РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж69403<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

. – О. – 2002

Розглянуто питання археології, етнології та історії України. Висвітлено методологічні і теоретичні проблеми історичної науки, джерелознавства, спеціальних історичних дисциплін та всесвітньої історії. Проаналізовано формування ідеї зональності культури. Описано особливості господарства добруджанських українців у Румунії, культурно-побутові особливості військових поселень Херсонської губернії. Розкрито роль південного регіону України в процесі інтеграції економіки українських земель у дореформенний період, вплив державної політики Росії на торгівлю між Західною та Південною Україною у кінці XVIII - першій половині ХІХ ст. Охарактеризовано розвиток промисловості в містах півдня України у пореформенний період. Розглянуто становлення єврейської преси в Одесі у першій половині 1860-х рр. Наведено етнографічні джерела з народної медицини півдня України кінця ХІХ - ХХ ст. Проаналізовано українсько-німецькі відносини та проблеми обміну військовополоненими (1917 - 1922 рр.), розвиток англо-американських відносин в 1979 - 1990 рр. Викладено деякі аспекти економічного співробітництва Росії та України у 1990-ті рр.


Рассмотрены вопросы археологии, этнологии и истории Украины. Освещены методологические и теоретические проблемы исторической науки, специальных исторических дисциплин и всемирной истории. Проанализировано формирование идеи зональности культуры. Описаны особенности хозяйства добруджанских украинцев в Румынии, культурно-бытовые особенности военных поселений Херсонской губернии. Раскрыты роль юга Украины в процессе интеграции экономики украинских земель в дореформенный период, влияние государственной политики России на торговлю между Западной и Южной Украиной в конце XVIII - первой половине ХІХ ст. Охарактеризовано развитие промышленности в городах юга Украины в пореформенный период. Рассмотрено становление еврейской прессы в Одессе в первой половине 1860-х гг. Приведены этнографические источники по народной медицине юга Украины конца ХІХ - ХХ ст. Проанализированы украинско-немецкие отношения и проблемы обмена военнопленными (1917 - 1922-е гг.), развитие англо-американских отношений в 1979 - 1990-х гг. Изложены некоторые аспекты экономического сотрудничества России и Украины в 1990-е гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Станко В. Н.

. – О. – 2003

Розглянуто питання археології та етнології, історії України, всесвітньої історії, історіографії. Проаналізовано проблему взаємодії природи та суспільства в гуманітарних та природничих науках. Розкрито міжнародний аспект чорноморської політики часів гетьманства Б.Хмельницького. Наведено стислу характеристику етапів розвитку польської громади Одеси у період ХІХ - початку ХХ ст., висвітлено історію українського руху у місті в березні 1917 р., політико-економічні концепції впровадження НЕПу. Описано фіскальну політику уряду УСРР щодо селянства в першій половині 1920-х рр. на Одещині.


Рассмотрены вопросы археологии и этнологии, истории Украины, всемирной истории, историографии. Проанализирована проблема взаимодействия природы и общества в гуманитарных и природоведческих науках рубежа тысячелетий. Раскрыт международный аспект черноморской политики времен гетьманства Б.Хмельницкого. Приведена краткая характеристика этапов развития польского общества Одессы в ХІХ - начале ХХ ст., освещены история украинского движения в городе в марте 1917 г., политико-экономические концепции внедрения НЭПа. Описана фискальная политика правительства УССР относительно крестьянства в первой половине 1920-х гг. в Одесском регионе.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Станко В. Н.

. – О. – 2003

Розглянуто питання археології та етнології, історії України та всесвітньої історії, історіографії. Описано типологію сім'ї болгар та гагаузів Південної Бессарабії у 1810 - 1860 рр. Проаналізовано вплив політики генерал-губернатора М.С.Воронцова на економічний розвиток та розбудову Одеси початку ХІХ ст. Висвітлено динаміку розвитку зовнішньої торгівлі та промисловості Одеси у пореформений період, поразку антибільшовицької політичної опозиції у період громадянської війни в Росії, українсько-польські культурні зв'язки у пострадянський період.


Рассмотрены вопросы археологии и этнологии, истории Украины, всемирной истории, историографии. Описана типология семьи болгар и гагаузов Южной Бессарабии в 1810 - 1860 гг. Проанализировано влияние политики генерал-губернатора М.С.Воронцова на экономическое развитие Одессы начала ХІХ ст. Освещены динамика развития внешней торговли и промышленности Одессы в пореформенный период, поражение антибольшевистской политической оппозиции в период гражданской войны в России, украинско-польские культурные связи в постсоветский период.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Станко В. Н.

. – О.: Астропринт. – 2006

Наведено результати наукових досліджень з питань археології та етнології, історії України, всесвітньої історії, історіографії та спеціальних історичних дисциплін. Проаналізовано географічний фактор як територіальну основу буття народу в історичній схемі М.С.Грушевського. Висвітлено здобутки та перспективи історико-етнографічних досліджень росіян-старообрядців. Описано родинно-побутовий фольклор українців Румунії. Визначено монархічні тенденції в еволюції форми правління української держави в період національної революції (1648 - 1676 рр.). Розглянуто питання історії українського козацтва в Одесі у період діяльності Центральної Ради (березень 1917 - квітень 1918 рр.). Розкрито проблеми існування запорізьких козацьких традицій в історії махновського руху, взаємостосунків церкви з гітлерівськими окупантами в 1941 - 1944 рр., причини третього радянського голодомору 1946 - 1947 рр. Проаналізовано державну освітню політику в СРСР та систему політичної освіти у середніх школах в 1985 - 1987 рр.


Приведены результаты научных исследований по вопросам археологии и этнологии, истории Украины, всемирной истории, историографии и специальных исторических дисциплин. Проанализирован географический фактор как территориальная основа бытия народа в исторической схеме М.С.Грушевского. Освещены достижения и перспективы историко-этнографических исследований россиян-старообрядцев. Описан семейно-бытовой фольклор украинцев Румынии. Определены монархические тенденции в эволюции формы правления украинского государства в период национальной революции (1648 - 1676 гг.). Рассмотрены вопросы истории украинского казачества в Одессе в период деятельности Центрального Совета (март 1917 - апрель 1918 гг.). Раскрыты проблемы существования запорожских казаческих традиций в истории махновского движения, взаимоотношений церкви с гитлеровскими оккупантами в 1941 - 1944 гг., причины третьего советского голодомора 1946 - 1947 гг. Проанализированы государственная образовательная политика в СССР и система политического образования в средних школах в 1985 - 1987 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Кушнір В. Г.

. – О. – 2007

Висвітлено політику царського уряду щодо вищої освіти у другій половині ХІХ ст. у Наддніпрянській Україні. Описано форми поточного контролю знань студентів в університетах України у другій половині ХІХ ст. Розглянуто питання історії українського руху в Одесі в квітні 1917 р. Проаналізовано відносини лідерів Волинського українського об'єднання з галицькими політиками у 1930-х рр. Розкрито роль Народного Руху України в процесі розбудови держави.


Освещена политика царского правительства относительно высшего образования во второй половине ХІХ ст. в Надднепрянской Украине. Описаны формы текущего контроля знаний студентов в университетах Украины во второй половине ХІХ ст. Рассмотрены вопросы истории украинского движения в Одессе в апреле 1917 г. Проанализированы отношения лидеров Волынского украинского объединения с галицкими политиками в 1930-х гг. Раскрыта роль Народного Руха Украины в процессе развития государства.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Кушнір В. Г.

. – О.: Астропринт. – 2004

Розглянуто питання археології, етнології та історії України, всесвітньої історії, історіографії. Висвітлено проблеми концептуалізації дослідження давніх культур на основі вивчення постмодерністських ландшафтів, використання даних антропоніміки в антропологічних дослідженнях. Наведено опис археологічних пам'яток у верхів'ях придунайських рік Великий та Малий Катлабух на Одещині. Викладено характеристику традиційного громадського побуту населення степового Побужжя. Проаналізовано документальні джерела про становище селянства півдня України у роки непу. Вивчено вплив приватновласницької общини північного Заходу Росії першої половини XVIII ст. на земельні відносини селян за матеріалами архіву Олександр-Свірського монастиря.


Рассмотрены вопросы археологии и этнологии, истории Украины, всемирной истории, историографии. Освещены проблемы концептуализации исследования древних культур на основе изучения постмодернистских ландшафтов, использования данных антропонимики в антропологических исследованиях. Приведены описания археологических памяток в верховьях придунайских рек Большой и Малый Катлабух в Одесской области. Представлена характеристика традиционного гражданского быта населения степного Побужья. Проанализированы документальные источники о положении крестьянства южной Украины в годы нэпа. Изучено влияние частновладельческой общины северо-западной России первой половины XVIII ст. на земельные отношения крестьян по материалам архива Александр-Сверского монастыря.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Станко В. Н.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського