РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
<$E bold 0 sup +> states and collective bands in deformed actinide nuclei
Пошуковий запит: (<.>I=Ж25640<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 849
Представлено документи з 1 до 20
...

Levon, A. I.

<$E bold 0 sup +> states and collective bands in deformed actinide nuclei: 4 = <$E 0 sup +> стани та колективні смуги в деформованих ядрах актинідів, 2007


У реакції (p, t) вивчено <$E 0 sup +>-стани в деформованих ядрах <$E ~sup 228 roman Тh>, <$E ~sup 230 roman Тh> і <$E ~sup 232 roman U>, використовуючи Q3D магнітний спектрограф на Мюнхенському тандемному прискорювачі. Кутові розподіли передачі в <$E 0 sup +>-стани за малих кутів мають крутий підйом, що дозволяє ідентифікувати ці стани в оточенні дуже складних і густих спектрів. Для кожного з цих ядер надійно ідентифіковано близько 10 збуджених <$E 0 sup +>-станів. Вивчено енергії збудження до 2,5, 2,7 і 2,3 МеВ відповідно. Порівняно з розрахунками в межах МВБ у spdf-бозонному просторі. Це є надзвичайно схематичним модельним описом, що включає октупольну колективність, але нехтує іншими відповідними ступенями свободи, дає числа <$E 0 sup +>-станів у цих ядрах, дуже близьких до одержаних експериментально. Відібрано послідовності станів, які можна розглядати як ротаційні смуги. За допомогою підгонки енергій цих смуг визначено інерційні параметри, які порівняно з розрахунками в моделі взаємодіючих бозонів.



НАДХОДЖЕННЯ:
<$E bold {alpha~+~roman t}> three-body reactions and excited levels of the lightest nuclei

Gorpinich, O. K.

<$E bold {alpha~+~roman t}> three-body reactions and excited levels of the lightest nuclei: 1, 2007


Тричастинкові ядерні реакції, спричинені взаємодією альфа-частинок, прискорених до енергії 67,2 МеВ із ядрами тритію, досліджено у кінематично-повному експерименті. Енергії збудження й енергетичні ширини деяких незв'язаних станів ядер <$E ~sup 4 roman H>, <$E ~sup 5 roman He> і <$E ~sup 6 roman Li> визначено за допомогою моделі послідовного розпаду.



НАДХОДЖЕННЯ:
<$E bold {~sup 137 roman Cs}> в рыбах водоема-охладителя после прекращения эксплуатации ЧАЭС

Зарубин, О. Л.

<$E bold {~sup 137 roman Cs}> в рыбах водоема-охладителя после прекращения эксплуатации ЧАЭС: 2, 2007


У 1999 - 2006 рр. вивчено вміст <$E ~sup 137 roman Cs> у рибах водойми-охолоджувача ЧАЕС. Установлено, що в більшості видів риб водойми-охолоджувача не відбулося істотного зниження вмісту <$E ~sup 137 roman Cs>. У Abramis brama (L.), Blicca bjoerkna (L.) і Ictalurus punctatus (Raf.) вміст <$E ~sup 137 roman Cs> до 2006 р. не знизився у порівнянні з 1999 - 2000 рр. У Aburnus alburnus (L.) вміст <$E ~sup 137 roman Cs> в 2006 р. вірогідно перевищує такий у 2000 р. Імовірно, дане явище обумовлене перебудовою трофічних ланцюгів унаслідок зміни температурних і гідрологічних параметрів екосистеми водойми-охолоджувача в результаті припинення роботи ЧАЕС.



НАДХОДЖЕННЯ:
0<sup>+</sup>-уровни и E<sub>0</sub>-переходы в <sup>194</sup>Pt

Купряшкин, В. Т.

0+-уровни и E0-переходы в 194Pt


На магнітному спектрометрі високої роздільної здатності <$E pi sqrt 2> досліджено конверсійний спектр K- і L-ліній E0-переходів у <^>194Pt. Установлено інтенсивності E0-переходів (по відношенню до найбільш інтенсивного переходу 328 кеВ) 1479 кеВ, Ik = 2,00(5); 1547 кеВ, Ik = 6,1(5) x 10<^>-2; 2085 кеВ, Ik = 1,10(5) x 10<^>-1. Уперше проведено вимірювання L-піків E0-переходу в районі енергій більше 1 МеВ і встановлено співвідношення L1/L2 = 26(7) для переходу 1479 кеВ. На основі одержаних результатів розраховано значення q<^>2 і X для переходів: 1479 кеВ q<^>2 = 11,5(9), X1479 = 0,44(6); 1547 кеВ q<^>2 = 0,47(6), X1547 = 0,020(4); 2085 кеВ q<^>2 = 61(2), X2086 = 5,6(3). Проведено порівняння з існуючими ядерними моделями.



НАДХОДЖЕННЯ:
<sup>137</sup>Cs distribution in the wood of scots pine radial growth in the forests of Ukrainian Polissia

Krasnov, V. P.

137Cs distribution in the wood of scots pine radial growth in the forests of Ukrainian Polissia = Розподіл 137Cs у деревині радіальних приростів сосни звичайної у лісах Полісся України


Проведено дослідження щодо розподілу <^>137Cs у деревині радіальних приростів сосни звичайної у вологих суборах лісів Полісся України. Для встановлення закономірностей використано величину питомої активності радіонукліда в 5-річних кільцях, що утворились до та після аварії на ЧАЕС. На підставі кількісної оцінки сучасного розподілу <^>137Cs у деревині сосни звичайної показано значно більші рівні вмісту радіонукліда в периферійних річних кільцях. Відзначено досить суттєві величини показника, що вивчався, у деревині, утвореної до аварії на ЧАЕС. Останнє можна пояснити як переміщенням радіонукліда з деревини, утвореної після аварії на ЧАЕС, так і радіоактивним забрудненням лісових екосистем унаслідок глобальних випадінь.



НАДХОДЖЕННЯ:
<sup>137</sup>Cs redistribution in time in wet bory and sugrudy soils in forests of Ukrainian Polissia

Krasnov, V. P.

137Cs redistribution in time in wet bory and sugrudy soils in forests of Ukrainian Polissia = Перерозподіл 137Cs у грунтах вологих борів і сугрудів лісів Полісся України у часі


Наведено матеріали щодо розподілу 137Cs у дерново-підзолистих грунтах лісів Полісся України, забруднених радіонуклідами після аварії на ЧАЕС. Дослідження проведено у 2000 та 2012 рр. на постійних пробних площах, закладених у вологих борах і сугрудах. Показано, що у вологих сугрудах переміщення 137Cs з лісової підстилки до мінеральної частини грунту відбулося в коротший період. Пояснюється це меншою потужністю та більш інтенсивною мінералізацією лісової підстилки у вологих сугрудах. У вологих борах з часом відзначається більш інтенсивне переміщення радіонукліда у глибші шари мінеральної частини грунту. Відзначена закономірність пояснюється, ймовірно, меншим вмістом гумусу та дрібнодисперсних часток і вищою кислотністю грунту у вологих борах.



НАДХОДЖЕННЯ:
<sup>137</sup>Cs и <sup>40</sup>K в хвое и побегах сосны обыкновенной (Pinus sylvestris L.) на территории Чернобыльской зоны отчуждения

Зарубина, Н. Е.

137Cs и 40K в хвое и побегах сосны обыкновенной (Pinus sylvestris L.) на территории Чернобыльской зоны отчуждения


Дослідження змін вмісту <^>137Cs та <^>40K протягом року в рослинності лісових екосистем проведено на території полігону "Паришів" (зона відчуження ЧАЕС). Як об'єкти дослідження були використані одно- та дворічні хвоя і пагони P. sylvestris. Зразки відбиралися з періодичністю 1 раз у 2 тиж протягом 2014 і 2015 рр. У результаті проведених досліджень встановлено, що величина концентрацій активності <^>137Cs та <^>40K у хвої і пагонах P. sylvestris не є постійною, а стрибкоподібно змінюється протягом року. Висловлено припущення, що коливання концентрацій активності цих радіонуклідів у досліджених органах P. sylvestris пов'язані з кругообігом їх у ланцюзі грунт - гриб-симбіотроф - рослина. Коефіцієнти кореляції R в межах 0,5 - 0,68 указують на існування прямого і помірного зв'язку між коливаннями концентрацій активності <^>137Cs та <^>40K у хвої і пагонах P. sylvestris протягом року. Ймовірно, механізми поглинання та виведення цих радіонуклідів P. sylvestris є подібними. Вміст <^>40K в досліджених органах є вищим, ніж вміст <^>137Cs. Це може бути пов'язано зі здатністю грибної мікоризи утримувати радіоцезій (служити бар'єром) і з виборчою акумуляцією калію рослиною.



НАДХОДЖЕННЯ:
<sup>137</sup>Cs та <sup>90</sup>Sr у воді водойми-охолоджувача ЧАЕС

Канівець, В. В.

137Cs та 90Sr у воді водойми-охолоджувача ЧАЕС


Наведено результати багаторічних спостережень за вмістом 137Cs і 90Sr у водній масі водойми-охолоджувача ЧАЕС. Простежено довгострокові тенденції зміни вмісту радіонуклідів у воді, оцінено просторову неоднорідність радіоактивного забруднення води. Проаналізовано сезонні зміни концентрацій активності 137Cs, виявлено циклічність цих змін та їх зв'язок із гідрохімічним, температурним і кисневим режимами водойми-охолоджувача.



НАДХОДЖЕННЯ:
2 keV filters of quasi-mono-energetic neutrons

Adib, M.

2 keV filters of quasi-mono-energetic neutrons = Фільтри квазімоноенергетичних нейтронів з енергією 2 кеВ


Досліджено фільтри квазімоноенергетичних нейтронів з енергією 2 кеВ, яка відповідає глибокому інтерференційному мінімуму повних перерізів для ядра 45Sc. Комп'ютерний код QMENF-II пристосовано для розрахунку оптимальної кількості 45Sc, як головного елемента фільтра, а також інших компонентів для одержання достатньої інтенсивності за високої роздільної здатності та чистоти пучка фільтрованих квазімоноенергетичних нейтронів. Для дослідження використано нейтронні пучки з ядерного реактора та реакції прискорених протонів з енергією 2,6 МеВ на мішені фториду літію.



НАДХОДЖЕННЯ:
<sup>90</sup>Sr adsorption from the aquatic environment of Chornobyl exclusion zone by chemically enhanced TiO<VB>2<D>

Mironyuk, I. F.

90Sr adsorption from the aquatic environment of Chornobyl exclusion zone by chemically enhanced TiO2 = Адсорбція 90Sr з об'єктів водних екосистем чорнобильської зони відчуження хімічно модифікованим TiO2


Описано використання діоксиду титану з хімічно прищепленими арсенатними угрупуваннями для адсорбції <^>90Sr, вилученого з біооб'єктів водних екосистем чорнобильської зони відчуження. Показано, що на адсорбцію <^>90Sr впливає хімічний склад біооб'єктів. Адсорбент 4As-TiO2 зменшує активність деяких проб практично на 100 %. При цьому активність досліджених зразків зменшується до рівня гранично допустимої концентрації <^>90Sr. Це свідчить про селективність дослідженого адсорбенту та високу адсорбційну здатність щодо <^>90Sr.



НАДХОДЖЕННЯ:
A field-theoretical treatment of two-nucleon systems: nucleon-nucleon scattering and deuteron properties

Dubovyk, E. O.

A field-theoretical treatment of two-nucleon systems: nucleon-nucleon scattering and deuteron properties. 11: 4 = Теоретико-польовий розгляд двонуклонних систем: нуклон-нуклонне розсіяння та властивості дейтрона, 2010


Зазначено, що "Clothing" процедура у квантовій теорії поля застосовується для опису нуклон-нуклонного розсіювання та властивостей дейтрона. Розглянуто систему ферміонних і мезонних полів, що взаємодіють за допомогою зв'язку типу Юкави, для введення потрійної взаємодії між "голими" частинками. Використовуючи спеціальне унітарне перетворення, повний гамільтоніан системи виражається через нові оператори народження/знищення для "одягнених" частинок (квазічастинок нашого підходу). Розглянуто ермітівські, не залежні від енергії оператори взаємодії (квазіпотенціали) між "одягненими" нуклонами, побудовані у другому порядку за константами взаємодії. Дані квазіпотенціали є ядрами інтегральних рівнянь для T-матриці нуклон-нуклонного розсіяння та дейтронної хвильової функції в імпульсному представленні. Розглянуто відмінність одержаних квазіпотенціалів і боннського потенціалу. Числовий розв'язок рівнянь порівняно з аналогічними результатами боннської групи.



НАДХОДЖЕННЯ:
Accumulation of <sup>90</sup>Sr by murine skulls at Chornobyl exclusion zone and variability of their craniometric features

Gaychenko, V. A.

Accumulation of 90Sr by murine skulls at Chornobyl exclusion zone and variability of their craniometric features = Накопичення 90Sr черепами мишоподібних гризунів зони відчуження ЧАЕС та мінливість їхніх краніометричних ознак


Розглянуто питання мінливості окремих краніометричних ознак фонових видів мишоподібних гризунів (сірої нориці та хатньої миші), яка виникає внаслідок постійного мешкання тварин в екосистемах, забруднених радіонуклідами після аварії на Чорнобильській АЕС.



НАДХОДЖЕННЯ:
Advantage of a dynamical (B/Gd) neutron beam cancer therapy over a stationary therapy

Nassar H. S. Haidar

Advantage of a dynamical (B/Gd) neutron beam cancer therapy over a stationary therapy = Перевага динамічної (B/Gd) нейтронної терапії раку над стаціонарною терапією


Продемонстровано перевагу динамічного нейтронного пучка над стаціонарним пучком нейтронів тієї ж інтенсивності у випадку проникнення в онкологічну область, завантажену бором та/або гадолінієм (B/Gd). Проведений аналіз цієї складної проблеми базується на одногруповій теорії нейтронної дифузії з періодичним зовнішнім пучком нейтронів в одновимірній геометрії.



НАДХОДЖЕННЯ:
Alpha-decay of deformed nuclei having nonzero orbital momentum ground state

Davydovskyy, V. V.

Alpha-decay of deformed nuclei having nonzero orbital momentum ground state: 4 = Альфа-розпад деформованих ядер, що мають основний стан з ненульовим орбітальним моментом, 2007


У межах кластерної моделі з використанням наближення ВКБ розглянуто народження <$E alpha>-частинок із ненульовим орбітальним моментом у розпадах деформованих ядер. Модель основана на <$E alpha>-ядерному потенціалі з параметрами, одержаними з використанням даних як для періодів <$E alpha>-напіврозпаду, так і для перерізів підбар'єрного злиття. Обчислено періоди <$E alpha>-напіврозпаду для ряду деформованих ядер, що мають основний стан із ненульовим орбітальним моментом, і порівняно з експериментальними даними. Запропоновано новий вираз для ймовірності формування <$E alpha>-частинки з ненульовим орбітальним моментом.



НАДХОДЖЕННЯ:
Alpha-nucleus interaction potential

Denisov, V. Yu.

Alpha-nucleus interaction potential: 3, 2008


У межах моделі (UMADAC), що одночасно описує альфа-розпад і захват альфа-частинки ядром, визначено параметри альфа-ядерного потенціалу взаємодії. Обидва процеси, альфа-розпад і захват альфа-частинки ядром, розглянуто як проникнення альфа-частинки крізь потенціальний бар'єр, утворений кулонівськими, ядерними та відцентровими силами. Використовуючи кластерну модель і наближення WKB, визначено періоди напіврозпаду альфа-активних ядер. У розрахунках враховано спіни, парності материнського та дочірнього ядра, квадрупольні та гексадекапольні деформації дочірнього ядра. Альфа-ядерний потенціал взаємодії визначено в процесі підгонки експериментальних даних про періоди напіврозпаду 344 альфа-активних ядер і перерізів захвату альфа-частинок ядрами <$E ~ sup 40 roman Ca>, <$E ~ sup 44 roman Ca>, <$E ~ sup 59 roman Co>, <$E ~ sup 208 roman Pb>, <$E ~ sup 209 roman Bi>.



НАДХОДЖЕННЯ:
Analysis and evaluation of secondary photons originated in jaws as contamination particles at the phantom surface

Mohamed Bencheikh

Analysis and evaluation of secondary photons originated in jaws as contamination particles at the phantom surface = Аналіз і оцінка вторинних фотонів від модифікатора пучка частинок як радіаційного фону на поверхні фантому


Проведено вивчення геометрії та матеріалу модифікатора пучка частинок ("щелеп"), що має вирішальне значення для покращення лінійного прискорювача за рахунок зменшення вторинних фотонів, що виходять з нього. Вони мають негативний вплив під час лікування раку, особливо у випадку пухлини, що глибоко розташована, оскільки їхня енергія виділяється на меншій глибині і може знищити здорові клітини, що оточують об'єкт лікування. Мета роботи - дослідити та оцінити характеристики вторинних фотонів, що виникли у щелепах, з точки зору профілю потоку, розподілу енергії, спектрального та кутового розподілу. Робота виконана за допомогою Монте-Карло кодів BEAMnrc та BEAMDP. Щелепи є потенційним джерелом вторинних фотонів, найближчим до фантома. Кількість вторинних фотонів, що виходять із X-щелепи (продовжня щелепа), є більшою, і вони є більш енергійними у порівнянні з вторинними фотонами Y-щелепи (поперечна щелепа). Тому найбільш значущим результатом є отримання кутового розподілу вторинних фотонів для кожної пари щелеп. Для Y-щелепи більшість фотонів розсіюються з великими кутами, що означає, що ці фотони можуть вийти за межі поля опромінення та нанести шкоду здоровим клітинам, але для X-щелепи більшість вторинних фотонів знаходиться в полі опромінення; вони можуть впливати тільки головним чином на здорові клітини, що знаходяться перед об'єктом лікування.



НАДХОДЖЕННЯ:
Analysis of nuclear safety in diversification of Westinghouse fuel assemblies at WWER-1000

Skalozubov, V. I.

Analysis of nuclear safety in diversification of Westinghouse fuel assemblies at WWER-1000 = Аналіз ядерної безпеки при диверсифікації паливних збірок Westinghouse на ВВЕР-1000


Надано аналіз відомих результатів моделювання максимальної проектної аварії (МПА) кодом RELAP5/V3.2 при диверсифікації паливних збірок Westinghouse (WFA) в реакторах типу ВВЕР-1000. Відповідно до відомих результатів розрахункового моделювання МПА кодом RELAP5/V3.2 за максимально допустимої температури води в теплообміннику системи аварійного охолодження ВВЕР (90 <^>oC) температура оболонок тепловиділяючих елементів досягає 1320 <^>oC і перевищує допустиму межу ядерної безпеки (1200 <^>oC). Таким чином, згідно з відомими результатами МПА з WFA переходить зі статусу "проектної" аварії в статус "важкої" аварії і означає зниження безпеки по відношенню до проектних паливних збірок ТВЗ-А. Наведений альтернативний аналіз МПА з WFA показав, що на відміну від відомих розрахунків межа ядерної безпеки по максимально допустимій температурі оболонок тепловиділяючих елементів не порушується і не знижує загальний рівень безпеки при диверсифікації ВВЕР паливними збірками WFA.



НАДХОДЖЕННЯ:
Analysis of production of forward-angle fragments in the <$E bold roman {~ sup 22 Ne~(40~AMeV)~+~sup 9 Be}> reaction

Kaminski, G.

Analysis of production of forward-angle fragments in the <$E bold roman {~ sup 22 Ne~(40~AMeV)~+~sup 9 Be}> reaction: 3, 2008


Досліджено механізм утворення фрагментів, що випромінюються під нульовими кутами в реакції <$E roman {~ sup 22 Ne~(40~AMeV)~+~ sup 9 Be}>. За допомогою сепаратора фрагментів COMBAS виміряно інклюзивні швидкісні, ізотопні та зарядові розподіли фрагментів реакції з <$E 3~symbol Г~Z ~symbol Г~11>. Для опису периферійних реакцій використано модель глибоко непружних передач, а для опису більш центральних зіткнень - модель неповного злиття. У процесі опису розподілів за швидкостями фрагментів з атомними номерами, близькими до налітаючого іона, одержано хороше узгодження розрахованих та експериментальних даних, тоді як для більш віддалених фрагментів спостережено розходження результатів розрахунків та експерименту. Спостережено еволюцію механізму утворення, що дає внесок у повний вихід випромінюваних ізотопів зі збільшенням числа нуклонів, що відриваються від ядра налітаючого іона.



НАДХОДЖЕННЯ:
Analysis of spatial distribution and inventory of radioactivity within the uranium mill tailings impoundment

Bugai, D. O.

Analysis of spatial distribution and inventory of radioactivity within the uranium mill tailings impoundment = Аналіз просторового розподілу і запасів активності в урановому хвостосховищі


Наведено характеристики запасів радіоактивності у хвостосховищі відходів переробки уранових руд "Західне", що знаходиться на проммайданчику Придніпровського хімічного заводу (ПХЗ) (Дніпродзержинськ, Україна). Проаналізований набір даних, який одержано на підставі аналітичних досліджень кернового матеріалу з 15-nb свердловин, надав змогу суттєво уточнити об'єм і запаси активності у відходах. Геостатистичний аналіз із використанням варіограмм установив, що розподіл радіоактивності у хвостосховищі характеризується регулярними просторовими кореляційними залежностями. Для оцінювання просторового розподілу радіоактивності у трьох вимірюваннях використано крайгінг-інтерполяцію. Результати статистичного аналізу вказують на суттєвий перерозподіл урану в розчиненому вигляді у відходах. Розроблена структурна модель для розподілу радіоактивності в подальшому буде використана для оцінок ризиків. Одержані параметри просторової кореляції можна використовувати для оптимізації відбору проб для характеристики ПХЗ, а також для інших аналогічних забруднених об'єктів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Application of a composite sorbent based on natural and synthetic zeolites for cesium ion elimination from water solutions

Lonin, O. Yu.

Application of a composite sorbent based on natural and synthetic zeolites for cesium ion elimination from water solutions = Застосування композиційного сорбенту на основі природного та синтетичного цеолітів для виведення іонів цезію з водних розчинів


Визначено вплив змін співвідношення компонентів у складі композиційного сорбенту на основі природного та синтетичного цеолітів на сорбцію цезію з водного розчину. До складу композиційного сорбенту входили природний і синтетичний цеоліт у різних співвідношеннях.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського