РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Детермінований вплив глобалізації на розвиток сучасних систем державного управління
Пошуковий запит: (<.>I=Ж15105<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

Ковбасюк, Ю. В.

Детермінований вплив глобалізації на розвиток сучасних систем державного управління


Проаналізовано детермінований вплив глобалізації на розвиток сучасних систем державного управління; наведено основні глобалізаційні фактори та стратегії їх функціонування, типи відносин між суспільствами в межах певних інтеграційних об'єднань; ідентифіковано рівні синхронізації динаміки перехідних суспільств за умов реалізації відповідних геополітичних моделей розвитку сучасного світу. Досліджено систему державного управління в Україні з точки зору особливостей функціонування за умов глобалізації. Відповідно до цих особливостей обгрунтовано високий рівень геостратегічної відкритості до глобального простору. Виявлено, що глобалізація забезпечує уніфікацію моделей функціонування перехідних суспільств та їх національних систем державного управління.



НАДХОДЖЕННЯ:
Проблемно-тематичний простір галузі науки "Державне управління": сутність та напрямки тематичного розгортання

Сурмін, Ю. П.

Проблемно-тематичний простір галузі науки "Державне управління": сутність та напрямки тематичного розгортання


Розглянуто проблемно-тематичний простір галузі науки "Державне управління" як динамічну сукупність гострих проблем і відповідних цим проблема актуальних тем досліджень, упорядкованих відповідно до домінуючих парадигмам і паспортам спеціальностей галузі. Він знаходиться під впливом: практики державного управління, яка генерує виклики та замовлення на осмислення проблем держави та суспільства; суб'єктів наукових досліджень, які проводять наукові дослідження; паспортів спеціальностей, які забезпечують інституційне бачення науковим співтовариством тематичного розвитку галузі; стану науки, коли вона не може забезпечити наявними ресурсами відповідь на запитання практики державного управління. Відповідно до цих факторів аргументовано тематичні напрямки наукових досліджень. Надано обгрунтування необхідності проведення наукознавчих досліджень галузі, запропоновано перелік найбільш актуальних тем наукових досліджень, орієнтованих на реальні проблеми суспільства та держави. Надано рекомендації щодо формування експертної мережі фахівців з проблем державного управління, запропоновано напрямки модернізації паспортів спеціальностей галузі науки "Державне управління".



НАДХОДЖЕННЯ:
Організаційно-правове забезпечення кадрової політики в державному управлінні: проблеми та потреби

Федорчук, В. А.

Організаційно-правове забезпечення кадрової політики в державному управлінні: проблеми та потреби


Проаналізовано організаційно-правове забезпечення кадрової політики в державному управлінні; охарактеризовано ключові аспекти, які забезпечують побудову нової ефективної кадрової політики в державному управлінні з урахуванням викликів сьогодення. Розмежовано зміст поняття "кадрова політика", "державна кадрова політика", "кадрова політика в державному управлінні". Виокремлено проблеми та потреби модернізації кадрових служб, з урахуванням сучасних соціально-економічних умов і реальних потреб. Ідентифіковано сталі тенденції умов забезпечення елітизації кадрової політики в державному управлінні. Виявлено, що на шляху елітизації держаної кадрової політики необхідно сформувати нову систему організаційно-правового забезпечення, підгрунтям якої повинен стати кращий зарубіжний досвід і виклики сьогодення українського суспільства. Українське суспільство потребує дієвої парадигми організаційно-правового забезпечення кадрової політики в державному управлінні та якісному механізму її реалізації, що забезпечить формування високоінтелектуальних, високопрофесійних і високоморальних, відкритих для впровадження інновацій і модернізації кадрів державного управління України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Онтологічні виміри якості вищої освіти в контексті механізмів ліцензування освітньої діяльності та акредитації освітніх програм

Бєлова, Л. О.

Онтологічні виміри якості вищої освіти в контексті механізмів ліцензування освітньої діяльності та акредитації освітніх програм


Проаналізовано Закон України "Про вищу освіту" з точки зору реалізації державної політики забезпечення якості вищої освіти. Розглянуто визначення базових термінів, які розкривають зміст забезпечення якості вищої освіти, зокрема, такі терміни, як освітня діяльність, забезпечення якості вищої освіти та ін. Досліджено зміст механізму забезпечення якості вищої освіти, особливу увагу приділено онтологічній моделі предметної сфери механізму ліцензування освітньої діяльності та онтологічній моделі предметної сфери механізму акредитації освітньої програми. Виділено особливості взаємодії органів влади та незалежних структур у процесі оцінки ефективності діяльності ВНЗ. Висновки конкретизують функції суб'єктів у сфері забезпечення якості вищої освіти в Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особливості соціальних надзвичайних ситуацій та проблеми їх класифікації

Ситник, Г. П.

Особливості соціальних надзвичайних ситуацій та проблеми їх класифікації


Виконано системний аналіз надзвичайних ситуацій (НС), які у вітчизняній управлінській практиці прийнято ідентифікувати як соціальні НС (СНС). Визначено їх принципові особливості та місце серед інших видів НС за критерієм характеру походження подій. Розглянуто семантичні та етимологічні аспекти поняття "СНС". З'ясовано, які чинники згідно з чинним законодавством дозволяють стверджувати, що та чи інша НС має розглядатися як соціальна. Наведено загальну характеристику теоретико-прикладних проблем управлінського характеру, які мають місце під час класифікації СНС. Актуальним завданням є розробка та затвердження на законодавчому рівні процедури ідентифікації та реагування на ті чи інші соціальні НС, яка б, зокрема, передбачала розробку паспорта загроз, зростання яких призводить до такої ситуації, функції, завдання та відповідальність органів влади за моніторинг та реагування на вказані загрози, порядок їх взаємодії, питання ресурсного забезпечення тощо.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інтелектуалізація еліт як технократична умова інституційного лідерства у державному управлінні

Войтович, Р. В.

Інтелектуалізація еліт як технократична умова інституційного лідерства у державному управлінні


Здійснено теоретико-методологічний аналіз інтелектуалізації еліт як технократичної умови інституційного лідерства у державному управлінні (ДУ); розкрито сутність і специфіку функціонування інтелектуального потенціалу держави за сучасних умов суспільного розвитку; визначено форми його впливу на забезпечення інституційного лідерства у системі ДУ відповідних організаційних структур; обгрунтовано передумови та ймовірні виклики, з якими неминуче стикнеться суспільство за умов інтелектуального дефолту. Здійснений теоретико-методологічний аналіз інтелектуальної еліт як технократичної умови інституційного лідерства у державному управлінні надав можливість розкрити сутність і специфіку функціонування інтелектуального потенціалу держави за сучасних умов суспільного розвитку, визначити форми його впливу на забезпечення інституційного лідерства у системі ДУ щодо її модернізації. Обгрунтовано передумови та ймовірні виклики, з якими неминуче стикнеться суспільство за умов інтелектуального дефолту, який об'єктивно детермінується недооціненням ролі інтелекту у системі практики діяльності у різних сферах суспільного життя.



НАДХОДЖЕННЯ:
Сучасне лідерство в державному управлінні: методологічні аспекти формування знань, умінь, навичок

Сурай, І. Г.

Сучасне лідерство в державному управлінні: методологічні аспекти формування знань, умінь, навичок


Висвітлено методологічні аспекти формування знань, умінь, навичок у майбутніх лідерів у державному управлінні. Доведено, що методологія формування знань, умінь, навичок сучасного лідерства включає демократичні принципи та специфічні навчальні методики, спрямовані на формування демократичних громадянських та управлінських компетентностей. Оволодіння цими компетенціями має бути здійснено на основі дидактичного підходу до навчання "через" демократію. Як пропозицію наведено методику проведення практичного заняття тренінгового типу з теми "Сучасне лідерство в державному управлінні". Методологічний акцент зроблено на формуванні (а не на наданні викладачем) методологічних знань, здатності навчатися та самовдосконалюватися як елітна особистість постійно протягом усього життя.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ключові поняття в діяльності консультативно-дорадчих органів

Рудовська, С. І.

Ключові поняття в діяльності консультативно-дорадчих органів


Розглянуто понятійно-категоріальний апарат діяльності консультативно-дорадчих органів, створених при державних органах влади в Україні. Висвітлено ступінь розробленості визначень ключових понять, пов'язаних із консультаціями з громадськістю, як-от: "консультативно-дорадчий орган", "громадський контроль", "громадська експертиза", "громадська антикорупційна експертиза", "громадська рада" та ін. Розглянуто поняття "консультативний", "дорадчий" і "консультативно-дорадчий орган", що не мають чіткого розрізнення у вживанні, а також поняття "громадський контроль", що потребує подальшого уточнення через розбіжності у визначенні. Обгрунтовано необхідність подальшої розробки ключових понять на науковому та законодавчому рівні, що надасть можливість науковцям та учасникам взаємодії влада - громада чітко розуміти одне одного.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні чинники забезпечення якості державної служби

Неліпа, Д. В.

Основні чинники забезпечення якості державної служби


З'ясовано сутність поняття "якість державної служби". Проаналізовано основні чинники, що впливають на якість державної служби (ДС), зокрема - це модель ДС, професійна компетентність персоналу, чіткий розподіл посад на політичні та адміністративні, баланс захищеності та відповідальності державного службовця, гнучка система оплати праці. Підтверджено, що професійна компетентність державних службовців формується та вдосконалюється завдяки системі професійного навчання та підвищення кваліфікації. Визначено основні шляхи підвищення якості ДС в Україні, а саме: законодавче закріплення політичної відповідальності державних службовців, забезпечення високого рівня їх професійної підготовки, формування справедливої системи оцінювання та стимулювання забезпечення якості ДС.



НАДХОДЖЕННЯ:
Людський фактор в управлінській культурі та державній службі України

Пірен, М. І.

Людський фактор в управлінській культурі та державній службі України


Досліджено проблему формування, розвитку та функціонування вітчизняної управлінської культури та державної служби. Обгрунтовано вплив людського фактора на вдосконалення українського менеджменту за сучасних умов. Окрім домінуючих принципів і підходів формування управлінської діяльності та державної служби, виокремлено основні індикатори її оцінки на основі людиноцентричності управлінського процесу. Серед них: моральність, відповідальність, совісність, чесність, гуманність, успішність, творчість, самореалізація тощо. Проаналізовано досвід країн Європейського Союзу, Японії та США щодо врахування інтересів людини в державній службі та управлінській діяльності.



НАДХОДЖЕННЯ:
The problem of civil servants professionalization in the context of a competent paradigm of education

Kuzmenko, Y. O.

The problem of civil servants professionalization in the context of a competent paradigm of education = Проблеми професіоналізації державних службовців в контексті компетентісної парадигми освіти


Зазначено, що особливо гострою є проблема професійного навчання державних службовців, оскільки ефективність державного управління значною мірою залежить від кадрів, фахово та світоглядно підготовлених до активної професійно-компетентної інноваційно-творчої роботи за нових умов, результативність якої залежить від уміння аналізувати та прогнозувати. Обгрунтовано необхідність упровадження у практику підготовки державних службовців до аналітичної діяльності в системі післядипломної освіти експериментальної моделі, яка базується на положеннях компетентністного, діяльнісного, особистісного підходів і концепції професійного становлення фахівця. Доцільним є триетапний процес підготовки державних службовців до аналітичної діяльності в системі післядипломної освіти. Надано результати аналізу концептуальних положень професіоналізації державних службовців у контексті компетентнісної парадигми освіти.



НАДХОДЖЕННЯ:
Забезпечення контролю в сфері благоустрою населених пунктів

Ігнатенко, О. П.

Забезпечення контролю в сфері благоустрою населених пунктів


Проаналізовано функціонування системи контролю в сфері благоустрою населених пунктів. Наразі, система контролю в сфері благоустрою населених пунктів складається з державного, самоврядного та громадського контролю. Однак, під час розгляду суб'єктів сфери благоустрою населених пунктів з'ясовано, що до системи контролю не долучені такі суб'єкти: органи самоорганізації населення та підприємства, установи, організації. Запропоновано запровадити нову модель системи контролю в сфері благоустрою населених пунктів, до складу якої включити самоорганізаційний і господарський контроль.



НАДХОДЖЕННЯ:
Природа та причини конфліктів між законодавчою та виконавчою владою в Україні

Салієнко, О. О.

Природа та причини конфліктів між законодавчою та виконавчою владою в Україні


Розглянуто проблему існування конфліктів між законодавчою та виконавчою владою в процесі здійснення ними своїх повноважень. Досліджено поняття "конфлікт", починаючи з часів античності до сьогодення та два основних напрямки визначення конфлікту: "конфліктна школа" та "школа консенсусу". Визначено місце конфлікту в процесі взаємодії органів законодавчої та виконавчої влади. Стверджується, що конфлікти між законодавчою та виконавчою владою призводять до дезорганізаційних процесів, що значно підриває стабільність суспільства. Розкрито зміст двох типологізацій причин конфліктів між парламентом та урядом та узагальнено та конкретизовано причини виникнення таких конфліктів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Influence of the public development and cultural changes on the legislation in terms of functioning and statue of public administration in Bulgaria

Karadjova, M.

Influence of the public development and cultural changes on the legislation in terms of functioning and statue of public administration in Bulgaria = Вплив суспільного розвитку і культурних змін на законодавство з точки зору функціонування державного управління в Болгарії


Розглянуто питання щодо прийняття рішень і застосування правових норм в Болгарії в період з 1991 по 2010 рр. Досліджено основні норми регулювання права законодавчої ініціативи, а також юридичних рішень і гарантії їх об'єктивного застосування в частині Закону про державну службу. Виявлено, що якісне та вдале законодавче регулювання повинно охоплювати широкий спектр можливостей законодавчої ініціативи, включати такі високопрофесійні підрозділи, які будуть здійснювати оцінювання впливу правових норм, а також забезпечуватимуть можливість здійснення державного управління без набуття членства в партіях.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні підходи до формування в Україні запасів нафти і нафтопродуктів відповідно до вимог Европейського енергетичного співтовариства

Рябцев, Г. Л.

Основні підходи до формування в Україні запасів нафти і нафтопродуктів відповідно до вимог Европейського енергетичного співтовариства


Проаналізовано причини відсутності в Україні мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів. Визначено цільовий стан і розроблено механізми їх формування. Доведено, що з огляду на кризові обставини, які склалися через військову агресію РФ, Україна не зможе виконати Директиву 2009/119/ЄС. Водночас, Кабінету Міністрів України слід терміново розпочати формування мінімальних резервів, які нададуть можливість уникнути можливого дефіциту, у тому числі внаслідок можливого оголошення країнами Митного союзу ембарго на постачання нафтопродуктів в Україну. Прагматичним шляхом є створення меншого за обсягом запасу нафтопродуктів із мінімальним навантаженням на державний бюджет - за допомогою таких інструментів як договори резервування або закупівля нафтопродуктів за кошти, виручені від підвищення рівня оподаткування.



НАДХОДЖЕННЯ:
Проблеми та перспективи інтеграції екологічної політики в Україні в контексті Європейської інтеграції

Марушевський, Г. Б.

Проблеми та перспективи інтеграції екологічної політики в Україні в контексті Європейської інтеграції


Проаналізовано проблеми та перспективи інтеграції екологічної політики в галузеві політики України в контексті європейської інтеграції. Питання інтеграції екологічної політики знайшли своє відображення в Стратегії державної екологічної політики та Національному плані дій з охорони навколишнього природного середовища, але на практиці мають обмежений характер унаслідок існування різноманітних бар'єрів на рівні законодавства, стратегічного планування, фінансування, традицій управлінської діяльності та створення відповідних інституцій. Необхідність виконання положень Директив ЄС, спрямованих на інтеграцію екологічної політики в галузеві політики, має сприяти впровадженню принципу інтеграції екологічної політики в систему державного управління в Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Складові комунікатора у процесі зв'язків із пресою

Соловйов, С. Г.

Складові комунікатора у процесі зв'язків із пресою


Зазначено, що один із шляхів налагодження та розвитку комунікації влада - суспільство - влада лежить у площині інформування влади про свою діяльність через ЗМІ, які орієнтуються на масову аудиторію. Ця інформація повинна мати специфічні властивості, отже для її підготовки комунікатор мусить володіти певними характеристиками. Проаналізовано 3 групи характеристик комунікатора. З огляду на завдання комунікатора готувати інформацію, враховуючи вимоги медіа, обгрунтовано необхідність вирізнення відповідних складових. Найбільш задіяними складовими комунікатора названо ті, які мають тісніший зв'язок з безпосереднім автором повідомлення.



НАДХОДЖЕННЯ:
Комплексний аналіз діяльності ЗМК під час виборчих кампаній 2014 року в Україні

Нестеряк, Ю. В.

Комплексний аналіз діяльності ЗМК під час виборчих кампаній 2014 року в Україні


Здійснено комплексний аналіз результатів моніторингів ЗМК щодо якісного інформування виборців і рівного доступу кандидатів до ЗМК під час президентської та парламентської виборчих кампаній 2014 р. в Україні. Обгрунтовано необхідність підвищення рівня забезпечення незалежності, захищеності та безперешкодної діяльності засобів масової комунікації і журналістів під час виборчого процесу, усунення правових, адміністративних та організаційних перешкод для об'єктивного та якісного висвітлення виборчих процесів. Відповідні зміни у інформаційному законодавстві України мають найперше стосуватися регулювання права власності на ЗМК для державних службовців, народних депутатів і представників політичних об'єднань; а також більш чіткого (якісного та кількісного) визначення законодавцем вимог щодо загальних засад інформаційного забезпечення виборчого процесу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інформаційна війна проти України та засоби її ведення

Горбань, Ю. О.

Інформаційна війна проти України та засоби її ведення


Визначено поняття інформаційна агресія на прикладі російського втручання у внутрішні справи України, розглянуто методи та інструменти ведення інформаційної війни. На конкретних прикладах показано основні маніпулятивні технології та прийоми, їх вплив на психіку, свідомість і поведінку людини. Проведені дослідження та надані рекомендації будуть важливими для розуміння природи, інструментів і методів ведення сучасних інформаційних воєн, а також для здійснення ефективної державної політики протидії інформаційним агресіям. Наведено соціологічні опитування та визначено напрямки вдосконалення системи захисту вітчизняного інформаційного простору.



НАДХОДЖЕННЯ:
Система підготовки державних службовців Китаю

Іжа, М. М.

Система підготовки державних службовців Китаю


Розглянуто систему підготовки державних службовців Китайської Народної Республіки в контексті становлення і розвитку державної служби. Досліджено досвід та особливості сучасного стану підготовки державних службовців Пекінського та Шанхайського адміністративних інститутів. Висвітлено організаційно-правові основи підготовки спеціалістів у сфері державної служби Китаю. Наведено характеристику особливостей системи державної служби Китаю та головні принципи її організації, що можна використати в процесі модернізації державної служби України.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського