Бази даних


Наукова періодика України - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Повнотекстовий пошук
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)
Список видань за алфавітом назв:
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  W  
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Э  Ю  Я  

Авторський покажчик    Покажчик назв публікацій



Пошуковий запит: (<.>AT=Яйлимов Використання супутникових продуктів для$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.

Яйлимов Б. Я. 
Використання супутникових продуктів для аналізу змін територій природно-заповідного фонду України [Електронний ресурс] / Б. Я. Яйлимов, Г. О. Яйлимова, А. Ю. Шелестов, А. М. Лавренюк // Міжнародний науково-технічний журнал Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 3. - С. 135-150.
Мета роботи - дослідження тимчасових змін типів земного покриву в межах природно-заповідного фонду (ПЗФ) України; аналіз зміни лісового покриву (вирубка чи лісовідновлення) за відкритими даними Global Forest Change 2000 - 2020 із просторовою роздільною здатністю 30 м із визначенням найбільш проблемних типів заповідників, де відбувалась вирубка лісів у 2000 - 2020 рр. Іншим аспектом дослідження є моніторинг використання земель ПЗФ для сільського господарства, зміни площ сільськогосподарських полів у часі та їх порівняння. Це дослідження проведено на основі власних карт земного покриву з просторовою роздільною здатністю 10 м за 2016 - 2020 рр., а також у порівнянні з відкритим набором даних World Cover Map для України за 2020 р. Для створення власних карт земного покриву для всієї України використано оптичні супутникові (Sentinel-2) і радарні дані (Sentinel-1). Описано технологію побудови карт класифікації земного покриву для великих територій на основі супутникових даних. Розглянуто основні етапи попередньої обробки супутникових даних, методологію злиття даних різної та однорідної природи за різні часові дати. За допомогою наборів геопросторових продуктів досліджено динаміку змін площі лісу та посівних угідь за різними видами природно-заповідного фонду України за 2000 - 2020 рр. Найбільшу частку ліси займають у заповідних урочищах, парках-пам'ятках садово-паркового мистецтва та дендрологічних парках (більше 73 % лісів), з яких найбільші зміни відбулися в заповідних урочищах на 1,81 % площ (1,7 тис. га) та дендрологічних парках - на 1,02 % площ (17 га). Дослідження та результати показали, що в цілому на національному рівні зміни з часом не суттєві (до 3 % для лісів і до 2 % для сільськогосподарських площ), однак вони мають велике значення, оскільки природні ресурси обмежені, а якість життя людства залежить насамперед від природи, екології та якості навколишнього середовища.
    Зміст випуску    Реферативна база даних

Повний текст публікації буде доступним після 01.07.2024 р., через 11 днів

 
Відділ наукової організації електронних інформаційних ресурсів
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського