РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Активация пероксида водорода как инициатора радикальной полимеризации
Пошуковий запит: (<.>I=Ж16871<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 898
Представлено документи з 1 до 20
...

Бойко, В. П.

Активация пероксида водорода как инициатора радикальной полимеризации. 24: 2, 2002


Розглянуто способи та механізми активації пероксиду водню як ініціатора радикальної полімеризації. Особливу увагу приділено використанню активаторів під час одержання олігодіенів з кінцевими гідроксильними групами.



НАДХОДЖЕННЯ:
Антраценилсодержащие олигомерные фотополупроводники для записи информации

Гетманчук, Ю. П.

Антраценилсодержащие олигомерные фотополупроводники для записи информации. 25: 2, 2003


Проаналізовано літературні дані про синтез та дослідження антраценілвмісних олігомерів і полімерів різної будови, а також результати досліджень синтезу та інформаційних властивостей гетероланцюгових антраценілвмісних олігомерних фотонапівпровідників.



НАДХОДЖЕННЯ:
Безрастворные эпоксиуретановые адгезивы

Запунная, К. В.

Безрастворные эпоксиуретановые адгезивы. 25: 2, 2003


Розглянуто аспекти одержання та використання епоксиуретанових адгезивів. Стисло викладено результати розроблених екологічно чистих клеїв на основі епоксиуретанових олігомерів.



НАДХОДЖЕННЯ:
В'язко-пружні властивості похідних целюлози, модифікованих макродіізоціанатами

Віленський, В. О.

В'язко-пружні властивості похідних целюлози, модифікованих макродіізоціанатами. 25: 2, 2003


Досліджено особливості модифікації ефірів целюлози макродіізоціанатами на основі простих і складних олігоефірів. Показано, що будова макродіізоціанатів впливає на гетерогенний стан композитів і тим визначає відмінність їх в'язко-пружних та міцнісних властивостей. Показано, що поступове збільшення величини миттєвої деформації дозволяє залучити до процесу релаксації різні елементи механічної структури композита.



НАДХОДЖЕННЯ:
В'язкопружні властивості термопластичних напіввзаємопроникних полімерних сіток на основі іоновмісного поліуретану і аміновмісних полімерів

Бровко, О. О.

В'язкопружні властивості термопластичних напіввзаємопроникних полімерних сіток на основі іоновмісного поліуретану і аміновмісних полімерів. 25: 1, 2003


За допомогою методу динамічного механічного аналізу досліджено в'язкопружні властивості термопластичних напіввзаємопроникних полімерних сіток (напівВПС) на основі поліуретану, який містив у головному ланцюзі іони <$E roman Mg sup 2+>, та аміновмісних полімерів. Експериментальні результати та якісний аналіз температурних залежностей в'язкопружних функцій показав, що провідну роль у структурних перетвореннях відіграють саме іонні угруповання. Зменшення кількості іонних фрагментів призводить до зниження рівня мікрогетерогенності у напівВПС і, як наслідок, до зниження її міцності та модуля пружності, у порівнянні з такими для вихідного іономера.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вивчення оптичних властивостей та забарвлюваності олігомерних композицій лаків УФ-отвердіння для трафаретного друку

Олянишен, Т. В.

Вивчення оптичних властивостей та забарвлюваності олігомерних композицій лаків УФ-отвердіння для трафаретного друку. 25: 1, 2003


Наведено результати досліджень впливу наповнювачів і системи барвників на оптичні властивості та забарвлюваність композиційних полімерних матеріалів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Визначення констант пружності полімерних волокон за вимірюваннями крутильної жорсткості композитів

Забашта, Ю. Ф.

Визначення констант пружності полімерних волокон за вимірюваннями крутильної жорсткості композитів. 25: 2, 2003


Запропоновано спосіб визначення компонент тензора податливості полімерних волокон за експериментальними значеннями крутильної жорсткості полімер-полімерних композитів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Високонаповнені покриття, які здатні дифузно відбивати світло

Патаман, А. С.

Високонаповнені покриття, які здатні дифузно відбивати світло. 24: 2, 2002


Досліджено вплив вмісту високодисперсного наповнювача - сульфату барію на дифузне відбиття світла поверхнею покриття з полівінілового спирту, нанесеного на підкладки з ситалу. Діапазон довжин світлових хвиль 200 - 800 нм. Зазначено, що розподіл часток наповнювача за розмірами у водному розчині полімеру, з якого формувалося покриття, встановлено седиментаційним методом. Спостережено та пояснено непропорційне зростання дифузного відбиття світла в області 200 - 400 нм, що з'являється за збільшення вмісту наповнювача.



НАДХОДЖЕННЯ:
Властивості технологічних композицій на основі поліоксипропіленгліколів і ріпакового масла

Дмитрієва, Т. В.

Властивості технологічних композицій на основі поліоксипропіленгліколів і ріпакового масла. 25: 1, 2003


Досліджено вплив поліоксипропіленгліколів різної молекулярної маси на диспергуючі, антифрикційні та термостабільні властивості композицій на основі ріпакового масла.



НАДХОДЖЕННЯ:
Властивості уретаналкідних плівкотвірних на водній основі

Кадуріна, Т. І.

Властивості уретаналкідних плівкотвірних на водній основі: 1, 2001


Синтезовано водорозводжувані уретаналкідні олігомери з різним вмістом уретанового фрагмента. Досліджено основні фізико-механічні властивості плівкотвірних уретаналкідів на водній основі. Виявлений позитивний ефект уретанової модифікації водних алкідів полягає в прискоренні процесу сушіння полімерної плівки, підвищенні фізико-механічних властивостей та зниженні водопоглинання.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние модификации углеродных волокон на структуру углепластиков на основе фенилона

Буря, А. И.

Влияние модификации углеродных волокон на структуру углепластиков на основе фенилона: 1, 2002


Досліджено структурні перетворення вуглепластиків на основі ароматичного поліаміду фенілону, хаотично армованого модифікованими вуглецевими волокнами (ВВ). Установлено, що модифікація поверхні ВВ аміно- та хлор-групами призводить до покращання експлуатаційних характеристик вихідного фенілону.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние наполнителя на теплоту смешения и фазовое разделение смесей полиметилметакрилата с поливинилацетатом

Нестеров, А. Е.

Влияние наполнителя на теплоту смешения и фазовое разделение смесей полиметилметакрилата с поливинилацетатом. 25: 2, 2003


За допомогою методів світлорозсіювання та ДСК досліджено вплив наповнювача на температуру фазового розділення, теплоту і ентропію змішування поліметилметакрилату з полівінілацетатом. Показано, що зі збільшенням концентрації наповнювача температури фазового розділення збільшуються, а ентальпії й ентропії змішування зменшуються.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние некоторых факторов на параметры разрушения адгезионных соединений

Павлов, В. И.

Влияние некоторых факторов на параметры разрушения адгезионных соединений: 1, 2001


Досліджено вплив швидкості відшарування та товщини матеріалу, який відшаровується, на параметри руйнування адгезійного з'єднання (силу та кут відшарування) під час симетричного відшарування поліуретанових покриттів від стальної підкладки. Знайдено функцію, що зв'язує обидва параметри руйнування та має властивості інваріантності щодо вказаних факторів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние химического строения сшивающих агентов на термомеханические свойства пространственно структурированных полиэфируретанмочевин

Рябов, С. В.

Влияние химического строения сшивающих агентов на термомеханические свойства пространственно структурированных полиэфируретанмочевин: 1, 2001


Досліджено термомеханічні властивості поліефіруретансечовин, які хімічно просторово структуровані карболанцюговими та кремнійвмісними трифункціональними олігомерними зшиваючими агентами.



НАДХОДЖЕННЯ:
Водні розчини алюмофосфатів у реакціях з ізоціанатовмісними уретанами

Лебедєв, Є. В.

Водні розчини алюмофосфатів у реакціях з ізоціанатовмісними уретанами: 1, 2001


Із використанням методів ІЧ-спектроскопії та ДТА показано, що під час взаємодії водних розчинів алюмофосфатів з ізоціанатами утворюються полісечовина та органоалюмофосфатна система зі зв'язками P - O - C між органічною та неорганічною складовими.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вологопоглинання епоксидних композицій, затверднених кислим фосфатом алюмінію

Лебедєв, Є. В.

Вологопоглинання епоксидних композицій, затверднених кислим фосфатом алюмінію: 1, 2002


В результаті взаємодії епоксидної смоли ЕД-20 з кислим фосфатом алюмінію (АФ) одержано органоалюмофосфатні композиції, які можуть утримувати значну кількість вільної та зв'язаної води. Показано, що вмістом АФ можна впливати на структуру полімерної композиції, її термічні властивості та здатність додаткового вологопоглинання за атмосферних умов і підвищеної вологості.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вплив вуглецевого волокна на властивості лінійного поліуретану

Бровко, О. О.

Вплив вуглецевого волокна на властивості лінійного поліуретану. 25: 2, 2003


Досліджено вплив вуглецевого волокна (ВВ), що має різну поверхневу активність, на мікрофазову структуру та механічні властивості лінійного поліуретану (ПУ). Результати дослідження показали, що введення у ПУ ВВ та ВВ, яке містить на поверхні фосфорнокислі групи (ФВВ), по-різному впливають на його мікрофазову структуру та властивості. ВВ, завдяки селективній сорбції жорстких фрагментів дифенілметандіізоціанату, поглиблює мікрофазовий поділ, а ФВВ, навпаки, спричиняє зниження рівня гетерогенності. Показано, що введення навіть у невеликій кількості (3,7 % об.) ФВВ у ПУ різко погіршує механічні показники композиції. Зроблено припущення, що це є наслідком перерозподілу міжмолекулярної взаємодії в ПУ, завдяки чому в системі переважають зв'язки ПУ - ФВВ.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вплив олеїнової кислоти на фізико-хімічні властивості композицій на основі ріпакового масла

Дмитрієва, Т. В.

Вплив олеїнової кислоти на фізико-хімічні властивості композицій на основі ріпакового масла: 2, 2001


Досліджено вплив олеїнової кислоти на структурно-реологічні, трибологічні властивості і термостабільність ріпакового масла та показано характер їх зміни в процесі довготривалого зберігання композицій.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вплив структури поліефірного блока та ізоціанатних складових на властивості літтєвих поліуретанових еластомерів

Середницький, Я. А.

Вплив структури поліефірного блока та ізоціанатних складових на властивості літтєвих поліуретанових еластомерів: 2, 2001


Синтезовано ряд литтєвих поліуретанових еластомерів на основі рідких складових. Досліджено вплив природи та структури поліефірного блока, а також ізоціанатних компонентів на фізико-механічні й електроізоляційні характеристики поліуретанів. Підтверджено, що введення в склад поліуретанів полімеризаційних сіток на основі акрилових мономерів сприяє підвищенню вище вказаних параметрів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вплив термообробки на термічні властивості та вологопоглинання епоксидних композицій, затверднених кислим фосфатом алюмінію

Лебедєв, Є. В.

Вплив термообробки на термічні властивості та вологопоглинання епоксидних композицій, затверднених кислим фосфатом алюмінію. 24: 2, 2002


Взаємодією епоксидної смоли ЕД-20 з екологічно безпечним водним розчином кислого фосфату алюмінію (АФ) одержано органоалюмофосфатні композиції (ОАФК). За результатами термо- гравіметричних досліджень ОАФК визначено, що криві ДТА, ДТГ і ТГ вказують на наявність кількох стадій розкладання. Встановлено, що вологопоглинання ОАФК залежить від вмісту АФ у композиції та умов поглинання вологи. Показано, що після повторного висушування ОАФК можуть знову поглинати вологу. Проведено дослідження впливу термообробки на теплофізичні характеристики та регідратацію ОАФК, витриманих за нормальних умов і за умов 98 % вологи.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського