РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Controversy of the impact of international trading relations on the environmental component of the world economy
Пошуковий запит: (<.>I=Ж25031<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 761
Представлено документи з 1 до 20
...

Tsybuliak, A. G.

Controversy of the impact of international trading relations on the environmental component of the world economy = Суперечливість впливу міжнародних торговельних відносин на екологічну складову розвитку світового господарства


Досліджено суперечливості впливу міжнародних торговельних відносин на екологічну складову розвитку світового господарства. Розглянуто особливості формування поняття суперечності. Доведено, що трансформація господарської системи у напрямі сталого природокористування вимагає, насамперед, розв'язання суперечностей, які здійснюють вплив на екологічну складову економічного розвитку. Визначено основні суперечності впливу торговельної співпраці на формування напрямів глобальної екологічної взаємодії. Обгрунтовано заходи, необхідні для узгодження екологічних та торговельно-економічних пріоритетів розвитку світового господарства.



НАДХОДЖЕННЯ:
Cтратегемність китайської дипломатії: витоки та сучасність

Дікарев, О. І.

Cтратегемність китайської дипломатії: витоки та сучасність


Зовнішньополітичні стратегеми Китаю вирішують ряд завдань по входженню в уже існуючу систему міжнародних відносин в якості конструктивного актора з гнучкою орієнтацією на "співпрацю задля чогось спільного для всіх". Інструментом досягнення інтересів Китаю слугує модернізована дипломатія, яка демонструє повсякчасну схильність еліти до сприйняття ситуаційної новизни і на регіональному, і на світовому рівнях задля динамічної внутрішньої модернізації країни.



НАДХОДЖЕННЯ:
Measuring national wealth: traditional and expanded approaches

Kyrychenko, Y. M.

Measuring national wealth: traditional and expanded approaches = Традиційний та розширений підходи до вимірювання національного багатства / Y. M. Kyrychenko


Проаналізовано міжнародний досвід оцінки національного багатства, розглянуто теоретико-методологічні засади та основні підходи до його вимірювання, здійснено порівняльний аналіз ефективності традиційного та розширеного підходів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Monetary component of Brexit impact on EU and the UK economy

Goliuk, V. Ya.

Monetary component of Brexit impact on EU and the UK economy = Монетарна складова впливу Брекситу на економіку ЄС та Великобританії


Мета роботи - вивчення впливу Брекситу на економічне зростання Великобританії та ЄС з акцентом на його монетарну складову. Результати досліджень демонструють, що Брексит завдасть значно більшої шкоди економіці Великобританії, ніж економіці Європейського Союзу. Монетарна влада Великої Британії все ще чекає рішення щодо остаточного сценарію Брекситу, залишаючи грошову політику незмінною, тоді як Європейський центральний банк продовжує програму кількісного пом'якшення, яка вже принесла успіхи європейській економіці.



НАДХОДЖЕННЯ:
Priorities of development of the global commodity market in the context of globalization

Yaremovych, P. P.

Priorities of development of the global commodity market in the context of globalization = Пріоритети розвитку світового товарного ринку в умовах глобалізації


Досліджено економічну сутність світового товарного ринку, особливості розвитку цього процесу за умов глобалізації. Виокремлені сучасні тенденції функціонування світового товарного ринку. Проаналізовані причини і явища, взаємодія яких формує пріоритетні напрями розвитку світових товарних потоків за умов глобалізації.



НАДХОДЖЕННЯ:
The global tendencies of the world financial system development

Turpetko, O. A.

The global tendencies of the world financial system development = Глобальні тенденції розвитку світової фінансової системи


Досліджено перспективи розвитку світової фінансової системи. Визначено передумови, особливості та сучасні тенденції її функціонування.



НАДХОДЖЕННЯ:
World experience integrating international airports to global aviation alliances

Hrychkoiedova, M.

World experience integrating international airports to global aviation alliances = Світовий досвід інтеграції міжнародних аеропортів у глобальні авіаційні альянси / M. Hrychkoiedova, K. Sydorenko


Мета роботи - дослідження впливу глобальних авіаційних альянсів на діяльність міжнародних аеропортів, а також визначення перспектив консолідації аеропортового бізнесу у межах авіаційних альянсів. Досліджено світовий досвід функціонування аеропортових альянсів. Визначено причини створення стратегічних альянсів в аеропортовому секторі, фактори, які сприяють інтеграції аеропортового бізнесу, а також виокремлено переваги, які отримують учасники альянсу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Євроінтеграційна стратегія України: соціальний вимір

Cіденко, С. В.

Євроінтеграційна стратегія України: соціальний вимір


Розглянуто проблеми соціального розвитку в Україні за умов реалізації Угоди про асоціацію з ЄС. Проаналізовано вплив стану людського капіталу на економічний та інноваційний розвиток і забезпечення міжнародної конкурентоспроможності. Визначені основні пріоритети формування соціальної політики в Україні у відповідності до стандартів Європейського Союзу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Євроінтеграційний потенціал реструктуризації експорту сільськогосподарської продукції України

Кузьмінов, М. В.

Євроінтеграційний потенціал реструктуризації експорту сільськогосподарської продукції України


Проаналізовано євроінтеграційний потенціал реструктуризації експорту сільськогосподарської продукції України. Проаналізовано динаміку індексів обсягу сільськогосподарського виробництва та продуктивності праці в Україні. Здійснено компаративний аналіз структури посівних площ сільськогосподарських підприємств ЄС та України. Розраховано та проаналізовано динаміку складової продуктів харчування, напоїв та тютюну в індексі компліментарності торгівлі між Україною та ЄС протягом 2006 - 2015 рр.



НАДХОДЖЕННЯ:
Європа перед випробуваннями: висновки для України

Кожара, Л. О.

Європа перед випробуваннями: висновки для України: 3, 2011


Розглянуто основні економічні та політичні проблеми Європейського Союзу, головними ознаками яких є послаблення солідарності та національний егоїзм європейських країн. Виділено основні загрози європейській єдності, зокрема, загроза демократичному устрою Європи, загроза територіальній цілісності європейських держав та переформатування звичного європейського політичного поля. Досліджено наслідки сучасної ситуації в Європі для України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Європейська практика функціонування закладів сільського зеленого туризму. Аналіз Web-ресурсів

Шпеник, Т. К.

Європейська практика функціонування закладів сільського зеленого туризму. Аналіз Web-ресурсів


Проаналізовано сайти сільського зеленого туризму європейських країн, основні принципи категоризації сільських помешкань, тематичні аспекти формування туристичного продукту. Обгрунтовано необхідність застосування креативного підходу при створенні турпродукту закладів сільського зеленого туризму.



НАДХОДЖЕННЯ:
Єврорегіональне співробітництво України та ЄС

Ткаленко, С. І.

Єврорегіональне співробітництво України та ЄС


Досліджено функціонування єврорегіонів за участю України. Виділені особливості діяльності єврорегіонів в сучасних умовах взаємозближення з країнами ЄС. Проаналізована діяльність єврорегіонів Карпатський, "Буг", "Нижній Дунай", "Верхній Прут" та виявлені проблеми, які визначають неефективність та недостатність використання потенціалу транскордонного співробітництва.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ідеологічна спрямованість антикризових стратегій міжнародних компаній

Вергун, В. А.

Ідеологічна спрямованість антикризових стратегій міжнародних компаній


Розглянуто проблему взаємозв'язку і взаємодії ідеології та системи сучасного міжнародного бізнесу. Увагу привернено до ідеологічної спрямованості антикризових конкурентних стратегій міжнародних компаній і тих форм, у яких вона знаходить свій практичний прояв.



НАДХОДЖЕННЯ:
Імперативи глобалізації сталого розвитку транзитивних країн у кризових умовах

Бондарець, М. В.

Імперативи глобалізації сталого розвитку транзитивних країн у кризових умовах


Проаналізовано сучасні тенденції соціально-економічного розвитку провідних та транзитивних країн в умовах глобальної кризи у контексті виявлення позитивного та негативного впливу процесів глобалізації на досягнення параметрів сталого розвитку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Імперативи глобальних інтеграційних процесів та їх вплив на стратегії регіонального бізнесу

Ткаленко, С. І.

Імперативи глобальних інтеграційних процесів та їх вплив на стратегії регіонального бізнесу


Досліджено вплив глобалізації, регіоналізації на бізнес, перш за все ТНК. Зазначено, що ці процеси передбачають пожвавлення міжнародної взаємодії та зростанню відкритості економіки, й приносять як позитивний, так і негативний ефект. Увагу акцентовано на тому, що великі підприємства зосереджують свою діяльність переважно у регіональних блоках, в межах тріади, де на підставі статистичного аналізу показано, що внутрішньорегіональна торгівля становить більше 50 %. У зв'язку з цим слід враховувати особливості регіональних блоків, вплив глобалізацій них інтеграційних процесів в процесі розробки стратегій бізнесу для досягнення своїх цілей.



НАДХОДЖЕННЯ:
Імплементація світового досвіду стратегічного розвитку транспортного сектору України

Ложачевська, О. М.

Імплементація світового досвіду стратегічного розвитку транспортного сектору України


Досліджено світовий досвід стратегічного розвитку транспортного сектору та розроблено практичні рекомендації щодо імплементації кращої світової практики у даній сфері в економіку України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інвестиційна складова стратегічного розвитку України в контексті забезпечення національнї безпеки

Ткаленко, С. І.

Інвестиційна складова стратегічного розвитку України в контексті забезпечення національнї безпеки


Висвітлено особливості стратегічного розвитку України, проаналізовані стратегічні програми подальшого розвитку, виявлені причини трансформаційних невдач, досліджені тенденції і проблеми, що має певний дестабілізуючий вплив на економічний розвиток сьогодення, та запропоновані напрямки реалізації інвестиційної політики України, яка орієнтована на економічне зростання і забезпечення економічної безпеки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інвестиційна стратегія розвитку України у глобальному середовищі

Ткаленко, С. І.

Інвестиційна стратегія розвитку України у глобальному середовищі: 2, 2011


Досліджено інвестиційну стратегію (ІС) розвитку України, її особливості впровадження на сучасному етапі. Розглянуто ІС як складову національної економічної стратегії, проаналізовано рух капіталу у світі й Україні, а також інвестиційне співробітництво між Україною та ЄС з врахуванням європейської стратегічної спрямованості зовнішньої політики. Запропоновано шляхи підвищення ефективності національної ІС.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інвестиційний клімат як фактор розвитку нетрадиційної енергетики в Україні

Шатковський, О. В.

Інвестиційний клімат як фактор розвитку нетрадиційної енергетики в Україні


Представлено результати дослідження факторів впливу на обсяг інвестицій у відновлювані джерела енергії в Україні, побудовано модель для прогнозування обсягу інвестицій на основі кореляційно-регресійного аналізу та надано рекомендації щодо збільшення обсягу інвестиційних вкладень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інвестиційний чинник розвитку промислового комплексу України

Верхоляд, І. М.

Інвестиційний чинник розвитку промислового комплексу України


Розглянуто сучасні тенденції розвитку промисловості України. Обгрунтовано роль інвестування у розвитку промислової сфери. Охарактеризовано джерела фінансування інвестиційних потреб підприємства. Досліджено структуру та динаміку показників інвестування вітчизняного промислового комплексу.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського