РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж69130<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

. – К. – 2005

Наведено агроекологічну оцінку впливу тривалого застосування добрив і пестицидів на агрофітоценоз. Проаналізовано вплив добрив на вміст рухомих форм азоту в торфовищах, біологічну активність темно-сірого опідзоленого грунту. Розглянуто способи обробітку ерозійно небезпечних грунтів. Визначено продуктивність сівозміни в гірській зоні Карпат, озимої пшениці за різних технологій вирощування. Висвітлено ефективність азотних добрив під час вирощування картоплі в Поліссі, бактеріальних препаратів у технологіях вирощування гороху та квасолі.


Приведена агроэкологическая оценка влияния продолжительного применения удобрений и пестицидов на агрофитоценоз. Проанализированы влияния удобрений на содержание подвижных форм азота в торфяниках, биологическая активность темно-серой оподзоленной почвы. Рассмотрены способы обработки эрозионно опасных почв. Определены продуктивность севооборота в горной зоне Карпат, озимой пшеницы при разных технологиях выращивания. Освещены эффективность азотных удобрений при выращивании картофеля в Полесье, бактериальных препаратов в технологиях выращивания гороха и фасоли.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2007

Описано системи обробітку грунтів в Україні. Проаналізовано вплив добрив на врожайність культур сівозміни та визначено баланс гумусу в дерново-підзолистому грунті. Висвітлено ефективність різних форм і доз фосфорних добрив на сірому лісовому супіщаному грунті, мінеральних добрив і дефекату під просо на дерново-підзолистому грунті. Розглянуто питання удосконалення післязбиральної обробки і первинної переробки льоносировини.


Описаны системы обработки почв в Украине. Проанализировано влияние удобрений на урожайность культур севооборота и определен баланс гумуса в дерново-подзолистой почве. Освещены эффективность разных форм и доз фосфорных удобрений на серой лесной супесчаной почве, минеральных удобрений и дефеката под просо на дерново-подзолистой почве. Рассмотрены вопросы усовершенствования послеуборочной обработки и первичной переработки льна-сырья.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2008

Проаналізовано роль взаємовідносин рослин у становленні та функціонуванні екосистем. Описано особливості біологізації землеробства в Поліссі. Розглянуто питання сільськогосподарського використання осушуваних органогенних грунтів, лісогосподарського освоєння вилучених з сільськогосподарського виробництва осушуваних торфовищ Лісостепу, оптимізації доз добрив під озиму пшеницю за різних способів обробітку грунту. Проведено моніторинг персистентних хлорорганічних пестицидів у землеробстві на півдні України.


Проанализирована роль взаимоотношений растений в становлении и функционировании экосистем. Описаны особенности биологизации земледелия в Полесье. Рассмотрены вопросы сельскохозяйственного использования осушиваемых органогенных почв, лесохозяйственного освоения извлеченных из сельскохозяйственного производства осушиваемых торфяников Лесостепи, оптимизации доз удобрений под озимую пшеницу при разных способах обработки почвы. Проведен мониторинг персистентных хлорорганических пестицидов в земледелии в южной Украине.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2004

Висвітлено особливості технології вирощування круп'яних культур, ефективність використання вологи озимою та ярою пшеницею залежно від спрощеного обробітку грунту, вплив способу його обробітку на динаміку врожайності сортів озимої пшениці, форми азоту еродованого чорнозему, біологічну активність дерново-підзолистого грунту. Розглянуто питання застосування сірки під картоплю на дерново-підзолистому грунті. Проаналізовано роль сівозміни у відновленні родючості грунту, вплив насичення сівозмін зерновими культурами на їх продуктивність та фітосанітарний стан, азотних добрив та бактеріального препарату на продуктивність багаторічних трав, температурного режиму повітря на якість насіння ріпчастої цибулі.


Освещены особенности технологии выращивания крупяных культур, эффективность использования влаги озимой и яровой пшеницей в зависимости от упрощенной обработки почвы, влияние способа её обработки на динамику урожайности сортов озимой пшеницы, формы азота эродированного чернозема, биологическую активность дерново-подзолистой почвы. Рассмотрены вопросы применения серы под картофель на дерново-подзолистой почве. Проанализированы роль севооборота в восстановлении плодородности почвы, влияние насыщения севооборотов зерновыми культурами на их продуктивность и фитосанитарное состояние, азотных удобрений и бактериального препарата на продуктивность многолетних трав, температурного режима воздуха на качество семян репчатого лука.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2003

Розглянуто питання землеробства, рослинництва, мікробіології, кормовиробництва, генетики, селекції та насінництва. Висвітлено особливості оптимізації розміщення сільськогосподарських культур залежно від рівня потенційної та ефективної родючості грунтів. Проаналізовано вплив вторинної продукції рослинництва на ефективну родючість грунту за тривалого використання добрив, а також систем удобрення та способів обробітку на баланс елементів живлення в дерново-підзолистому супіщаному грунті Полісся. Висвітлено особливості кореневого живлення рослин кукурудзи за різних способів обробітку грунтів.


Рассмотрены вопросы земледелия, растениеводства, микробиологии, кормопроизводства, генетики, селекции и семяноводства. Освещены особенности оптимизации размещения сельскохозяйственных культур в зависимости от уровня потенциального и эффективного плодородия почвы. Проанализировано влияние вторичной продукции растениеводства на эффективное плодородие почвы при длительном использовании удобрений, а также систем удобрения и способов обработки на баланс элементов питания в дерново-подзолистой супесчаной почве Полесья. Освещены особенности корневого питания растений кукурузы при разных способах обработки почвы.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2003

Проаналізовано закономірності формування спонтанно відновлюваних трав'янистих ценозів. Описано особливості процесів грунтоутворення на вилучених з обробітку землях. Розкрито вплив тривалого застосування добрив на калійний режим сірого лісового грунту, урожайність і якість зерна пшениці за умов північного Лісостепу. Висвітлено економічну ефективність вирощування озимої пшениці залежно від елементів технології, застосування добрив від умов вирощування картоплі, зміни видового складу грунтових водоростей від сільськогосподарських культур.


Проанализированы закономерности формирования спонтанно восстанавливаемых травянистых ценозов. Описаны особенности процессов почвообразования на обрабатываемых землях. Изучены влияния длительного применения удобрений на калийный режим серой лесной почвы, урожайность и качество зерна пшеницы в условиях северной Лесостепи. Освещены экономическая эффективность выращивания озимой пшеницы в зависимости от элементов технологии, применения удобрений от условий выращивания картофеля, изменения видового состава почвенных водорослей от сельскохозяйственных культур.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2007

Проаналізовано ефективність обробітку грунту під озиму пшеницю на Поліссі. Вивчено вплив обробітку сірого лісового грунту на біологічну активність та азотний режим. Проведено біоенергетичну та економічну оцінки технологій вирощування сортів ярого ячменю, самозапилених ліній і простих гібридів кукурудзи. Описано посівні властивості насіння сільськогосподарських культур у кислому середовищі. Визначено урожайність льону-довгунцю залежно від сортових особливостей, олійного льону за різних строків збирання.


Проанализирована эффективность обработки почвы под озимую пшеницу на Полесье. Изучено влияние обработки серой лесной почвы на биологическую активность и азотный режим. Проведены биоэнергетическая и экономическая оценки технологий выращивания сортового ярового ячменя, самоопыленных линий и простых гибридов кукурузы. Описаны посевные свойства семян сельскохозяйственных культур в кислой среде. Определены урожайность льна-долгунца в зависимости от сортовых особенностей, масличного льна в разные сроки уборки.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2006

Висвітлено ефективність способів обробітку грунту та добрив у західному Лісостепу. Проаналізовано грунтозахисну роль рослинних рештків залежно від способів обробітку грунту і системи удобрення. Вивчено вплив способів обробітку грунту на врожайність білої гірчиці у післяжнивному посіві, мінеральних добрив на вміст важких металів у насінні олійного льону. Розглянуто питання формування продуктивності тритикале з цінними еколого-адаптивними властивостями, інтенсифікації технології вирощування столової моркви. Визначено біохімічний склад багаторічних травостоїв залежно від співвідношення злакових і бобових компонентів.


Освещена эффективность способов обработки почвы и удобрений в западной Лесостепи. Проанализирована почвозащитная роль растительных остатков в зависимости от способов обработки почвы и системы удобрения. Изучены влияния способов обработки почвы на урожайность белой горчицы в послежатвенном посеве, минеральных удобрений на содержание тяжелых металлов в семенах масличного льна. Рассмотрены вопросы формирования продуктивности тритикале с ценными эколого-адаптивными свойствами, интенсификации технологии выращивания столовой моркови. Определен биохимический состав многолетних травостоев в зависимости от соотношения злаковых и бобовых компонентов.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2009

Проаналізовано вплив способів обробітку грунту на урожайність ячменю ярого за умов Правобережного Полісся, органічних добрив на родючість грунту, регуляторів росту на урожайність квасолі. Розглянуто питання переробки органічних відходів у біогумус методом вермикультивування, формування врожайності насіння ріпаку ярого за різного азотного удобрення. Описано технології вирощування гороху в північному Лісостепу. Визначено продуктивність пшениці ярої та люпину вузьколистого у змішаних посівах. Висвітлено динаміку накопичення волокна та неволокнистої частини стебел у сучасних сортів конопель.


Проанализированы влияние способов обработки почвы на урожайность ячменя ярового в условиях Правобережного Полесья, органических удобрений на плодородность почвы, регуляторов роста на урожайность фасоли. Рассмотрены вопросы переработки органических отходов в биогумус методом вермикультивирования, формирования урожайности семян рапса ярового при разном азотном удобрении. Описаны технологии выращивания гороха в северной Лесостепи. Определена продуктивность пшеницы яровой и люпина узколистьевого в смешанных посевах. Освещена динамика накопления волокна и неволокнистой части стебель в современных сортах конопли.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2008

Визначено урожайність багаторічної травосуміші залежно від основного обробітку мілкого торфу та добрив, продуктивність пшениці озимої у короткоротаційних сівозмінах Західного Лісостепу, родючість грунту в зерноолійних сівозмінах Лісостепу. Проаналізовано вплив агротехнічних заходів на біологічну активність осушуваного торфовища, важких металів на стан мікробіоценозу сірого лісового грунту. Описано систему землеробства на меліорованих землях, агротехніку вирощування пшениці ярої сорту Етюд. Розглянуто питання азотного підживлення ріпаку ярого на чорноземі типовому, мікробіологічної переробки сільськогосподарських відходів у біопаливо. Викладено методику добору вихідного матеріалу льону, стійкого до вилягання на ранніх етапах селекції.


Определены урожайность многолетней травосмеси в зависимости от основной обработки мелкого торфа и удобрений, продуктивность пшеницы озимой в краткоротационных севооборотах Западной Лесостепи, плодородность почвы в зерномасляных севооборотах Лесостепи. Проанализированы влияние агротехнических мероприятий на биологическую активность осушиваемого торфовища, тяжелых металлов на состояние микробиоценоза серой лесной почвы. Описаны система земледелия на мелиорированных землях, агротехника выращивания пшеницы яровой сорта Этюд. Рассмотрены вопросы азотной подкормки рапса ярового на черноземе типовом, микробиологической переработки сельскохозяйственных отходов в биотопливо. Изложена методика подбора исходного материала льна, устойчивого к вылеганию на ранних этапах селекции.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2008

Проаналізовано вплив технологій вирощування люцерни на продуктивність ярої пшениці, способів покращення лукопасовищних угідь на поживний режим осушуваних грунтів Лісостепу. Визначено продуктивність короткоротаційних сівозмін на чорноземі Лісостепу, багаторічних травосумішей залежно від способів використання осушуваних торфовищ, люцерно-злакових травосумішей залежно від їх видового складу та удобрення. Зроблено екотоксикологічну оцінку застосування гербіциду трефлан на посівах лікарської валеріани.


Проанализировано влияние технологий выращивания люцерны на продуктивность яровой пшеницы, способов улучшения лугопастбищных угодий на питательный режим осушиваемых почв Лесостепи. Определены продуктивность краткоротационных севоизменений на черноземе Лесостепи, многолетних травосмесей в зависимости от способов использования осушиваемых торфяников, люцерно-злаковых травосмесей в зависимости от их видового состава и удобрения. Сделана экотоксикологическая оценка применения гербицида трефлан на посевах лекарственной валерианы.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2006

Розглянуто питання методології ландшафтних досліджень за умов раціонального використання сільськогосподарських земель. Проаналізовано вплив агротехнологій на інтенсивність гумусоутворення в сірих лісових грунтах, сівозмін на забур'яненість посівів озимої пшениці. Визначено ефективність добрив під час вирощування ярої пшениці на лучно-чорноземному грунті в правобережному Лісостепу, урожайність зерна ярого тритикале залежно від удобрення, а також продуктивність озимої пшениці залежно від технології вирощування.


Рассмотрены вопросы методологии ландшафтных исследований в условиях рационального использования сельскохозяйственных земель. Проанализированы влияние агротехнологий на интенсивность гумусообразования в серых лесных почвах, севооборотов на засоренность посевов озимой пшеницы. Определены эффективность удобрений в период выращивания яровой пшеницы на лужно-черноземной почве в правобережной Лесостепи, урожайность зерна ярового тритикале в зависимости от удобрения, а также продуктивность озимой пшеницы в зависимости от технологии выращивания.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2007

Розглянуто питання застосування сапоніту як магнієвмісного добрива на сірих лісових грунтах. Проаналізовано вплив способів сільськогосподарського використання осушуваних торфовищ на їх трансформацію, сівозміни на продуктивність культур та родючість дерново-підзолистого грунту, вапнування на продуктивність трав та фізико-хімічні властивості грунту. Визначено ефективність вирощування багаторічних травосумішей залежно від удобрення та способів поліпшення лук, динаміку продуктивної вологи в грунті за вирощування зернових колосових культур, рівень мінерального живлення і вміст важких металів у рослинах льону-довгунця.


Рассмотрены вопросы применения сапонита как магниесодержащего удобрения на серых лесных почвах. Проанализированы влияние способов сельскохозяйственного использования осушаемых торфяников на их трансформацию, севооборота на продуктивность культур и плодородие дерново-подзолистой почвы, известкования на продуктивность трав и физико-химические свойства почвы. Определены эффективность выращивания многолетних травосмесей в зависимости от удобрения и способов улучшения лугов, динамика продуктивной влажности в почве в условиях выращивания зерновых колосных культур, уровень минерального питания и содержание тяжелых металлов в растениях льна-долгунца.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2005

Розглянуто питання землеробства, рослинництва, мікробіології, кормовиробництва, генетики, селекції та насінництва. Проаналізовано вплив технологій вирощування на продуктивність та фітосанітарний стан озимої пшениці, макро- і мікродобрив на врожайність і якість зерна за умов вирощування озимої пшениці на сірому лісовому грунті, способів обробітку грунту та системи удобрення на продуктивність сівозміни в західному Лісостепу, елементів біологізації на продуктивність сої. Висвітлено ефективність функціонування асиміляційного апарату рослин озимого тритикале, особливості інтенсивної технології вирощування гороху. Розкрито вплив способів обробітку грунту на забур'яненість посівів та продуктивність гречки. Визначено фенотипову мінливість інтродукованих сортів тютюну.


Рассмотрены вопросы земледелия, растениеводства, микробиологии, кормопроизводства, генетики, селекции и семеноводства. Проанализированы влияние технологий выращивания на продуктивность и фитосанитарное состояние озимой пшеницы, макро- и микроудобрений на урожайность и качество зерна в условиях выращивания озимой пшеницы на серой лесной почве, способов обработки почвы и системы удобрения на продуктивность севооборота в западной Лесостепи, элементов биологизации на продуктивность сои. Освещены эффективность функционирования ассимиляционного аппарата растений озимого тритикале, особенности интенсивной технологии выращивания гороха. Изучено влияние способов обработки почвы на засоренность посевов и продуктивность гречки. Определена фенотиповая изменчивость интродуцированных сортов табака.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2002

Описано водно-фізичні властивості опідзоленого чорнозему залежно від обробітку грунту. Проаналізовано вплив добрив на врожайність та технологічні властивості сортів картоплі, а також на вміст важких металів у зеленій масі жовтого люпину на легкому дерново-підзолистому грунті. Розкрито вплив агротехнічних прийомів вирощування багаторічних трав на родючість грунту, а також тривалої дії технологій вирощування культур на продуктивність сівозміни. Висвітлено роль багаторічних бобових трав у підвищенні продуктивності сіяних лучних угідь. Проведено оцінку генетичної належності ранньостиглих самозапилених ліній кукурудзи до груп зародкової плазми.


Описаны водно-физические свойства оподзоленного чернозема в зависимости от обработки почвы. Проанализировано влияние удобрений на урожайность и технологические свойства сортов картофеля, а также на содержание тяжелых металлов в зеленой массе желтого люпина на легкой дерново-подзолистой почве. Раскрыто влияние агротехнических приемов виращивания многолетних трав на плодородность почвы, продолжительного действия технологий выращивания культур на продуктивность севооборота. Освещена роль многолетних бобовых трав в повышении продуктивности сеянных луговых угодий. Проведена оценка генетической принадлежности раннеспелых самозапыленных линий кукурузы к группам зачаточной плазмы.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2002

Проаналізовано стан і перспективи використання фосфорних добрив в Україні. Описано вплив довжини та ухилу схилів на змив грунту, а також різних видів органічних добрив на продуктивність сівозміни. Охарактеризовано гумусний стан темно-сірого опідзоленого грунту за різного агрохімічного навантаження. Висвітлено ефективність оранки та мінімального обробітку грунту під озиму пшеницю, доцільність застосування нового покоління сорбентів у системах удобрення за різних способів їх внесення, зокрема, органо-мінеральних біоактивних добрив "Екобіом". Розглянуто особливості створення та використання господарсько-цінних лукопасовищних травостоїв. Розкрито вплив біостимуляторів росту на продуктивність озимої пшениці та мінерального живлення на фотосинтетичну діяльність посівів ріпаку ярого.


Проанализировано состояние и перспективы использования фосфорных удобрений в Украине. Описано влияние длины и уклона склонов на смыв почвы, влияние различных видов органических удобрений на продуктивность севооборота. Охарактеризовано гумусное состояние темно-серой оподзоленной почвы при разной агрохимической нагрузке. Освещена эффективность пахоты и минимальной обработки почвы под озимую пшеницу, эффективность нового поколения сорбентов в системах удобрения при разных способах их внесения, в частности, способов внесения органо-минеральных биоактивных удобрений экобиом. Рассмотрены особенности образования и использования хозяйственно-ценных лугопастбищных травостоев. Раскрыто влияние биостимуляторов роста на продуктивность озимой пшеницы, минерального питания на фотосинтетическую деятельность посевов репака ярового.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2000

Вміщено статті з питань землеробства, рослинництва та мікробіології, луківництва і кормовиробництва, генетики, селекції та насінництва, екології й фізіології рослин, економіки сільськогосподарського виробництва та агропромислового комплексу, первинної переробки, а також зберігання продукції рослинництва. Детально охарактеризовано вплив сортових і гідротермічних ресурсів на формування продуктивності сої за умов Лісостепу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Збірник наукових праць Інституту землеробства Української академії аграрних наук

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

Збірник наукових праць Інституту землеробства Української академії аграрних наук. – К., 2004


Розглянуто питання землеробства, рослинництва, мікробіології, кормовиробництва, генетики, селекції та насінництва. Проаналізовано фітосанітарний стан посівів ячменю за умов розміщення після кукурудзи, продуктивність цукрових буряків залежно від добрив і способів обробітку грунту в західному Лісостепу. Висвітлено ефективність системи агрохімікатів на посівах озимої пшениці, вплив технології вирощування на врожайність та якість озимої пшениці. Визначено особливості дії мінеральних добрив за їх різного розміщення в орному шарі грунту, адаптивного потенціалу скороспілих гібридів кукурудзи. Наведено біохімічну оцінку олії селекційного матеріалу озимого ріпаку.


Рассмотрены вопросы земледелия, растениеводства, микробиологии, кормопроизводства, генетики, селекции и семеноводства. Проанализированы фитосанитарное состояние посевов ячменя по размещению после кукурузы, продуктивность сахарной свеклы в зависимости от удобрений и способов обработки почвы в западной Лесостепи. Освещена эффективность системы агрохимикатов на посевах озимой пшеницы, изучено влияние технологии выращивания на урожайность и качество озимой пшеницы. Определены особенности действия минеральных удобрений при их разном размещении в орном слое почвы, адаптивного потенциала скороспелых гибридов кукурузы. Приведена биохимическая оценка масла селекционного материала озимого рапса.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2005

Розглянуто питання землеробства, рослинництва, мікробіології, кормовиробництва, генетики, селекції та насінництва. Проаналізовано вплив азоту, міді та молібдену на формування врожаю вівса, ефективність гною залежно від способів його розміщення в орному шарі, а також ефективність біопрепаратів у посівах ярого ячменю. Висвітлено зміни фізико-хімічних показників бурих лісових опідзолених грунтів за умов окультурювання на терасованих схилах. Розкрито вплив системи удобрення на продуктивність та якість зерна гречки, добрив та інокулювання насіння на продуктивність сої. Визначено особливості формування продуктивності сортів льону-довгунцю.


Рассмотрены вопросы земледелия, растениеводства, микробиологии, кормопроизводства, генетики, селекции и семеноводства. Проанализированы влияние азота, меди и молибдена на формирование урожая овса, эффективность навоза в зависимости от способов его размещения в пахотном слое, а также эффективность биопрепаратов в посевах ярового ячменя. Освещены изменения физико-химических показателей бурых лесных оподзоленных почв в условиях окультурирования на терассированных склонах. Изучены влияния системы удобрения на продуктивность и качество зерна гречки, удобрений и инокулирования семян на продуктивность сои. Определены особенности формирования продуктивности сортов льна-долгунца.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.

. – К. – 2001

Висвітлено особливості регулювання кругообігу фосфору в агроценозах на солонцевих грунтах Лісостепу. Проаналізовано вплив способів обробітку на протиерозійну стійкість грунту. Досліджено ефективність інокуляції насіння люпину на дерново-підзолистих грунтах. Визначено основні біологічні характеристики грунту у разі комплексного застосування агрохімікатів. Розглянуто вплив органічних добрив та погодних умов на агрофізичні властивості дерново-підзолистого грунту та якість зерна ярої пшениці. Наведено характеристику нового вихідного матеріалу квасолі звичайної.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сайко В. Ф.
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського