РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
The usefulness of telepathology in Georgia
Пошуковий запит: (<.>I=Ж24992<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

Kldiashvili, T. V.

The usefulness of telepathology in Georgia: 2, 2004


Телепатологія є однією з перспективних і найефективніших технологій телемедицини. Її ефективність залежить від рівня служби патології. Погано оснащені центри мають особливу потребу в ній. Але телепатологія має бути представлена не тільки діагностикою за допомогою "другої думки" і дистанційного навчання. Це ефективна, дешева й ощадлива технологія для оптимізації діагностики. Головна мета телепатології - це проведення ефективних заходів для профілактики і зниження кількості важких патологічних станів, смертності, підвищення якості життя пацієнтів і їх родин.



НАДХОДЖЕННЯ:
The Potentials of Telemedicine in Georgia

Kldiashvili, E. T.

The Potentials of Telemedicine in Georgia: 2, 2004


Зазначено, що телемедицина - це надання медичної допомоги і послуг за допомогою сучасних комп'ютерних і комунікаційних технологій. Ця галузь розвивається краще в країнах, що розвиваються, ніж у розвинутих. Грузія характеризується обмеженими можливостями медицини, але добре розвитими телекомунікаціями, у результаті чого останні можуть вирішувати багато проблем. Але телемедицина має впроваджуватися обережно і під ретельним керівництвом через її своєрідний вплив на охорону здоров'я у цілому.



НАДХОДЖЕННЯ:
Project "Telesurgery and Teletraumatology of the Maxillo-Facial Area, Telestomatology"

Kalinovsky, D. K.

Project "Telesurgery and Teletraumatology of the Maxillo-Facial Area, Telestomatology": 2, 2004


Описано перші етапи здійснення проекту "Телехірургія і телетравматологія щелепно-лицьової ділянки, телестоматологія" в межах проекту "Телемедицина в Україні". Наведено перший позитивний досвід надання консультативної допомоги з використанням можливостей даного проекту у разі проведення 9-ти телеконсультацій з різних питань щелепно-лицьової хірургії та стоматології. Визначено перспективи подальшого розвитку та вдосконалення проекту.



НАДХОДЖЕННЯ:
Our Best Practice Models for telemedicine and eHealth

Vladzymyrskyy, A. V.

Our Best Practice Models for telemedicine and eHealth: 2, 2004


Наведено чотири моделі кращої практики (МКП) для телемедицини та eHealth - для теорії та використання (в ургентній травматології) телеконсультування, етико-юридичні рішення, комплектації телемедичних робочих станцій. Запропоновано створення міжнародних баз даних телемедичних МКП.



НАДХОДЖЕННЯ:
Computer assisted orthopaedic surgery growing in Asia

John, P. S.

Computer assisted orthopaedic surgery growing in Asia: 2, 2004


Представлено дані щодо використання комп'ютерного асистування та роботів в ортопедичній хирургії в країнах Азії. Наведено практичній досвід і перспективи подальшого використання.



НАДХОДЖЕННЯ:
Computer assisted communication system with the help of G.I.S. for pre-hospital care in trauma and road traffic accidents

Manoj, M. G.

Computer assisted communication system with the help of G.I.S. for pre-hospital care in trauma and road traffic accidents: 2, 2004


Ціль статті - представити e-CARETM, програмне забезпечення, що використовує GIS (Географічну інформаційну Систему) для асистування при дорожньо-транспортних пригодах і травмах на догоспітальному етапі. Система призначена для госпітальних мереж і приватних медичних служб.



НАДХОДЖЕННЯ:
Цифровые технологии для обоснования применения метода чрескостного остеосинтеза при лечении больных с hallux valgus

Зырянов, С. Я.

Цифровые технологии для обоснования применения метода чрескостного остеосинтеза при лечении больных с hallux valgus: 2, 2004


Описано рентгено-морфометричні зміни в передньому відділі стопи за вальгусної деформації першого пальця, а також денситометричні характеристики окремих ділянок кістки. Залежно від характеру патологічних проявів визначено стадії захворювання та сформульовано ортопедичну тактику з вибором відповідних оперативних втручань і техніки остеосинтезу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Телемедицина в Приволжском федеральном округе (по материалам научно-практической конференции "Телемедицина и современные медицинские технологии"). Ч. II

Леванов, В. М.

Телемедицина в Приволжском федеральном округе (по материалам научно-практической конференции "Телемедицина и современные медицинские технологии"). Ч. II: 2, 2004


Наведено огляд досягнень телемедицини Приволзського федерального округу та суміжних регіонів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Телемедицина в ГУ РНЦ "Восстановительная травматология и ортопедия" им. акад. Г. А. Илизарова

Щудло, М. М.

Телемедицина в ГУ РНЦ "Восстановительная травматология и ортопедия" им. акад. Г. А. Илизарова: 2, 2004


Організовані відкладені телеконсультації пацієнтів ортопедо-травматологічного профілю затребувано на російському та світовому ринках телемедичних послуг. Такі консультації заощаджують час і гроші замовників, дозволяють заздалегідь зібрати необхідні документи, пройти обстеження за місцем проживання. Визначено оптимальні обсяги та режими передачі медичної текстової і графічної інформації, необхідної для якісного проведення відкладених телеконсультацій. Жодного разу не виникла необхідність використання режиму відеоконференцзв'язку за медичними показаннями.



НАДХОДЖЕННЯ:
Статистическая обработка данных медико-биологических исследований

Вертыло, Н. А.

Статистическая обработка данных медико-биологических исследований: 2, 2004


Показано, що для успішного використання статистичних методів під час аналізу результатів клінічних досліджень потрібно виходити з прикладної постановки задачі та природи даних. Особливо важливо брати до уваги наступні правила: вибір класу застосовуваних критеріїв залежить від закону розподілу вибірки і шкали виміру, а додатковою умовою для параметричних методів (у тому числі t-критерію Ст'юдента) є нормальність розподілу, що в цілому забезпечує коректні та достовірні результати виконаних статистичних операцій.



НАДХОДЖЕННЯ:
Современные цифровые методы диагностики травматического остеомиелита в определении индивидуальной лечебной тактики

Рушай, А. К.

Современные цифровые методы диагностики травматического остеомиелита в определении индивидуальной лечебной тактики: 2, 2004


Вивчено ефективність застосування сучасних цифрових діагностичних технологій у 80-ти хворих з травматичним остеомієлітом довгих кісток кінцівок під проведення комплексного лікування. Комплекс заходів з діагностики та індивідуального лікування з урахуванням сучасних поглядів на патогенез остеомієлиту як синдром системної запалювальної відповіді дозволив знизити рівень гнійних ускладнень та зменшити тривалість перебування у стаціонарі на <$E 7,5~symbol С~0,4> ліжко-день, покращити наслідки лікування.



НАДХОДЖЕННЯ:
Система додипломного преподавания телемедицины

Казаков, В. Н.

Система додипломного преподавания телемедицины: 2, 2004


Наведено концептуальну систему додипломного навчання студентів медичних вузів за курсом "Телемедицина". Система враховує методологічні принципи реформування підготовки медичних і фармацевтичних кадрів в Україні в контексті Болонського процесу. Разом з тим система оригінальна, оскільки містить шаблони лекцій і практичних занять з телемедицини, набори тестових завдань, мультимедійні навчальні засоби, автоматизоване робоче місце студента, електронні підручники.



НАДХОДЖЕННЯ:
Связанные с обществом аспекты телемедицины в Норвегии - этика, деонтология и организация

Johnsen, E.

Связанные с обществом аспекты телемедицины в Норвегии - этика, деонтология и организация: 2, 2004


Розглянуто деякі ключові проблеми телемедицини - відповідальність за пацієнта, організація телемедичної інфраструктури, формування ринку телемедичних послуг.



НАДХОДЖЕННЯ:
Региональная телемедицинская сеть Алтайского края (проблемы формирования и перспективы развития)

Пуховец, И. А.

Региональная телемедицинская сеть Алтайского края (проблемы формирования и перспективы развития): 2, 2004


Наведено досвід створення та функціонування регіональної телемедичної мережі на базі програмного забезпечення "РСТТ". Протягом 5-ти років здійснено близько 1 000 телеконсультацій, проведено курси дистанційного навчання.



НАДХОДЖЕННЯ:
Компьютерная межфазная тензиометрия для изучения свойств экспиратов больных ревматоидным артритом

Ермолаева, М. В.

Компьютерная межфазная тензиометрия для изучения свойств экспиратов больных ревматоидным артритом: 2, 2004


Розвиток ревматоїдної пневмопатії супроводжується змінами фізико-хімічних властивостей вологи повітря, яке видихується, що проявляється закисленням експіратів, підвищенням їх поверхневого натягу і в'язкоеластичності. Біофізичні показники конденсату повітря, що видихується, у хворих на ревматоїдний артрит пов'язані з тривалістю захворювання, ступенем активності патологічного процесу, тяжкістю суглобового синдрому й ураження легенів, станом гемодинаміки в малому колі кровобігу та функцією зовнішнього дихання, вмістом в експіратах азотистих продуктів і ліпідів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Комп'ютерна програма "ЛОР-статус 1.1" як удосконалення організації роботи лікаря-отоларинголога

Щурук, О. З.

Комп'ютерна програма "ЛОР-статус 1.1" як удосконалення організації роботи лікаря-отоларинголога: 2, 2004


Розроблено комп'ютерну програму "ЛОР-статус 1.1", яка дає можливість створювати медичну документацію, необхідну лікарю-отоларингологу. Програма має віконний інтерфейс, Windows-сумісна, представлена українською та російською мовами, має статус FreeWare, розміщена на сайтах http://www.softmedlist.narod.ru та www.vokl.lutsk.ua/soft.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інформаційна підтримка діяльності сімейного лікаря

Лобас, В. М.

Інформаційна підтримка діяльності сімейного лікаря: 2, 2004


Показано проблеми формування інформаційного забезпечення діяльності сімейного лікаря. Основними проблемами є відсутність методичних підходів до розробки та впровадження технології статистичного обліку на кожну сім'ю; розробки інтегрального облікового документу на одного пацієнта та уніфікованого набору показників обсягу, якості й ефективності діяльності сімейного лікаря. Запропоновано для впровадження комплексну базу даних автоматизованого робочого місця сімейного лікаря.



НАДХОДЖЕННЯ:
Алгоритмизация процесса телемедицинской консультации

Золотарева, Т. В.

Алгоритмизация процесса телемедицинской консультации: 2, 2004


Запропоновано алгоритм проведення телемедичних консультацій, розроблений на основі аналізу проведення практичних консультацій. Детальна алгоритмізація процесу телемедичної консультації та аналіз цього алгоритму показують можливості для наступного математичного моделювання, оптимізації і математичної обробки телеконсультацій, що буде сприяти підвищенню якості проведених консультацій і, отже, надання пацієнтам медичної допомоги.



НАДХОДЖЕННЯ:
Количественная телепатология: задачи и проблемы

Щудло, М. М.

Количественная телепатология: задачи и проблемы. 3: 1, 2005


Кількісна телепатологія є високотехнологічною телемедичною послугою, що користується високим попитом, але вимагає спеціального апаратно-програмного забезпечення і фінансування для його своєчасного відновлення. Відповідно до основної маси досліджених за період 1996 - 2004 рр. об'єктів виділені два перспективних напрямки розвитку зазначеної послуги: рентгентелепатологія і гістотелепатологія. Позначено пріоритет у розробці програмних засобів і застосуванні комп'ютерної колориметрії з морфо- і денситометрією цифрових зображень серій мікропрепаратів для стерелогічного аналізу тривимірних об'єктів у медико-біологічних наукових.



НАДХОДЖЕННЯ:
Компьютерная гистоморфометрия цифровых изображений и стереологический анализ суставного хряща при повышенном темпе автомитического удлинения голени собак

Шевцов, В. И.

Компьютерная гистоморфометрия цифровых изображений и стереологический анализ суставного хряща при повышенном темпе автомитического удлинения голени собак. 3: 1, 2005


Дорослим безпородним собакам подовжували гомілку з добовим темпом 3 мм за 180 прийомів. Різноманітними цифровими методами досліджений суглобний хрящ зовнішнього виростка стегнової кістки дослідних інтактних тварин. Встановлено, що зміни структури суглобного хряща за дозованого подовження гомілки складаються в деструкції поверхневої зони хряща. На етапі фіксації спостерігалися репаративні процеси, що виявлялися в підвищенні проліферативної та біосинтетичної активності хондроцитів. У термін 30 днів після зняття апарата репаративні процеси в суглобному хрящі мали незавершений характер.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського