РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж73201<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філол.


. – К.: ВЦ "Просвіта". – 2008

Розглянуто питання регіональної ойконімії України в історичному й етимологічному аспектах, омонімії у слов'янських мовах, адаптації англійських запозичень у словацькій та українській мовах. Висвітлено проблеми перекладу фразеологічних одиниць в методологічному аспекті, вивчення словесних символів слов'янського язичництва, історію формування та напрямки досліджень польської когнітивної лінгвістики. Проаналізовано структуротворчу роль колористичних образів у поетиці Л.Костенко.


Рассмотрены вопросы региональной ойконимии Украины в историческом и этимологическом аспектах, омонимии в славянских языках, адаптации английских заимствований в словацком и украинском языках. Освещены проблемы перевода фразеологических единиц в методологическом аспекте, изучения словесных символов славянского язычества, история формирования и направления исследований польской когнитивной лингвистики. Проанализирована структуротворческая роль колористических образов в поэтике Л.Костенко.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Булаховська Ю. Л.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філол.


. – К.: Б-ка українця. – 2006

Висвітлено проблеми української поетичної лексикографії в контексті авторських неологізмів. Розглянуто питання відтворення польської фразеології з ономастичним компонентом в українському перекладі, польсько-української лексичної інтерференції за матеріалами неадаптованих запозичень у лексиці польського південного периферійного діалекту, граматичної адаптації запозичених іменників у словацькій та українській мовах. Наведено порівняльний аналіз функціонування суспільно-політичної лексики у чеській та українській мовах.


Освещены проблемы украинской поэтической лексикографии в контексте авторских неологизмов. Рассмотрены вопросы воспроизведения польской фразеологии с ономастическим компонентом в украинском переводе, польско-украинской лексической интерференции по материалам неадаптированных заимствований в лексике польского южного периферического диалекта, грамматической адаптации заимствованных существительных в словацком и украинском языках. Приведен сравнительный анализ функционирования общественно-политической лексики в чешском и украинском языках.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Астаф'єв О. Г.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського