Бази даних


Наукова періодика України - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Повнотекстовий пошук
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)
Список видань за алфавітом назв:
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  W  
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Э  Ю  Я  

Авторський покажчик    Покажчик назв публікацій



Пошуковий запит: (<.>AT=Нарівський Хімічна і фізична неоднорідності$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.

Нарівський А. В. 
Хімічна і фізична неоднорідності та гази у великому сталевому зливку [Електронний ресурс] / А. В. Нарівський, О. М. Смірнов, М. І. Тарасевич, С. Є. Кондратюк // Металознавство та обробка металів. - 2020. - Т. 26, № 4. - С. 3-9.
Для створення високотехнологічного обладнання, яке використовують в енергетиці, важкому машинобудуванні, хімії і транспорті, потрібні унікальні великогабаритні сталеві вироби. Для цього використовують великі ковальські зливки масою до 600 тонн. Однак, збільшення маси зливків призводить до утворення хімічної і фізичної неоднорідності, укрупненню і несприятливому розподілу неметалевих включень, розвитку лікваційних дефектів, які знижують міцність і експлуатаційні характеристики металу. У зв'язку з цим якість поковок і готових деталей, виготовлених з таких зливків, не завжди задовольняє вимогам, що пред'являються, а втрати металу, у вигляді технологічних відходів та браку, досягають значних величин. Позацентрова зональналіквація і, особливо найбільш небезпечний її різновид - шнури, суттєво знижують якість і рівень властивостей виробів, виготовлених з великих сталевих зливків. У зв'язку з цим в роботі представлені результати досліджень структури, розподілу газів, фізичної і хімічної неоднорідностей по перетину і висоті зливка масою 140 тонн, який відлитий у вакуумі зі сталі 25ХН3МФА. Показано, що залежно від температурно-часових умов тверднення зливка, серед яких визначальним є інтервал кристалізації (зумовлений хімічним складом сталей), інтенсивність охолодження у різних макрооб'ємах по висоті і перетину зливка, температурний градієнт перед фронтом кристалізації, розчинність ліквуючих елементів і вміст газів в розплаві тощо. Виходячи з цього при розробленні технології виготовлення великих зливків для забезпечення їх якості, оптимальної структури і властивостей слід враховувати не тільки їх габаритні розміри, але й сукупність впливу вказаних термокінетичних параметрів на процеси кристалізації, формування дендритної структури, прояви ліквації в різних макрооб'ємах зливка.
    Зміст випуску    Реферативна база даних

Повний текст публікації буде доступним після 01.01.2026 р., через 475 днів

 
Відділ наукової організації електронних інформаційних ресурсів
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського