазний розшарований інтрузив, вихідна магма якого мала високомагнезіальний склад і була контамінована як у проміжній камері, так і на місці становлення. Масив є генетичним аналогом Єлань-В'язівського плутону, а також Бушвельд, Садбері, Стілуотер та інших контамінованих масивів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Геотермобарометр гранат+кордиерит+силлиманит+кварц и термодинамические условия образования кордиерит-содержащих гранитов и гнейсов Украинского щита

Курепин, В. А.

Геотермобарометр гранат+кордиерит+силлиманит+кварц и термодинамические условия образования кордиерит-содержащих гранитов и гнейсов Украинского щита: 6, 1998


С учетом новых экспериментальных и расчетных данных проведены оценка влияния летучих компонентов кордиерита на активность его миналов и калибровка геотермобарометра гранат+кордиерит+силлиманит+кварц. Последний использован для оценки термодинамических условий образования кордиеритсодержащих пород Украинского щита.



НАДХОДЖЕННЯ:
Природа ізоморфних заміщень у силікатах (до 90-річчя від дня народження В.С.Соболєва)

Білоніжка, П. М.

Природа ізоморфних заміщень у силікатах (до 90-річчя від дня народження В.С.Соболєва). 20: 6, 1998


Показано внесок В.С.Соболєва у вивчення закономірностей ізоморфних заміщень у силікатах. Проаналізовано вплив іонних радіусів, валентності, типу іонів, хімічного складу, координаційного числа й структурних особливостей мінералів, а також температури і тиску на іонний ізоморфізм. Висвітлено подальший розвиток проблем ізоморфізму М.В.Бєловим, В.В.Щербиною, В.А.Франк-Каменецьким та іншими кристалохіміками на основі нових методів дослідження кристалічних речовин. Особливу увагу звернено на аналіз нових даних щодо впливу тиску на ізоморфні заміщення і на доменний, блочний ізоморфізм.



НАДХОДЖЕННЯ:
В.С.Соболєв і розвиток термобарогеохімічного напрямку в мінералогії та петрології

Бакуменко, І. Т.

В.С.Соболєв і розвиток термобарогеохімічного напрямку в мінералогії та петрології. 20: 6, 1998


Проаналізовано внесок академіка В.С.Соболєва у розвиток термобарогеохімії та організацію сибірської термобарогеохімічної школи. Наведено низку праць, що висвітлюють результати досліджень газово-рідинних та розплавних включень у мінералах, автором і співавтором яких був В.С.Соболєв.



НАДХОДЖЕННЯ:
Про мінералогічні дослідження у Львівському університеті наприкінці ХVІІІ століття

Мельник, Ю. М.

Про мінералогічні дослідження у Львівському університеті наприкінці ХVІІІ століття: 4, 1998


Стаття присвячена великому вченому з енциклопедичними знаннями професору Львівського університету в період 1787 - 1805 рр. Бальтазару Гакке. Зроблено аналіз написаної ним у м. Львів (1791) та виданої в м. Відень (1792) монографії, в якій викладено результати досліджень кременів Придністров'я, проведених ним у польових і лабораторних умовах.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние температуры и электрического поля на электропроводность горных пород и минералов. 1. Яшма

Соболев, В. В.

Влияние температуры и электрического поля на электропроводность горных пород и минералов. 1. Яшма: 4 / В. В. Соболев, О. В. Орлинская [и др.], 1998


Встановлено явище аномального збільшення електропровідності яшми, яке зумовлено спонтанним утворенням електропровідних фаз при досягненні певної критичної температури і постійній напруженості електричного поля.



НАДХОДЖЕННЯ:
Уран-свинцовая изотопная система циркона: некоторые особенности интерпретации

Степанюк, Л. М.

Уран-свинцовая изотопная система циркона: некоторые особенности интерпретации: 4 / Л. М. Степанюк, 1998


Розглянуто теоретичні основи ізотопної геохронології, мінералогічні особливості кристалів циркону, деякі нюанси інтерпретації геохронометричних даних, які одержані уран-свинцевим методом по циркону із порід різного генезису. На конкретних прикладах показано можливості та обмеження уран-свинцевого ізотопного методу датування. Зроблено висновок, що уран-свинцевий ізотопний метод датування по акцесорному циркону дозволяє визначити вік лише самого циркону, а не породи, яка його вміщує. Тому надійне геохронометричне датування циркону ще не позбавляє від помилок при визначенні часу формування (утворення, тим більше перетворення) породи, що його вміщує.



НАДХОДЖЕННЯ:
Кристалохімічні праці Володимира Соболєва та їх розвиток у сучасній мінералогії

Павлишин, В. І.

Кристалохімічні праці Володимира Соболєва та їх розвиток у сучасній мінералогії. 20: 6, 1998


Стисло проаналізовано праці Володимира Соболєва (1908 - 1982), в яких висвітлено питання залежності координаційного числа від зовнішніх чинників мінералоутворення; ізоморфізму атомів у силікатах від температури, тиску й хімічного складу кристалів. Вперше в історії науки акцентовано увагу на наступну обставину. Концепція ПЛЗ ("periodic bond chain"), яка зв'язує морфологію кристалів з кристалічною структурою, опублікована в 1955 р. П.Хартманом і В.Пердоком, але основне правило цієї концепції - найбільш важливі габітусні грані (пояси) розвиваються паралельно напрямкам найбільш міцних хімічних зв'язків у кристалічній гратці - сформулював В.С.Соболєв ще в 1949 р. у своїй відомій книзі "Введение в минералогию силикатов".



НАДХОДЖЕННЯ:
Минералогические признаки полифациальности алмазоносных пород

Маракушев, А. А.

Минералогические признаки полифациальности алмазоносных пород. 20: 6, 1998


Устойчивые различия состава одноименных минералов, находящихся в виде включений в алмазе или слагающих алмазоносные породы (пироповые перидотиты, гранатовые пироксениты и эклогиты), объясняются с позиции полифациальности этих пород. С этой точки зрения алмаз и его минералы-спутники следует рассматривать как интерателлурические образования, сформировавшиеся в глубинных магматических очагах перед интрузивным внедрением частично раскристаллизованных алмазоносных магм на более высокие уровни мантии и в земную кору, где произошла их окончательная консолидация. Далее интрузивы алмазоносных пород вовлекались в образование очагов кимберлитового и лампроитового магматизма в фундаментах платформ, складчатость и метаморфические преобразования в эвгеосинклинальных условиях. В результате алмазы были частично унаследованы кимберлитами, лампроитами, а также метаморфическими и метасоматическими породами.



НАДХОДЖЕННЯ:
Львівський період науково-педагогічної діяльності В.С.Соболєва і його значення у розвитку мінералогії та петрографії в Україні

Матковський, О. І.

Львівський період науково-педагогічної діяльності В.С.Соболєва і його значення у розвитку мінералогії та петрографії в Україні. 20: 6, 1998


Охарактеризовано львівський період науково-педагогічної діяльності В.С.Соболєва. Відзначено вагомий внесок вченого у розвиток мінералогії й петрографії в Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Метаморфизм, метасоматоз и золотое оруденение южного фланга Сурской структуры (Украинский щит)

Монахов, В. С.

Метаморфизм, метасоматоз и золотое оруденение южного фланга Сурской структуры (Украинский щит). 20: 5, 1998


Зроблено висновок про можливу дометаморфічну природу золоторудних проявів докембрію південного флангу Сурської зеленокам'яної структури (Середнє Придніпров'я) на основі вивчення складу амфіболів та характеру взаємовідношень мінералів колорудних метасоматитів та вміщуючих порід.



НАДХОДЖЕННЯ:
Алмазоносность астроблем Украины и природа образования высоких концентраций импактных алмазов

Вальтер, А. А.

Алмазоносность астроблем Украины и природа образования высоких концентраций импактных алмазов. 20: 6, 1998


Импактиты всех астроблем, известных в Украине, в той или иной степени алмазоносны. Практический интерес могут представить некоторые тела жильных импактитов (тигамитов) основания Белиловской (Западной) астроблемы, где среднее содержание зернистых импактных алмазов составляет 16,3 +- 1,5 кар/т, а вероятная концентрация микрозернистых импактных алмазов в 3,5 раза выше. Рассмотрены факторы, обусловливающие вариации содержания алмазов в импактитах: первичные - связаны с положением графитоносных пород в зоне графит-алмазного перехода и с динамикой формирования импактитов; вторичные - с режимом охлаждения импактитов.



НАДХОДЖЕННЯ:
Исследование кинетики радиционного преобразования синтетического морита

Вознюк, П. О.

Исследование кинетики радиционного преобразования синтетического морита. 20: 4 / П. О. Вознюк, В. П. Иваницкий, А. С. Литовченко, В. Н. Шевель, 1998


Методом ЯГР-спектроскопії вивчено процес окислення заліза в синтетичному мориті, розташованому в gamma-полі. Запропоновано кінетичне рівняння залежності відносної кількості Fe3+ від часу (дози) опромінення з урахуванням одночасного проходження конкуруючих процесів окислення і відновлення структурного заліза. Обчислено константи швидкості даних реакцій. На основі співставлення особливостей структур моріту і мелантеріту та констант швидкостей реакцій окислення і відновлення заліза в їх структурах зроблено висновок про вплив катіонного оточення на хід розглянутих реакцій.



НАДХОДЖЕННЯ:
Нелинейная динамика физико-химических процессов формирования земной коры в гранулито-гнейсовых областях докембрия (на примере юго-западной части Украинского щита)

Никулина, Э. А.

Нелинейная динамика физико-химических процессов формирования земной коры в гранулито-гнейсовых областях докембрия (на примере юго-западной части Украинского щита): 4 / Э. А. Никулина, 1998


Запропоновано альтернативу формуванню докембрійських комплексів порід. Вона заснована на пригожинській трактовці часу й обгрунтована використаними заходами визначення віку та фізико-хімічних умов утворення цих комплексів. Внутрікристалічний і міжфазовий розподіл компонентів у реальних об'єктах (системах різного рівня складності), який є в основі побудови емпіричних геотермометрів, -барометрів та -хронометрів, відповідає при цьому нелінійним залежностям чи пучкам лінеаризованих вирішень (ізохор, ізотерм, ізохрон і т.п.); точка перетину їх - біфуркація цих вирішень. Геологічні наслідки таких вирішень, що наведені в статті, не зовсім сполучні з традиційним стратиграфічним підходом.



НАДХОДЖЕННЯ:
Життєвий і творчий шлях В.С.Соболєва

Бакуменко, І. Т.

Життєвий і творчий шлях В.С.Соболєва. 20: 6, 1998


Розглянуто життєвий шлях академіка Володимира Степановича Соболєва. Охарактеризовано його творчу діяльність, скеровану на розвиток мінералогії та петрографії не тільки в Україні, але й за її межами.



НАДХОДЖЕННЯ:
Эколого-геохимическое картирование почвенных отложений по подвижным формам химических элементов

Жовинский, Э. Я.

Эколого-геохимическое картирование почвенных отложений по подвижным формам химических элементов. 20: 5, 1998


Розроблено структуру банку даних еколого-геохімічної інформації. Запропоновано модель комп'ютерної геохімічної карти розповсюдження рухомих форм токсичних елементів в грунтових відкладах на прикладі Київської обл.



НАДХОДЖЕННЯ:
Знавець надр Кривого Рогу

Макаренко, Д. Є.

Знавець надр Кривого Рогу. 20: 5, 1998


Стисло висвітлено основні етапи життя, наукової, науково-організаційної, педагогічної та громадської діяльності відомого українського вченого в області дослідження родовищ залізних руд члена-кореспондента АН УРСР С.П.Родіонова.



НАДХОДЖЕННЯ:
Optical spectroscopy study of diamond microcrystals from placers of Ukraine

Taran, M. N.

Optical spectroscopy study of diamond microcrystals from placers of Ukraine. 20: 6 = Оптико-спектроскопическое исследование микрокристаллов алмаза из россыпей Украины, 1998


Вивчено оптичні спектри поглинання різно забарвлених мікрокристалів алмазу із титан-цирконієвих розсипів України. Загальна особливість спектрів усіх вивчених зразків - сильне поглинання в УФ-області, яке зумовлює короткохвильовий край поглинання. За спектроскопічними ознаками деякі з досліджених мікрокристалів із розсипів близькі до кімберлітових алмазів, в той час як інші помітно відрізняються. Останнє дозволяє припустити, що такі алмази або не кімберлітові, або у своїй геологічній історії зазнавали радіаційного й термічного впливів.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського