Бази даних


Наукова періодика України - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Повнотекстовий пошук
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Автореферати дисертацій (1)Реферативна база даних (8)Авторитетний файл імен осіб (1)
Список видань за алфавітом назв:
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  W  
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Э  Ю  Я  

Авторський покажчик    Покажчик назв публікацій



Пошуковий запит: (<.>A=Скульський В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6
1.

Іглін С. П. 
Моделювання руху рідкого металу в зварювальній ванні [Електронний ресурс] / С. П. Іглін, В. В. Дмитрик, В. Ю. Скульський // Електронне моделювання. - 2020. - Т. 42, № 1. - С. 51-71. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/elmo_2020_42_1_7
У тривимірній постановці розв'язано задачу про рух розплавленого металу у зварювальній ванні в процесі електродугової зварки. Досліджено швидкості потоків рідкого металу в розплаві ванни. Використано тетраедральні кінцеві елементи. Дискретизацію рівнянь Нав'є-Стокса за координатами в просторі проведено за схемою Гальоркіна з аналітичним інтегруванням за об'ємом елемента. Для розв'язання нестаціонарної задачі використано зворотну схему Ейлера. Наведено чисельні результати.
Попередній перегляд:   Завантажити - 1.061 Mb    Зміст випуску    Реферативна БД     Цитування
2.

Німко М. О. 
Структурна неоднорідність в зварних з’єднаннях теплостійких сталей системи хром-молібден-ванадій з різним вмістом хрому [Електронний ресурс] / М. О. Німко, В. Ю. Скульський, А. Р. Гаврик, С. І. Моравецький, І. Г. Осипенко // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 10. - С. 12-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/as_2021_10_4
Зварні з'єднання різнорідних сталей широко використовуються в різних вузлах контуру пароводяної суміші на електростанціях. Унаслідок різниці в легуванні хромом та іншими карбідоутворювальними елементами, в таких з'єднаннях після відпуску та під час високотемпературної експлуатації відбувається міграція вуглецю з менш легованої сталі в більш леговану. Зневуглецювання в пришовній ділянці ЗТВ менш легованої сталі може призводити до утворення дефектів і послідуючих руйнувань. Досліджено вплив типу з'єднання (одно-, багатопрохідне) сталі 15Х2М2ФБС, виконаного за допомогою електродів із 9 % Cr, на характер утворення та розвитку структурної неоднорідності в ЗТВ за високотемпературного відпуску. Показано, що залежно від типу з'єднання, розвиток феритного прошарку відбувається в різних ділянках ЗТВ: у разі однопрохідного зварювання - на ділянці нормалізації та ділянці міжкритичних температур АС1-АС3 вдалечині від лінії сплавлення; за багатопрохідного зварювання - в пришовній зоні по грубозернистій ділянці ЗТВ. Виходячи з особливостей зневуглецювання на поверхнях стиків і біля лінії сплавлення, запропоновано схему, що надає можливість пояснити характер розвитку структурної неоднорідності в багатопрохідному з'єднанні різнорідних сталей.
Попередній перегляд:   Завантажити - 1.507 Mb    Зміст випуску    Реферативна БД     Цитування
3.

Скульський В. Ю. 
Особливості зварювання комбінованих з’єднань сталей 15Х2М2ФБС (П3) та X10CrMoVNb91 (P91) [Електронний ресурс] / В. Ю. Скульський, М. О. Німко, А. Р. Гаврик, І. Г. Осипенко, О. В. Вавілов, О. Г. Кантор, Л. П. Рубашка // Автоматичне зварювання. - 2022. - № 8. - С. 20-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/as_2022_8_5
Попередній перегляд:   Завантажити - 1.279 Mb    Зміст випуску     Цитування
4.

Німко М. О. 
Вплив режимів зварювання на зневуглецювання в зоні термічного впливу сталі Р91 в зварних зʼєднаннях різнорідних сталей після високого відпуску [Електронний ресурс] / М. О. Німко, В. Ю. Скульський, А. Р. Гаврик, І. Г. Осипенко, Т. В. Іваненко // Автоматичне зварювання. - 2022. - № 3. - С. 19-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/as_2022_3_5
Унаслідок різниці в хімічному потенціалі вуглецю після відпуску та у разі високотемпературної експлуатації в зварних з'єднаннях різнорідних сталей відбувається міграція вуглецю з менш легованої сталі в більш леговану. Зневуглецювання в пришовній ділянці ЗТВ менш легованої сталі може призводити до утворення експлуатаційних дефектів і послідуючих руйнувань. З теорії масопереносу відомо, що в полікристалічних тілах дифузія елементів вкорінення, в тому числі і вуглецю, найшвидше відбувається по границям зерен. Теоретично зменшення дифузії вуглецю можна досягти за допомогою збільшення розмірів зерен у пришовній зоні ЗТВ, що призведе до зменшення загальної площі границь зерен на одиницю об'єму на цій ділянці. Досліджено вплив кута нахилу електрода та сили зварювального струму у процесі наплавлення аустенітного металу на сталь Р91 на ширину зневуглецьованого прошарку, що виникає у разі послідуючого відпуску за температур 700 і 760 <^>oC. Показано, що зі збільшенням кута нахилу електрода та сили струму наплавлення ширина результуючого зневуглецьованого прошарку зменшується.
Попередній перегляд:   Завантажити - 1.592 Mb    Зміст випуску    Реферативна БД     Цитування
5.

Німко М. О. 
Матеріали і технологічні підходи до зварювання комбінованих зʼєднань між мартенситними і аустенітними сталями, які використовуються в енергомашинобудуванні (Огляд) [Електронний ресурс] / М. О. Німко, В. Ю. Скульський, Т. В. Іваненко // Автоматичне зварювання. - 2023. - № 5. - С. 27-36.
Наведено огляд недавньої зарубіжної дослідницької літератури, присвяченої вибору зварювальних матеріалів та актуальним підходам до зварювання комбінованих з'єднань між мартенситними й аустенітними сталями, що широко застосовуються в даний момент у всьому світі і в тому числі й у вітчизняному енергомашинобудуванні. Розглянуто характерні представники мартенситних та аустенітних сталей; указано на проблеми, які виникають в з'єднаннях різнорідних сталей при високотемпературній експлуатації, зокрема, процес дифузії вуглецю від менш легованої сталі до більш легованої та виникнення термічних напружень внаслідок різниці в коефіцієнтах термічного розширення поєднуваних сталей; описано технологічні підходи для зменшення негативного впливу вказаних вище факторів, а також наведено перспективні зварювальні матеріали, які використовуються при виготовленні таких з'єднань, і проведено їх порівняльний аналіз. Наведено таблицю, в якій літературні посилання класифіковано залежно від марки поєднуваних сталей і зварювальних матеріалів, які використовувалися при виготовленні зварних з'єднань у відповідних літературних джерелах.
    Зміст випуску    Реферативна база даних

Повний текст публікації буде доступним після 01.06.2025 р., через 272 днів

6.

Моравецький С. І. 
Технологічні умови зварювання теплостійких низьколегованих сталей покритими електродами [Електронний ресурс] / С. І. Моравецький, А. К. Царюк, В. Ю. Скульський, М. О. Німко // Автоматичне зварювання. - 2023. - № 10. - С. 19-29.
Мета роботи - визначення допустимих і критичних теплових режимів ручного дугового зварювання хромомолібденванадієвих сталей на основі результатів металографічних досліджень і вимірювання твердості металу шва у стані після зварювання та після термообробки. Отримано експериментальні стикові зварні з'єднання сталі 15Х1М1Ф у різних теплових умовах. Задавали 2 параметри теплового режиму зварювання: погонну енергію, рівну 5,21; 7,78 або 10,2 кДж/см, і температуру підігріву зварюваного металу, рівну 50; 160; 270 або 360 <^>oC. Застосовували покриті електроди Phoenix SH Kupfer 3 KC типу EN ISO 3580-A - E ZCrMoV1 B 4 2 H5. Предметом дослідження був метал швів зазначених зварних з'єднань. Для всіх поєднань погонної енергії та температури підігріву виміряно твердість металу шва у стані після зварювання та після високого відпуску. Вивчено структуру різних ділянок металу зварного з'єднання на предмет наявності тріщиноподібних дефектів і характеру мікроструктури. Увагу приділено структурі металу шва. За якісними критеріями - характером мікроструктури та структурною однорідністю, а також ступенем дефектності металу шва визначено критичні та допустимі теплові режими зварювання сталі 15Х1М1Ф обраними покритими електродами.
    Зміст випуску    Реферативна база даних

Повний текст публікації буде доступним після 01.11.2025 р., через 425 днів

 
Відділ наукової організації електронних інформаційних ресурсів
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського